• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

V60 01 veya 02 hangisini tercih etmeli?

İsim
mahmut
Daha fazla  
İsim
mahmut
Espresso Makinesi
kompresso
Değirmen
molent g50
Ekipmanlar
v60, aeropress, chemex
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
nilüfer
Şu an elimde 02 boy var. Çoğunlukla tek fincanlık kahve demliyorum. 15 gram 230 ml. Fincanım 200ml zaten. Çoğu tarifte 2 fincanlık demleme yapılıyor 02de. Tek fincan için 01 daha iyi olduğunu söyleyenler var. Benim durumumda olanlara sormak isterim siz hangi boy v60 kullanıyorsunuz? 01 boy alsam 02 filtreleri uygun olur mu?

Fincandan kasıta göre değişir sanki... Benim içtiğim bardak 60-70 mL alıyor, ama 320 mL demlemeyi her defasında tekrar doldurarak kendi başıma içiyorum... Şöyle desek daha doğru olur, V60 02 min 15g, max 30g +/- 2gram... Daha fazlası veya azı istikrarlı olmaz channeling muhabbetinden dolayı...

seçenek ve porsiyonu arttırma avantajı için 02 öneririm.

Sorunuzda cevaplamışsınız daha ufak demlemeler için 01 yine filtre için 01 filtre boyut olarak. Tabi elinizde fazlaysa 02 filtre de olur.

Tek tavsiyem oran düştüğü için normalden 1-2 kademe daha ince öğütmeniz olur.

Şu an elimde 02 boy var. Çoğunlukla tek fincanlık kahve demliyorum. 15 gram 230 ml. Fincanım 200ml zaten. Çoğu tarifte 2 fincanlık demleme yapılıyor 02de. Tek fincan için 01 daha iyi olduğunu söyleyenler var. Benim durumumda olanlara sormak isterim siz hangi boy v60 kullanıyorsunuz? 01 boy alsam 02 filtreleri uygun olur mu?

Ben V60-02 yi 01 filtreleri ile kullanıyorum. Genelde 15.5 gram ile demleme yapıyorum.

15 gram kullanıyorum minimum. 01 boy alsam damağa etkisi ne olur. Yeni dripper almaya değer mi?

Herkese teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

01 in orjinal japon filtresini bulan varmı ( 40 lı )

@1healthpoint Hocam Ankara'da ikamet ediyorsanız elden 01 numaramı emanet verebilirim denemeniz için. 15 g ile demleme yapıyorsanız 01 numaraya para vermemiş olacağınıza memnun kalacağınızı düşünüyorum. Boşuna para vermeden önce bir deneyin.

@1healthpoint Hocam Ankara'da ikamet ediyorsanız elden 01 numaramı emanet verebilirim denemeniz için. 15 g ile demleme yapıyorsanız 01 numaraya para vermemiş olacağınıza memnun kalacağınızı düşünüyorum. Boşuna para vermeden önce bir deneyin.
İyi niyetiniz teşekkür ederim. Bursadayım. Denk gelirse birinde denicem almayı düşünmüyorum artık.

Geri