• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

V60 Kanallanma Kâbusu

cemix

Üye
İsim
Cemil
Daha fazla  
İsim
Cemil
Değirmen
Lelit Fred, Molent Pocket
V60 Demlemelerinde hepimizin endişesidir kanallanma olması. Homojen bir çözünme için bir çok tekniğe başvuruyoruz bazen de acaba fazla mı abartıyoruz dediğimiz oluyor. Kanallanma efsane olabilir mi sorusundan hareketle basit bir gözlem yapmak istedim ve aşağıdaki tablolar oluştu. Tabi ki tek bir deneme yaptığım için bu deney sayılmaz ama farklı demleme teknikleriyle deney yapmak isteyen arkadaşlara örnek olabilir. İzlediğim yol şöyle oldu:
Doğal işlenmiş Etiyopya kahvemi (Çok toz üreten bir kahveydi.) kalın öğütüp olabildiğince düz bir demleme yapmaya çalıştım. Yani suyu ortadan dairesel hareketle yavaşça döküp karıştırma yapmadan demlemeyi bitirdim. Kendi halinde soğumaya bıraktım yatmadan da v60 ile birlikte buzluğa koydum. Sabah çıkarıp biraz çözünmesini bekleyip kağıttan ayırdım ve ikiye kestim. Yorumlarınız veya benzer deneylerinizi paylaşırsanız sevinirim :)
IMG_4148.JPG IMG_4139.JPG
IMG_4151.JPG

IMG_4154.JPG

Guzel bir paylasim olmus. Fikrinizi cok begendim :)

Kanallanmayi dikkatli ve ozenli bir blooming ile engelleyebilecegimizi dusunuyorum. Bence blooming demlemenin en onemli asamasi. Yanlis bir blooming demlemeyi mahvedebilir. Bu konuyu okudugunda, blooming icin ipuclarini merak edenleri asagidaki mesajlari okumaya davet ediyorum. :p

@Kahveciningalaksirehberi nin konu ile ilgili kisa bir videosu da burada.

Güzel Fikir :)

Geri