• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Türk Kahvesinin Dünyada Tutmamasının Nedenleri

Marius

Üye
İsim
Marius Kowaloski
Daha fazla  
İsim
Marius Kowaloski
Espresso kadar maliyetli ve yapımı zor bir kahve değil. 300 liralık bir cezve ve iyi bir öğütücüyle belli demleme teknikleri aracılığıyla çok güzel kahveler çıkıyor fakat espresso'dan tam verim alabilmek için bildiğim kadarıyla 2-3k'lık ekipmanlar gerekiyor. Çok daha maliyetli bir durum. Tamam, belki ticari olarak espresso yapmak daha iyidir. Makineler ile seri üretim alabiliyorsunuz fakat kişisel tüketimde türk kahvesi espresso'ya göre maliyeti daha düşük. Belki de yanlış biliyorumdur. Bilgili arkadaşların fikirlerini almak isterim.
 
Tat profili aynı içecekler değiller. Ayrıca türk kahvesine göre belki 10 larca kat daha maliyetli olmasına rağmen kahveseverlerin espressoyu tercih sebebi belki aynı oranda daha güzel bir içecek olması olabilir.
 
Telvesi sorun. Fincanın yarısı telve oluyor. İçenler tüm telve kendisine gelmiş diye düşünüyor.
 
Taze ve ekşi olmayan bir çekirdekle demlendiğinde gayet de tutuyor aslında. Piyasadaki minasın küf notasının yerine, fındıksı, kakao notalı, karamel, meyvemsi bir deneyim çoğunu mutlu ediyor. Türk kahvesinden çok memnun kaldığım bir çekirdek vardı, Kosta Rika Tarrazu San Rafael, mesela bunu okula götürüp önce sözenle öğütüp, arkadaşlara ikram ettiğimde çok beğenmişlerdi. "Herkes Rio Minas'a alışkın." deyip işten sıyrılmak yerine çekirdeği doğru düzgün kavurmak gerekiyor belki de.
 
degirmendir muhtemelen o incelikte kahve egutebilecek degirmenler gelistirilmedigi icin turk kahvesi ni eldeki degirmenlerle yapmaya calisan dunya vatandaslari lezzetli bir turk kahvesi icemediler ellerindeki degirmenlerin cekebildigi kalinliklara gore farkli demleme metotlari gelistirmis olabilirler
 
Geri
Üst