• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Wacaco #Nanopresso Ürün İncelemesi (Öğütüm boyutu,demleme,tadım ve olası problemler)

@oncekahvem

Yeni Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Nanopresso
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Buca
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya
Facebook
meltemsahin11
Twitter
meltemsahiin11

Herkese selamlar, birkaç haftadır test ettiğim Nanopresso ile ilgili detaylı bir video çektim.
Nanopresso ekseninde manuel ve portable espresso makineleri(flair, elektra, staresso, kompresso, aeropress, mokapot vs.) özelliklerine ve avantajlarına da değinmeye çalıştım.
Kendim de almadan önce birçok izleme ve okuma yapmaya gayret ettiğimden videoda paylaştıklarımın manuel espresso makineleriyle ilgili fikir vereceğine ve kafadaki soruları gidereceğini düşünüyorum.
Videoyu izlemek için link.

Akış:
0:00 Giriş
0:52 Manuel espresso makineleri özellikleri ve avantajları
5:46 Niye Waccao Nanopresso?
9:26 Nanopresso mekanizması
11:53 Öğütüm boyutu ne olmalı
13:25 Demleme ve tadım
19:29 Olası problemler(pompa takılması, arta su kalması, Türkiye servisinin olmaması)
22:15 Özetle

Ekstra not:
Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda @delisibellikahvenin ve Nisan Ağca da Wacaco Minipresso incelemesi yapmıştı. Bu videolarla birlikte karşılaştırmalı izleyerek Minipresso vs.Nanopresso kıyaslamasını yapmak da mümkün.

Son düzenleme:
Güzel bir video olmuş. Teşekkürler :) Merak ettiğim bir ekipman. Özellikle kullandığım Minipressoya göre ürettiği fincanları merak ediyorum.

Okumayı sevenler için bir Minipresso incelemesi de burada :)

İnceleme çok iyi.Gerçekten iyi ve alacaklar için her noktaya değinilmiş.
Gözümden kaçtıysa kusura bakmayın.Basinçli olduğunu video başında söylemişsiniz.Ben de bu aletlerin benzer mekanizma ile çaliştığını ve başinçli sepet mantığı ile çaliştigini biliyorum.Cafflano bu noktada ayrılıyor ve nispeten çok daha az krema veriyor.Belki wacaco kadar incelemesi olmaması veya taninmaması bu yüzdendir.Bu noktada basinçlı ve basinçsiz sepet mantığıyla çalışan iki farklı kulvar karsımıza çıkıyor.Karar son kullanicinindir.Nanopresso hiç denemedim ama cafflano sahibiyim tavsiye ederim.Kesinlikle yaptığı bir ESPRESSO değil! Manuel espresso aleti demeyi de doğru bulmuyorum.Dediginiz gibi flair vs manuel espresso aletidir.Bunlar mokapotun ilerisi bir kahve çikaran gunu kurtarici aletler.
Diğer bir noktaya değinmek istiyorum.Söylediğiniz aletler basıncı sabit vermiyor.Her bastığınızda basinç artarak gidecektir.Cafflano bu nokta da ayriliyor.
Bunlar benim araştirip bulmaya çaliştigim bilgiler yanliş oldugunu duşundugunuz nokta varsa düzeltmenizden mutluluk duyarım.
Emeğinize sağlık

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Bende yeni aldım açıkçası hala denemeler yapıyorum ama istediğim aromalara daha ulaşamadım. Video çok yararlı olmuş. :)(y)

Dinlerken kesinlikle bir mühendis anlatıyor dedim.
Ve evet yanılmadım :)
Güzel video, elinize sağlık.

Güzel detaylı bir video olmuş emeğinize sağlık, almayı düşündüğüm bir üründü. O kılıfı kutudan mı çıktı yoksa ekstramı aldınız acaba ? @oncekahvem

İnceleme çok iyi.Gerçekten iyi ve alacaklar için her noktaya değinilmiş.
Gözümden kaçtıysa kusura bakmayın.Basinçli olduğunu video başında söylemişsiniz.Ben de bu aletlerin benzer mekanizma ile çaliştığını ve başinçli sepet mantığı ile çaliştigini biliyorum.Cafflano bu noktada ayrılıyor ve nispeten çok daha az krema veriyor.Belki wacaco kadar incelemesi olmaması veya taninmaması bu yüzdendir.Bu noktada basinçlı ve basinçsiz sepet mantığıyla çalışan iki farklı kulvar karsımıza çıkıyor.Karar son kullanicinindir.Nanopresso hiç denemedim ama cafflano sahibiyim tavsiye ederim.Kesinlikle yaptığı bir ESPRESSO değil! Manuel espresso aleti demeyi de doğru bulmuyorum.Dediginiz gibi flair vs manuel espresso aletidir.Bunlar mokapotun ilerisi bir kahve çikaran gunu kurtarici aletler.
Diğer bir noktaya değinmek istiyorum.Söylediğiniz aletler basıncı sabit vermiyor.Her bastığınızda basinç artarak gidecektir.Cafflano bu nokta da ayriliyor.
Bunlar benim araştirip bulmaya çaliştigim bilgiler yanliş oldugunu duşundugunuz nokta varsa düzeltmenizden mutluluk duyarım.
Emeğinize sağlık

Geri bildiriminiz için çok teşekkürler. Videoda diğer taşınabilir aletlerin mekanik detayına girmek istemedim fakat kompressonun bu yönüyle ayrıldığına denk gelmiştim. Sabit basıncın kremaya ve aromaya şüphesiz etkisi olacaktır. Meraklandırdınız şimdi, denemek lazım:)

Güzel detaylı bir video olmuş emeğinize sağlık, almayı düşündüğüm bir üründü. O kılıfı kutudan mı çıktı yoksa ekstramı aldınız acaba ? @oncekahvem

Yorumunuz için teşekkürler.
Kabı direkt kutudan çıktı, ekstra da satılmıyor bildiğim kadarıyla. Yalnız dikkatli olmak lazım. Bazı renklerin görselinde kutu yoktu ve yorumlarda da "kutu yerine lastikli bir kılıf gönderiyorlar" şeklinde şikayet edilmişti bu durum. Benim aldığım beyazında görselde de kılıf vardı, biraz da ona güvenerek yaptım seçimimi.

Kabı direkt kutudan çıktı, ekstra da satılmıyor bildiğim kadarıyla. Yalnız dikkatli olmak lazım. Bazı renklerin görselinde kutu yoktu ve yorumlarda da "kutu yerine lastikli bir kılıf gönderiyorlar" şeklinde şikayet edilmişti bu durum. Benim aldığım beyazında görselde de kılıf vardı, biraz da ona güvenerek yaptım seçimimi.
söylediğin şarkıları dinlerken kahve içmekte güzel oluyor bu arada. :)

Evet bende araştırırken farkettim onu, hatta sizin satın almış olduğunuz satıcının hepsiburada ilanındada başka bir renk için bez kılıf çıktı diye şikayet edilmiş. Online almamakta fayda var, yd satıcıdan teyid almak lazım sanırım. Aliexpress te üç farklı boy kılıfı var bu arada ama vergisiyle aletin 1/5 i fiyatına geliyor

Geri