• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Wacaco- Picopresso ve İncelemeleri

Bunları yapmadan espresso sunan manuel bir makine var mı? Varsa hemen alayım.
flair haricinde hemen hemen bildiğiniz tüm manuel ekipmanları kullandım, bir bıkkınlık hissediyor olabilirim (manuel espresso özelinde). siz beğendiyseniz ne mutlu.

flair haricinde hemen hemen bildiğiniz tüm manuel ekipmanları kullandım, bir bıkkınlık hissediyor olabilirim (manuel espresso özelinde). siz beğendiyseniz ne mutlu.
Haklısınız, manuel biraz zorlayıcı oluyor. Ben de alıp almama arasında kararsızım. Dışarda içmeye göre orta vadede daha hesaplı ama uğraştırması da gözümde büyüyor. Aeropress'e devam şimdilik.

V60 daha uzun sürüyor yalnız hocam 😄

Picopresso'yu aldıktan sonra heyecanla ilk demlemesini yapıp hemen youtube'a atan yabancı kullanıcılar yüzünden soğudum ben bu aletten. Ortalığı batıranlar, fışkırta fışkırta demleyenler, yarım metre yüksekten hizalamaya çalışanlar vs...

Bu arada iyi sonuç alması zor ama yine de en pratik demleme yöntemi V60 vb. pour over bana göre.

Ben picopresso almak için çok heveslendim. Hatta indirim grubuna dahil oldum. Ama bir türlü gitmedi elim almaya. Daha önce nanopresso alıp becerememiş, becermeye de uğraşmamıştım açıkçası. Bir iki saçma sapan kullanımdan sonra satmıştım. Bu da öyle olur diye korktum. Filtre kahve ve V60 içicisiyim, espresso benim neyime :)

Espresso hızlıca demlenip iki yudumda fırtlatıp güne başlatan bir içecek, ya da öyle olması gerek. :)
Elektriksiz manuel makineler, değirmen de elektriksizse gerçekten zorlayıcı gibi görünüyor. Düzenli espresso tüketimi olan biri sonunda mutlaka elektrikli seçeneklere yönelir diye düşünüyorum.

Bence; bu tarz küçük makineler biraz büyük makine öncesi yatırım gibi umarım alanlar keyif alıp daha büyük makinelere yelken açarlar.

Taşınabilir olması ve taşınabilirliği önemseyen arkadaşlar için uygun bir ekipman diye düşünüyorum. Düzenli olarak ve sabit ortamda espresso tüketenler/espresso severler zaten bu ekipmanı öncelikle düşünmezler sanırım. Sadece benim gibi filtre kahveden sıkılıp değişiklik olsun niyetine arada sırada espresso tüketen ve espresso makinesine yatırım yapmak istemeyenler için de uygun belki de.

Manuel ekipmanlar ugrastirici ama zamanla pratiklik kazanılıyor, asıl problem değirmeniniz de manuelse başlıyor iki iş yapmak bir süre sonra angarya gelebiliyor.
Ben değirmen upgrade istedigi icin almıyorum picopressoyu elektrikli değirmen icin yerim de param da yok o yüzden nanopressoya devam :ROFLMAO:

Ritüeli olan şeyleri seviyorum ben yaa, v60 bu yüzden çok özel benim icin :) Sizlerin kullanıcı yorumlarını aşırı merak ediyorum ozellikle Molent değimen kullanan olursa =)

Sürat kargo sağolsun paket bütün İzmir'i dolaştı ben teslim alana kadar. 5 gün boyu kovaladıktan sonra dün sonunda yakınımdaki bir şubeye ulaştı da gidip alabildim.

Denememiz için yanında 100 Gr öğütülmüş kahve de göndermişler. İlk shot biraz da şansıma çok iyi çıktı. Ikincisinde neyi yanlış yaptım bilmiyorum ama hiç basınç oluşmadı, su gibi aktı gitti. Birkaç deneme daha yapınca oturmaya başladı gibi.

Şimdiye kadar aldığım en iyi sonuç şöyle: 18 gr kahve 36gr çıktı alacak şekilde K-Pro'da 2,8'de öğüttüm. Tamp'i de funnel'la birlikte yaptım. Funnel olmadan tamp yapılırsa veya 20gr kahve kullanılırsa biraz daha kalın öğütülebilir sanki.

Ön alımı kaçırdım sanırsam, değil mi?

Escobarista da 1350 tl ye düşmüş. Nasıl sizce fiyatı?

Geri