• Ocak Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Ocak ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Calibre Coffee olarak seçildi. Bu konudan Ocak ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Vestel Barista yarı otomatik espresso makinası

selam herkes bende vestel aldım henüz gelmedi, bu fiyata alınabilcek en iyi baslangıc makinası gibi duruyordu

Neuoza dipsiz portafiltre 51mm elinize ulaştığı zaman bilgi verirseniz yanlış ürün almayız…

baslangıcta aslında dipsize gerek yok sanırım,tamper ,kahve cekimi ayarlarıyla bol pratik yapmak lazım diye düşünüyorum,

tamper ve diğer ürünleri Neuoza alayım diyorum,birde yüzlerce kahve markası var hepsinin ambalaj güzel gözüküyor :) ama bu kadar kahve denencek gibi değil tavsiyesi olan varsa firma olarak biryerden başlarım…

selam herkes bende vestel aldım henüz gelmedi, bu fiyata alınabilcek en iyi baslangıc makinası gibi duruyordu

Neuoza dipsiz portafiltre 51mm elinize ulaştığı zaman bilgi verirseniz yanlış ürün almayız…

baslangıcta aslında dipsize gerek yok sanırım,tamper ,kahve cekimi ayarlarıyla bol pratik yapmak lazım diye düşünüyorum,

tamper ve diğer ürünleri Neuoza alayım diyorum,birde yüzlerce kahve markası var hepsinin ambalaj güzel gözüküyor :) ama bu kadar kahve denencek gibi değil tavsiyesi olan varsa firma olarak biryerden başlarım…
Hayırlı olsun hocam, sanırım en alt fiyat seviyesinde en güzel makine. Portafiltre içi plastik açıkcası kahveye tadına nasıl etkisi vardır bilemiyorum ama yüksek ısıyla temas eden parçanın plastik olması bi miktar üzüyor. Ben ilk zamanlarımda çok kaliteli çekirdekler yerine marketlerde bulunan çekilmiş kahvelerden ilerlemiştim. Tabi tercih meselesidir. Forumda bulunan aylık oylamalar kaliteli çekirdeklerde yol gösterici olur.

Selamlar, bu makine için dipsiz portafiltre alan arkadaşlar oldu mu acaba?

uyumda problem yok galiba değil mi, emin olamadım. neouza iade de almıyor deyince tereddüt ettim.

3 kulaklı 51 mm portafiltre uyumlu ben aldım kullanıyorum.

Amazondan bu cihaz için aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum. Yeterli ve doğru mu?

Cihazın 3 farklı ayarlanabilir sıcaklığının değerlerini bilen var mı? Ölçmeyi denedim saçma rakamlar çıkıyor.

Cihazın basıncı ile nasıl oynayabilirim? Cihazı sıcaklık ve basınçta PID için modify e etmenin yolları var mı?

Sepet almalı mıyım?

Düşünceleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• SmartSelect_20231207_101651_Amazon Shopping.jpg
    SmartSelect_20231207_101651_Amazon Shopping.jpg
    112.5 KB · Görüntüleme: 30
  • SmartSelect_20231207_101714_Amazon Shopping.jpg
    SmartSelect_20231207_101714_Amazon Shopping.jpg
    44.5 KB · Görüntüleme: 28
Amazondan bu cihaz için aşağıdaki ürünleri almayı düşünüyorum. Yeterli ve doğru mu?

Cihazın 3 farklı ayarlanabilir sıcaklığının değerlerini bilen var mı? Ölçmeyi denedim saçma rakamlar çıkıyor.

Cihazın basıncı ile nasıl oynayabilirim? Cihazı sıcaklık ve basınçta PID için modify e etmenin yolları var mı?

Sepet almalı mıyım?

Düşünceleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Puck screen olarak şu ya da şu ürünü öneririm. Ne kadar ince puck screen o kadar az ısı kaybı. Temizliği de daha kolay olur.

Portafiltre ile sepet geliyor olması lazım, ilk aşamada yeterli olduğunu düşünüyorum. Yüksek kaliteli bir sepet isterseniz IMS ya da Hugh bakabilirsiniz.

Basınç, sıcaklık ayarlaması vb modifikasyona girer. Ürünün teknik özelliklerinden DeLonghi Dedica serisi ile aynı olduğu sonucuna dayanarak bence youtube'dan Dedica modifikasyon videolarına bakabilirsiniz. Eğer gözünüz kesmezse forumda @lkmnsrt bey Dedica modlaması da yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam, yardımcı olur belki bu konuda.

https://www.amazon.com.tr/dp/B087WM4T7J?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1 merhaba ben neuzoza nın 51mm portafiltresini aldım bizim makinalara zor takılıyor tam uymuyor yani linkteki ürün bir kaç kere kullandım isteyen olursa satarım , bunun yanında dağıtıcı ve tamper yuvarlak siyah olan ve puck da aldım onlar gayet güzel çalışıyor ve çok güzel işe yarıyorlar temp olayı epey önemli krema almak için,keşke cihazın buhar çubuğunun biraz daha uzun olmasını çok isterdim biraz kısa kalıyor fazla süt tüketimine neden oluyor tek kişilik kahvelerde.

Son düzenleme:
hocam ilandaki 51 mm yazıyor ama, 52 mm yazmışsınız konuya. açıkcası içinden çıkan portafiltreye 51mm tamper tam geliyor acaba kulakçık farkından mı kaynaklanıyor uyumsuzluk??

düzelttim 51mm ,evet kulakçıklar çok az kalın cihaza zor oturuyor cok sıkı oluyor diğer ürünlerde sorun yok…tamper ve dağıtıcı ile kendi portafiltresi ile güzel sonuc aldım tek rahatsız eden içindeki plastik…yukarda uyuyor demişti arkadaşlar ama maalesef

Buhar çubuğunun ucundaki eliniz yanmasın diye konulan kılıfı aşağıya doğru çekin ve çıkarın. Ben onsuz dikkat ederek kullanıyorum, Kahve cezvesi 300ml, tek kişilik 100ml süt için ideal.

Arkadaşlar selamlar
Aranıza yeni katıldım bende grundıg ksm 4330 yarı otomatik espresso makinesi aldım.Henüz gelmedi.Ürün yeni olduğu için kullanıcı yorumlarınada ulaşamıyorum.Portafiltre sepet ölçüsü nedir hâlen bulamadım
selamlar, forumda yeniyim yanlış yere yazdıysam maruz görün lütfen.
aynı makineyi ben de satın almayı düşünüyorum, portafiltre ölçüsünü öğrenebildiniz mi?

53mm hocam. Ancak 51mm portafiltre alıp da kullanabilirsiniz. 53mm dipsiz portafiltre bulunmuyor.
hocam emin misiniz acaba? , bütçem kısıtlı çünkü boşa masraf etmek istemem.
bir de aynı makine sizde de mi var? sormak istediğim başka şeyler de var çünkü :)

bir de aynı makine sizde de mi var? sormak istediğim başka şeyler de var çünkü :)
Bende yok ama abimde var. Ona sorabiliriz, @wolfed32.

hocam emin misiniz acaba? , bütçem kısıtlı çünkü boşa masraf etmek istemem.
Eminim eminim. Zaten önceki mesajlarda da 51mm'nin uyduğunu söylemişler. Bakınız;

3 kulaklı 51 mm portafiltre uyumlu ben aldım kullanıyorum.

arkadaşlar bu vestelin modeli kaç kg. benim aldığım grunding 3.50 kg bana çok düşük geldi. nornalde beko modeli falan 7-8 kg . olmazsa grundingi satıp başka model alayım bu vestel kaç kg.

Geri