• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Türkiye'de Kahve Çekirdeği Üretimi

roketatarli

Aktif Üye
Konum
istanbul
Merhaba arkadaslar

Bugün Türkiye'de kahve çekirdeği yetiştirildiğine dair bir haber okudum. Kahveseverlerin ilgisini çekebilir. Güzel bir haber fakat kahvenin cinsine dair pek fazla bilgi yoktu. Daha çok ihracatı, getirisi üzerine haber yapılmış.

Bilgisi olan yeşillendirsin.

 

whiscoffeer

İyi Bilinen Üye
Konum
Kadıköy
İsim
Gürkan
Daha fazla  
İsim
Gürkan
Espresso Makinesi
Nespresso DeLonghi EN97W
Değirmen
Porlex
Ekipmanlar
Hario V60, Bialetti MokaPot (2 adet), Nespresso Frother, termometreli Epinox kettle, cezveler.
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadıköy
Facebook
whiscoffeer
Twitter
whiscoffeer
"Kahvenin kalitesine göre kilosu 250 lira ile 400 lira arasında fiyata alıcı buluyor" demiş ama, yanlış yazılmış ya da yanlış hesaplanmış sanırım. kavrulmuş ve paketli halde 250gr'ı ortalama 50₺'ye alınan kahvenin bu belirtilen alt sınır kadar pahalıya ham halde satılması pek olası değil. en azından çok üst kalite olanların dışındakiler için.

ancak coffee belt dışında üretim girişimi olması, ağaçların iklime adapte olduğu bilgisi ve ülkede ilk defa bu çapta üretim denenmesi güzel tabi ki.
 
Üst