• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

V60 demlemelerde filtre kağıdı tercihiniz nedir?

@haytaertu
Dün sabah ve akşam ikişer demleme yaptım.
Kağıtlar boş iken hario daha hızlı ama demleme yapınca çok ciddi bir fark olmalı. Açıkça iki demlemede de 5 sn kadar daha erken bitti harioda
@DaunterM gibi benim de hario ile demlemen kahveler hoşuma gitti.
O zaman denemekte sakınca yok. Bir dahaki siparişte sepete eklerim. Çok teşekkür ederim.

Selamlar, bir süre bol poşet Hario kullandıktan sonra akış hızının fazla olması sebebiyle Hollanda üretimi olan 100’lü Hario’ya geçtim. Ancak öğütümün inceldiği durumlarda bu filtrede (özellikle son döküşte) tıkanma yaşandığını fark etmeme rağmen demleme süresi iyi tuttuğundan dolayı pek de vazgeçesim yok. Yine de buna alternatif olarak Cafec ürünlerinden kalınlığı aşağı yukarı aynı olan hangi filtreyi önerirsiniz?

Selamlar, bir süre bol poşet Hario kullandıktan sonra akış hızının fazla olması sebebiyle Hollanda üretimi olan 100’lü Hario’ya geçtim. Ancak öğütümün inceldiği durumlarda bu filtrede (özellikle son döküşte) tıkanma yaşandığını fark etmeme rağmen demleme süresi iyi tuttuğundan dolayı pek de vazgeçesim yok. Yine de buna alternatif olarak Cafec ürünlerinden kalınlığı aşağı yukarı aynı olan hangi filtreyi önerirsiniz?
Bkz. Abaca+,çoğu demlemede 3 dk ve üzerini size rahatlıkla gösterir ancak fiyat olarak üzücü bir etiketi vardır.Hollanda'dan memnunsaniz onunla mutlu mesut gecinmenizi tavsiye ederim.Belki Tchibo vs düşük kalite trapeziod kağıtlar alıp katlayarak da kullanabilirsiniz uzun süreli demlemeler yapıyorsanız,yine Abaca+ dan uyguna gelecektir her türlü.Sevdiginizi söylediğiniz için bunları paylaştım yanlış anlaşılmasın,normalde düşmanıma onermeyecegim şeyler bunlar 😂 Tabi tercih meselesi,sizlere şimdiden afiyetler olsun keyifli fincanlar diliyorum 😊

Bir yıldır 40lı hario kullanıyordum. Yeşil paketli hario 100 onun aynısı mı? Değilse th3 ve abaca arasından hangisini önerirsiniz?

Bir yıldır 40lı hario kullanıyordum. Yeşil paketli hario 100 onun aynısı mı? Değilse th3 ve abaca arasından hangisini önerirsiniz?
Hario konusunda kullanan arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verebilirler,th3 ve Abaca nın akış hızı birbirine yakın olmasına rağmen ben th3 ten daima daha canlı,parlak ve hoşa giden fincanlar elde ediyorum.Abaca bazı çekirdeklere cok yakışıyor ama sizi bazen daha da inceye gitme konusunda zorlayabiliyor zira çok hızlı.

Geri