• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Wacaco Nanopresso ve Barista Kit Kullanıcı İncelemesi

İsim
Levent
Merhabalar,

Cafflano Kompresso ekipmanı ile ilgili kısa bir inceleme videosu çekmiştim. Wacaco Nanopresso incelemesi talebi geldiğinde, Escobarista firmasından bir demo ürün rica ettim ve sağ olsunlar gönderdiler. Uzun süreli bir Minipresso kullanıcısı olduğumu da belirteyim.

Minipressonun üstüne fark yaratan geliştirmeler yapılmış. Daha kolay temizlenen, daha kaliteli görünen ve daha az güç gerektiren bir ekipman olmuş.

Ürünün güncel satış fiyatı 780TL civarında. Renk seçenekleri de mevcut. 1-2 arkadaşımızın isteği üzerine, Escobaristadan indirim rica ettim ve kırmadılar.

17 Eylül'e kadar https://www.escobarista.com/ sitesinde "KAHVEMASASI2020" kodu ile 10% indirim tanımlandı. Soran kahve severler için bilginize :) Renk seçeneklerinde de geçerli!

İnceleme videosunu instagram üzerinden izleyebilirsiniz. Youtube a da yüklenecek.

Not: Elimde olmadığı için Barista Kiti inceleyemedim. Genel olarak su haznesi ve kahve kapasitesi 2 kata çıkarılıp, double espresso yapma imkanı veriyor. Bu tarz ekipmanlarla üst üste 3-4 shot almak zahmetli olduğundan, Barista kit bunu kolay hale getiriyor.

Cafflano Kompresso ve Wacaco Nanopresso karşılaştırmasını da detaylıca yazacağım.

🙏 @PepukKahve ile Kahve Masasında her Perşembe olduğu gibi konuşacağız.

Son düzenleme:
Teşekkürler Levent Bey incelemeniz için.

Basınçsız sistemi standart basınçsız sepetlerden farklı sanırım. Birkaç ay önce bu modeli ciddi ciddi araştırdıktan sonra basınçsız sistemi sebebiyle Kompresso almıştım. (Yine Escobarista'nın %10 indirimi vardı, oradan aldım. :) )

Teşekkürler Levent Bey incelemeniz için.

Basınçsız sistemi standart basınçsız sepetlerden farklı sanırım. Birkaç ay önce bu modeli ciddi ciddi araştırdıktan sonra basınçsız sistemi sebebiyle Kompresso almıştım. (Yine Escobarista'nın %10 indirimi vardı, oradan aldım. :) )

Teşekkür ederim. Umarım faydalı bir inceleme olmuştur.

Bu arada Nanopresso ve Minipresso standart olarak basınçlandırılmış sepet kullanıyor. Nanopresso da ufak bir parça çıkarılınca, basınçlandırılmamış oluyor :)

Levent Bey, değerli bir inceleme olmuş, emeğinize sağlık. Bütçemi bu hususta zorlamamak için minipresso siparişi verdim. Lakin hiç kuşkusuz nanopresso da hayli güncel ve geliştirilmiş bir ürün gibi görünüyor. İndirim kodu için ayrıca teşekkür ederim.

Levent Bey, değerli bir inceleme olmuş, emeğinize sağlık. Bütçemi bu hususta zorlamamak için minipresso siparişi verdim. Lakin hiç kuşkusuz nanopresso da hayli güncel ve geliştirilmiş bir ürün gibi görünüyor. İndirim kodu için ayrıca teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim. Bir birimize bu tarz faydalarımız olabiliyorsa ne mutlu. Güle güle kullanın.

Benim Minipresso şu an @PepukKahve İsmail de. Kullanımı basit ama sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Çok bilgilendirici bir video olmuş, teşekkür ederiz. Videonun sonunda tadım yapıp yorumlamanızı da beklerdim açıkçası :)

Bir de Cafflano Kompresso'yla kıyaslarsak hangisinde gerçek espressoya daha yakın bir sonuç elde ediliyor sizce?

Çok bilgilendirici bir video olmuş, teşekkür ederiz. Videonun sonunda tadım yapıp yorumlamanızı da beklerdim açıkçası :)

Teşekkür ederim. 🙏 Aslında tattım ama o kısımları çıkardım. iki demlemede de aynı kahveyi , aynı suyu ve öğütüm ayarını kullandım.

Ekipmanı önceden ısıtmadım ama buna rağmen özellikle ilk espresso çok başarılıydı. Gayet beğenerek içtim. Videodan da renk ve katmanlar görünüyor olabilir.

İkinci aldığım espresso basınçlandırılmamış şekilde ilk denememdi. Daha iyilerini daha sonraki denemelerimde aldım. O yüzden o şekilde yayınlamak istemedim. Basınçlandırılmamış sepet olduğunda işler biraz zorlaşıyor çünkü. Ekipmanı ısıtmak şart.

Tadım olarak ticari makineye göre karşılaştırırsak, gövde ve dokuda eksikler var. Bunlar da beklenen şeyler. Dediğim gibi ben uzun zamandır keyifle minipresso kullanıyorum ve nanopresso da üstüne epey eklemişler. Bütçe sınırlıysa ve espressoya yakın bir şeyler içmek istiyorsanız, önerebileceğim bir ekipman.

Bir de Cafflano Kompresso'yla kıyaslarsak hangisinde gerçek espressoya daha yakın bir sonuç elde ediliyor sizce?

Aslında iki ekipmanı karşılaştıran yazım hazırdı, bir video çekmeyi de düşünüyordum. :) Talep olursa ilerleyen günlerde video çeker, yazıyı da yayınlarım.

Kompresso da her şey doğru yapılırsa iyi espresso veriyor ama hata yapması çok kolay ve kesinlikle hatayı affetmiyor. Üst üste döktüğüm espresso çok oldu. @ytghan ile de bu konuda epey yazışmamız oldu. :) Nanopresso ise hatayı kaldırıyor ve tutarlı sonuçlar veriyor. Nanopresso benim kişisel tercihim oldu.

Şöyle bir hata alıyorum. Nedendir acaba?

Edit: Çıkış yapıp tekrar girince düzeldi.

Ekli dosyalar

• 28A74674-2540-48A2-8F6F-6EC92A46E1E1.jpeg
    28A74674-2540-48A2-8F6F-6EC92A46E1E1.jpeg
    53.7 KB · Görüntüleme: 109
Kadroya ekledik. ;)

Ekli dosyalar

• 148187E1-E0A5-4626-8696-F30A7B3C78D7.jpeg
    148187E1-E0A5-4626-8696-F30A7B3C78D7.jpeg
    121.1 KB · Görüntüleme: 82
Geri