• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

V60 dripper

Haleluya

Yeni Üye
İsim
H.
Öncelikle merhabalar forumda biraz bakındım daha önce bu konuya değinen oldu mu göremedim.
V60 02 dripper alma niyetindeyim muadil seramikleri incelerken arkadaki kıvrımları ısınma sorununu vs kendimi harionun plastik dripperlarını almak üzere buldum. Şeffaf kalmamış renklilere yöneldim ama sonra dikkati mi şöyle birşey çekti.

Şeffaf olanda Gıda ile temasa uygun Acrylonitrile-styrene resinden üretilmiştir gibi bir bilgi varken kırmızı ve beyaz da yok daha önce forumda ısı mevzusu olmuştu şeffaf olan 90 dereceye kadar kırmızı ve beyaz 120 dereceye kadar dayanıklı diye sonra ani ısı değişimi vs konu halloldu ama benim kafama takılan kırmızı ve beyazda ki plastik zararlı bir plastik mi? 120 derece ısıya dayanıyor ve içeriği verilmemis.

Bu konu hakkında düşüncelerinizi ve dripper önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler
Screenshot_2020-09-27-22-12-01-883_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-09-27-22-12-23-553_com.android.chrome.jpg

Son düzenleme:

nevnev

Aktif Üye
İsim
Abdullah Kılınç
Daha fazla  
İsim
Abdullah Kılınç
Espresso Makinesi
Dedica
Değirmen
Baratza Vario-W, Timemore Chestnut G1
Ekipmanlar
V60, Origami, AeroPress
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Fatih

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
İçiniz rahat etmeyecekse cam seramik ya da metal alın.Bir kere alinan bir şey bu fiyata takilmayın.Benim icime sinmedi seramik aldım.Ha aeropress kullanıyorum ama hic degilse ne kadar az o kadar iyi..

selamet

İyi Bilinen Üye
İsim
Gökhan Selamet
Daha fazla  
İsim
Gökhan Selamet
O kadar çok leğen plastiği diye tabir edilen gıda uyumsuz plastik ürünlere maruz kaldık ki plastikten korkar olduk. Herhangi bir ürünün plastik kalitesini bilmiyorsak, en sağlıklısı hiç kullanmamak gıda için. Amaç riske girmemek. Fakat türlü türlü plastik var, vücut içine implant yapılabilen plastik türleri var (bkz: peek).

Hario'da hem şeffaf hem de renkli olanın hangi plastik türünde olduğu belli, sağlık için riski var mı yok mu belli. Çok takılıyorsanız derin derin düşünüyorsanız tercih etmeyin tabi ki. Fakat şu anki bilimsel bilgi birikimi, ilgili plastik driperların sağlık açısından kullanılmasında bir sıkıntı yoktur. Ben plastik kullanıyorum.

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
O kadar çok leğen plastiği diye tabir edilen gıda uyumsuz plastik ürünlere maruz kaldık ki plastikten korkar olduk. Herhangi bir ürünün plastik kalitesini bilmiyorsak, en sağlıklısı hiç kullanmamak gıda için. Amaç riske girmemek. Fakat türlü türlü plastik var, vücut içine implant yapılabilen plastik türleri var (bkz: peek).

Hario'da hem şeffaf hem de renkli olanın hangi plastik türünde olduğu belli, sağlık için riski var mı yok mu belli. Çok takılıyorsanız derin derin düşünüyorsanız tercih etmeyin tabi ki. Fakat şu anki bilimsel bilgi birikimi, ilgili plastik driperların sağlık açısından kullanılmasında bir sıkıntı yoktur. Ben plastik kullanıyorum.
Hocam implante edilen dedikleriniz alloplastik materyaller ise onlarla bunlari bir tutmayın.Neyden yapildigi belli diyorsunuz ama SAN maddesini araştirinca karsinojen grup olarak siniflandirilmiş.Sonuç olarak bu kadar guçlu asidik bir siviyla temas eden plastikten monomer salinimi olacaktir.Ne kadar etkisi olur onu bilemem.

Haleluya

Yeni Üye
İsim
H.

Evet haklısınız fakat SİTELERİNDE şeffaf olan hakkında böyle bir bilgilendirme yapma gereği duymuşken diğerlerinde yazmamaları bir alıcı olarak rahatsız etti. Bu konu hakkında elbet araştırma yapan kahve sevenler vardır diye danışmak istedim teşekkürler.