• Haziran Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Anketi
    Sevgili Ziyaretçi Haziran ayı Kahve Kulübü ortak alım firmasını belirlemek için anketimiz başladı, detayları bu konudan öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Türkiye'nin En beğenilen 3.Nesil Kahve Firması

En beğenilen Kahve Firması

• Kullanılan toplam oy
    208

kahveanalisti

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Grace PL81T
Değirmen
Eureka Mignon Specialita-Timemore C2- Comandante C40 MK3
Ekipmanlar
V60-Breville Sage Precision Brewer-Syphon-Aeropress-Nanopresso-Kompresso-Kruve Elek-Kruve Bardak-Acaia Pearl S-Felicita-Fellow Kettle
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çankaya
Bir çok önemli unsur var ancak kalite/kavrum tutarlığı/hizmet/paket kalitesi açısından herkesin gönlünde bir firma vardır diye düşünüyorum. aslında daha çok seçenek olmalı ancak ne yazık ki forum anket sistemi izin vermiyor.

TESora

Aktif Üye
İsim
Berkin Çetin
Daha fazla  
İsim
Berkin Çetin
Değirmen
Comandante C40 Black
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Konchero, Cup Dripper, Timemore Black Scale.
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Avcılar
KungPow ve Kimmayı denemedim geri kalanlardan en çok Null çaldı kalbimi <3

ykselbsy

İyi Bilinen Üye
İsim
Yüksel
Daha fazla  
İsim
Yüksel
Değirmen
Sözen , Delonghi Kg79
Ekipmanlar
Mokapot , V60 , French Press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya
açık oyda laf ederler diye petraya veremedik :(

Lastdrip

İyi Bilinen Üye
İsim
Ali Aytaç
Bunların içinden montag ve kungpow hariç hepsini denedim, en çok aklımda kalan ve her çekirdeği ayrı keyif veren kronotrop oldu.

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Eureka Specilieta, Timemore Chesnut G1
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Kavurucu-Kahve dükkanı-Kafe-Kahve firması
Listedekilerin çoğu kavurucu. 3.nesil kahve firması diyince ayırmak gerekir mi acaba dedim kendime.

greenhopkins

İyi Bilinen Üye
İsim
Fatih
Daha fazla  
İsim
Fatih
Espresso Makinesi
Lelit Victoria; Arçelik K3185
Değirmen
Eureka Mignon Specialita
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Bence kahve firmalarındaki en büyük sorun süreklilik. Bir çekirdek alıyorsun süper oluyor, aynısını bir daha sipariş veriyorsun çekirdeklerde kahverenginin her tonunu görüyorsun veya kömür geliyor. Genel olarak iyi olansa müşteri ilişkileri. Kungpow, Montag, Coffee Department, Kahve Fabrikası ne zaman bir sorun olsa severek yardımcı oluyor. Kargocunun bir türlü getirmeyi başaramadığı çekirdeği arkadaşımın kapısına Şerif Başaran'ın kendisi bırakmıştı.

BarisGumus

Üye
İsim
Barış
Daha fazla  
İsim
Barış
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Listedekilerin hepsini farklı seçenekleriyle denedim.. Benim için mühim olan süreklilik ve tutarlılık...
Bir parti ürünleri başarılı, bir sonraki rezalet olanlar var bu çok can sıkıcı...
Bu yüzden hiç düşünmeden Kahve Fabrikası diyorum(y)

BarisGumus

Üye
İsim
Barış
Daha fazla  
İsim
Barış
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Bence kahve firmalarındaki en büyük sorun süreklilik. Bir çekirdek alıyorsun süper oluyor, aynısını bir daha sipariş veriyorsun çekirdeklerde kahverenginin her tonunu görüyorsun veya kömür geliyor. Genel olarak iyi olansa müşteri ilişkileri. Kungpow, Montag, Coffee Department, Kahve Fabrikası ne zaman bir sorun olsa severek yardımcı oluyor. Kargocunun bir türlü getirmeyi başaramadığı çekirdeği arkadaşımın kapısına Şerif Başaran'ın kendisi bırakmıştı.
aynı düşünceleri paylaşmışız... Troll ilan edilmesek iyi :ROFLMAO:

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Eureka Specilieta, Timemore Chesnut G1
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
@SerifBasaran hocanın ve ekibinin, @metin beyin yaklaşımları her zaman esnaflık dersi niteliğindedir 👌

erturk

İyi Bilinen Üye
İsim
m erturk
Daha fazla  
İsim
m erturk
PC ve Null diyebilirim. tek seçim hakkı olduğu için PC diyorum.

iletişim sorununa rağmen 😬

AltayOzger

İyi Bilinen Üye
İsim
Altay
Daha fazla  
İsim
Altay
Değirmen
Timemore Chestnut G1 ve Timemore Chestnut C1
Ekipmanlar
V60-V60 İmmersion-Aeropress-Kalita-Cafflano Kompresso-Beko 2170 Espresso Makinası
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Denizli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Merkezefendi
Null Şu aralar kalbimi FETH Ediyor.

CoFFeePaTh

İyi Bilinen Üye
İsim
Ömer
Daha fazla  
İsim
Ömer
Espresso Makinesi
La Pavoni PLQ
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto, Comandante C40 (Red Clix)
Ekipmanlar
Aeropress, Mokapot, Immersion Dripper, Soy C3G, Stagg EKG, Delter
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Seyhan
Twitter
omerarikan01
Diğer firmaları deneyeceğim diye bir süredir kendilerinden siparişim olmadı ama oldukça tutarlı ve kendi içinde homojen kavrumları olan Boxx'a oyumu veriyorum.
Bir çok önemli unsur var ancak kalite/kavrum tutarlığı/hizmet/paket kalitesi açısından herkesin gönlünde bir firma vardır diye düşünüyorum. aslında daha çok seçenek olmalı ancak ne yazık ki forum anket sistemi izin vermiyor.

skykhan

İyi Bilinen Üye
İsim
Gökhan işler
Daha fazla  
İsim
Gökhan işler
liste içerisinde deneneyimlemediğim firmalar var,

denediklerim içerisinde ise kronotrop ve null diyorum hiç düşünmeden 🙏

mimds

İyi Bilinen Üye
İsim
Denizhan
Ülkede hiç bir firma aslında olması gerekenlere, yani mümkünse tarladan fincana fair trade, olmadı en azından künye anlamında şeffaf tavır vs, gibi kriterlere tam oturmuyor. Zaten yorumlardan da anlaşılıyor ki tüketici kitle de genel olarak sadece fincan performansı ile ilgileniyor, kimsenin işin diğer etik taraftarına baktığı yok... Böyle başa böyle kavurucu oluyor haliyle... Neyse... Eğer böyle değerlendireceksek ve tek bir tercih yapmam gerekiyorsa tüm dalgalanmalarına rağmen ülkeye en düzgün çekirdekleri getiren Petra diyorum...

Ancak ülkede nitelikli kahve kültürünün yerleşmesi ve yaşatılması adına bugüne kadar verdikleri emekler için Montag, Kronotrop, Coffee Department, William's, Probador Colectiva, Boxx, Kahve Fabrikası, KungPow, Kimma, Coffeenutz, Coffee Manifesto, Spada, Coffee Sapiens, Null gibi markaların adlarını zikretmeden geçmek de haksızlık olur.

c-mali

Yeni Üye
İsim
Coşkun
Daha fazla  
İsim
Coşkun
Ekipmanlar
French press, v60, filtre kahve makinesi soy cezve
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Muratpaşa
Benim gördüğüm künye adına en şeffaf tavır geliştiren null sitesinde tedarikçi firmasından başlayıp çiftliğine hasadına varana kadar isim isim vermiş. Gerek müşteri ilişkileri gerek kahve kaliteleriyle çok taktir ettim. Ayrıca telefonda her soru sorduğumda yarım saate yakın en ince detayıyla demleme kavurma tekniklerini iştahla keyifle açıklıyorlar gerçekten işlerini severek yapan insanlar.