• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

V60 İçin Başlangıç Önerilerinizi Bekliyorum

moreacidity

Yeni Üye
Selamlar herkese ev için V60 setup önerilerinizi bekliyorum bütçe tartıyı hesaba katmadan 1000-1500 tl arası şimdiden teşekkür ederim 🖐🖐

Moderatörün son düzenlenenleri:
Selamlar herkese ev için V60 setup önerilerinizi bekliyorum bütçe tartıyı hesaba katmadan 1000-1500 tl arası şimdiden teşekkür ederim 🖐🖐

Eğer 1500₺ gibi bir miktar gözden çıkarıldıysa, Comandante önermekten başka mantıklı bir seçenek yok gibi. Tartı zaten var, plastik Hario V60 (70₺) bir de yanına IKEA server (20₺) çok güzel bir başlangıç olacaktır. Eğer seramik v60 isterseniz, Kütahya Porselen V60 dripper da tercih edebilirsiniz.

Kettle için Skitta dediğimiz bir aleti düşünebilirsiniz, olmazsa AliExpress veya yurtdışından alışveriş sağlayan n11 hepsiburada gibi sitelerden 80-100₺ arası gooseneck kettle alabilirsiniz.

Evet, galiba kendime doğum günümde Commandante alacağım 😂😂 dediğiniz gibi ekipmanı plastik alacağım ve o miktarlar sorun değil yine de değerli görüşlerinize açmak istedim

V60 demlerken dripper olarak artık sadece Origami kullanıyorum. Bütçeyi azıcık zorlayabilir ama değer.

Önünüzde 2 opsiyon var gibi..

Ya parayı öğütücüye yatırıp Comandante alıp, diğer ekipmanları uyguna arayacaksınız... ya da
Timemore benzeri bir öğütücü alıp, kalan para ile, daha düzgün bir kettle, dripper, vs toparlayacaksınız.

Tamamen sizin ne aradığınız ile ilgili. Zor karar :)

Not: O bütçe günden güne artacak :)

Yukarıda da öneriler gelmiş zaten. Ben olsam plastik ve orijinal v60, en uygunundan karaf (Ikea) alıp paranın büyük kısmını öğütücü için harcardım. Bütçen olduğu zaman kettle da alıp seti tamamlayabilirsin :)

Comandante + Plastik Hario V60 Veya
Timemore Slim + Hario V60 + Güzel Bir Goosneck Kettle

bence şartları biraz daha zorlayarak sadece bir kez alışveriş yaparak uzun süre noktayı koyabilirsin.
Comandante + Kütahya Porselen + Goosneck Kettle
benim önerim budur.

Hocam hazır bütçeleri buraya çıkarmışken comandanteyi alıp öğütücü defterini dürüp atmak en mantıklısı olacaktır bence :) bir de plastik v60 alırsanız tamamdır. Bu arada plastik v60 ın bütçeniz az olduğu için önerildiğini düşünmeyin hem ısıyı muhafazası hem de dayanklılık açısından diğer v60lardan daha önde :D Sabırlıysanız bir süre 2. el comandante düşmesini bekleyip ardından kalan parayla seti rahatça kurabilirsiniz.

Bence kütahya porselene boşuna para vermeyin. Ben ilk kütahya almıştım kağıt tam oturmuyordu, en son arkadaşıma satıp plastik hario aldım şu an çok memnunum.
kütahya porselen de kağıt bire bir tam olarak oturuyor. hatta boşluk dahi olmuyor.
en azından benim kullandığım böyle.
1580463026753.png

Bende beyazı vardı kağıt demlemenin sonuna doğru yamuluyordu.
hiç duymadım. kullanan epey kişi de var. delter haricinde demlemelerim halen kütahya v60 üstünde. hiç böyle bir şey yaşamadım.
bence kütahya porselen > plastik hario
adı üstünde plastik. plastik seven varsa da elbette tercih meselesi bilemem.

Geri