• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Wacaco- Picopresso ve İncelemeleri

Ürünü cumartesi gününden bu yana deniyorum. İncelemem devam ediyor. Yarın Kahve Masası'nda da değineceğim hafta sonuna inceleme yetişir diye düşünüyorum. 350 gram kahve kullandım sadece denemelerde. Günde 2-3 kere nanopresso+baristakit kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim, Nanopresso ile hiç bir alakası yok. Sadece üreten firma aynı :)

Ürünü cumartesi gününden bu yana deniyorum. İncelemem devam ediyor. Yarın Kahve Masası'nda da değineceğim hafta sonuna inceleme yetişir diye düşünüyorum. 350 gram kahve kullandım sadece denemelerde. Günde 2-3 kere nanopresso+baristakit kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim, Nanopresso ile hiç bir alakası yok. Sadece üreten firma aynı :)

ama en can alıcı yer yok :)

alakası olmaması pozitif anlamda mı ayrıştığından mı?

Kendi sitesinde bile temmuz sonu kargo diyor. Türkiye’de bundan önce satışa sunulur mu sizce?
Yok ben ön satışları Haziran sonu gönderecekler sanıyordum fakat kontrol ettim şimdi, Temmuz sonu göndereceklermiş. Gastroplanet’ten haber geldiği gibi buraya eklerim

Basınç gauge’i eklemeyi tasarlıyorlarmış Picopresso’ya. Mevcut tasarıma ek bir parça olarak gönderilebileceğini sanmıyorum. Büyük ihtimalle farklı bir versiyon olarak çıkartırlar bence2B197CDF-14D0-4C7A-B878-E3A4211AA029.jpeg

Son düzenleme:
İnceleme videosu geldi mi acaba?

Bugün escobarista ile kompresso yedek parçası konusunda bir konuşma yaptık. Garanti süresi bitimiyle birlikte pek bir destek alamadığımı gördüm. Yedek parça yok ne zaman geleceği bildirilmiyor. Bu ürünü almayı düşünüyordum. Ancak şunu merak ediyorum ürünle ilgili sorun yaşadığımda yedek parça sağlayacaklar mı?

Videolar gelmeye başladı.

Zaman bulup kısa bir video paylaştım bugün. Hazırlanma aşaması ve espresso yapılması ile ilgili. Umarım yakında detayları yorumlarımı da paylaşırım ama ben beğendim. Çıktısının minipresso ve nanopresso ile alakası yok. Başarılı bir ürün yapmışlar ama espresso konusunda bilgi sahibi olmak lazım.

Ekipmanla bir süre haşır neşir olduktan sonra inceleme zamanı geldi. İlk video İngilizce, Türkçe'si de bugün yarın yayında olacak.

İncelemeler epey zaman alıyor, çok soru gelmişti ama ancak yayınlayabildim. Eksikler varsa sorular ile cevaplarım. Türkçe video yayınlanınca daha net olacaktır. Ayrı bir konu açmadım, buradan devam ederiz diye düşündüm.

Youtube İnceleme - beğeni yorum size kalmış :)

Dün sizin içerikleri görünce Escobarista'ya mesaj attım ben de bir haber var mı diye.
Gümrük işlemlerini bekliyorlarmış, bir kısmını indirimli ön siparişe açacağız dediler.

@teyyaredenkahve siz robot kullandınız zannedersem, robot değirmen konusunda biraz daha töleranslı gibi anlıyorum, işlevsellik olarak nasıl karşılaştırmak gerek ikisini? Fiyat performans düşünerek.

@teyyaredenkahve siz robot kullandınız zannedersem, robot değirmen konusunda biraz daha töleranslı gibi anlıyorum, işlevsellik olarak nasıl karşılaştırmak gerek ikisini? Fiyat performans düşünerek.
Robot da öğütücü olarak benzer. İyi değirmen olmadan kullanamazsınız.

Picopresso taşınabilir, robot o kadar portatif değil. İkisinde de her şey doğru yapılırsa robotun çıktısı daha iyi olacaktır. En önemli şey espresso yapmayı bilmek. Çünkü basınçlandırılmamış naked portafiltre var.

Robot iş akışı da farklı. Bu tarz aletleri kullanmayı sevmek lazım.

Robot bence en iyi çıktıyı veren manuel espresso makinesi. (Kullandıklarım arasında) fiyatı da maalesef biraz yüksek.

Picopresso boyutuna göre büyük iş çıkarıyor. Basınçlandırılmış sepetli makinelerden kesinlikle daha iyi çıktısı var. Nanopresso minipresso dan çok farklı diyebilirim.

Umarım fiyatı da yurtdışı fiyatına yakın olur.

Son düzenleme:
Geri