• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

v60 İle Kahve Demlemek

Ahmetv

Yeni Üye
İsim
Ahmet Vatansever
Daha fazla  
İsim
Ahmet Vatansever
Espresso Makinesi
Delonghi EC685
Değirmen
Starbucks Barista Coffee Bean Burr Grinder, Sözen
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çağlayan
Herkese iyi forumlar . Ben epeyden beri espresso+ filtre kahve demlemekteyim. Şimdi v60'a geçmek istiyorum. Temel gereksinimler nelerdir sizce?(tartı vs). Uygun fiyatlı ekipmanlar önerebilir misiniz?( Öğrenciyim yüksek meblağlar ödemek istemiyorum. Şuanlık elimde markasını bilmediğim yurtdışından alınmış konik dişli elektronik değirmen ve sözen değirmen var)

Herkese iyi forumlar . Ben epeyden beri espresso+ filtre kahve demlemekteyim. Şimdi v60'a geçmek istiyorum. Temel gereksinimler nelerdir sizce?(tartı vs). Uygun fiyatlı ekipmanlar önerebilir misiniz?( Öğrenciyim yüksek meblağlar ödemek istemiyorum. Şuanlık elimde markasını bilmediğim yurtdışından alınmış konik dişli elektronik değirmen ve sözen değirmen var)
epinox v60 alın kettle şimdilik sallayın. çok ucuz tartılar var onlardan alın ilk aşamada yeterli
(değirmen sahibi olduğunuzu varsayıyorum)

ekleme: v60 kağıdı 100 lü hariolar yeterli ilk aşamada

epinox v60 alın kettle şimdilik sallayın. çok ucuz tartılar var onlardan alın ilk aşamada yeterli
(değirmen sahibi olduğunuzu varsayıyorum)

ekleme: v60 kağıdı 100 lü hariolar yeterli ilk aşamada
100lü hario alınacağına 10tl fazla verip cafec traditional almak da mantıklı olabilir, tıkanma olmaması yeni başlayan birisinin işini çok daha kolaylaştıracaktır

Trendyol dönem dönem hoşgeldin indirimi veriyor. Dripper tartı eğer harionun filtresini alacaksan onu bile daha uyguna alabilirsin.

100lü hario alınacağına 10tl fazla verip cafec traditional almak da mantıklı olabilir, tıkanma olmaması yeni başlayan birisinin işini çok daha kolaylaştıracaktır
cafec ben de henüz denemedim aslında aklımdaydı. traditional olan hario nun hollanda olanına göre tıkanma vs yapmaması açısından tercih edilebiliyor değil mi ? ben henüz araştıramadım onu.

cafec ben de henüz denemedim aslında aklımdaydı. traditional olan hario nun hollanda olanına göre tıkanma vs yapmaması açısından tercih edilebiliyor değil mi ? ben henüz araştıramadım onu.
Elimdeki birkaç traditional sample'ını henüz denemedim ancak hario hollanda'ya değil hario 100'lü japona bile iyi alternatif olduğu söyleniyor. Son zamanlarda kalitesini bozduğu iddia edilen hario 40'lı japonlardan da iyi olduğunu söyleyenler var.

Elimdeki birkaç traditional sample'ını henüz denemedim ancak hario hollanda'ya değil hario 100'lü japona bile iyi alternatif olduğu söyleniyor. Son zamanlarda kalitesini bozduğu iddia edilen hario 40'lı japonlardan da iyi olduğunu söyleyenler var.
denedikten soneaki yorumlarınızı takipteyim o halde

Uzun zaman sonra türkiyeden aldığım çekirdekten keyif aldım.. Bunda ya abaca filtre ya pınar madran suyun etkisi var. Bir de abacasız deneyeceğim bakalım kimde keramet..

Bence bütçeni söylesen daha nokta atışı ekipman önerileri yapılabilir.
V60 ile demlemeye yeni başlayacağım. Gün içerisinde maksimum 4 fincanlık demleme yaparım. Açıkçası çok fazla bütçe ayırmak istemiyorum (max 300TL). Akış sorunu olmayan ve mümkünse termometreli bir ürün arayışındayım.

Akış ile ilgili bir problem yaşar mıyım Nurgaz'da? Forumda satılan akış kısıtlayıcı/düzenleyici bir aparat almam gerekir mi? Teşekkürler yanıtınız için.
Kirpi süzgeç takıyorsunuz. Akışı belli ölçüde yavaşlatıyor

V60 ile demlemeye yeni başlayacağım. Gün içerisinde maksimum 4 fincanlık demleme yaparım. Açıkçası çok fazla bütçe ayırmak istemiyorum (max 300TL). Akış sorunu olmayan ve mümkünse termometreli bir ürün arayışındayım.

Max 300 tl sadece kettle a mı ayırabileceksin ?

Geri