• Temmuz Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Temmuz ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile William's Roastery olarak seçildi. Bu konudan Temmuz ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Timemore sıfır click

Corvo

Aktif Üye
Comandante için tutamacın kendini taşıyabildiği ilk noktanın sıfır click olduğunu biliyorum. Aynısın timemore c1 modelinde denediğimde hala rahatlıkla gidebileceği 2 click, zorlayarak da bir click daha gidebileceği noktada kendini taşıyabildiğini gördüm.
Hala şu sorunu çözmüş değilim, siz nasıl ayarlıyorsunuz acaba
 

namenola

Aktif Üye
Konum
İstanbul
Daha fazla  
Değirmen
Timemore Slim
Ekipmanlar
V60, Moka Pot, Aeropress, French Press
Ayar düğmesini saat yönünde çevirip sıkıştırırken sonlara yaklaştıkça her click te yere paralel tutup kontrol edin. eğer değirmenin kolunu yere paralel tuttuğunuzda kol aşağı düşüyorsa daha sıkıştırmanız gerekecektir ve devam edin.
eğer değirmenin kolunu yere paralel tuttuğunuzda kol aşağı düşmüyorsa orası sıfır noktası oluyor. resim aşağıdadır.

Sıfır Click.jpg
 
Son düzenleme:

EauDeCoffee

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Bende de tam tersi oldu.Kolun düşmemesini sağlamak için baya bir sıkmam gerekiyor.Kol kitlenince daha da sıkamıyorum.
 

Nur

Yeni Üye
Konum
Manisa
Kolun kendiliğinden serbestçe dönebileceği hemen hemen en son noktaya getirdikten sonra, kolu sabit tutup bir click azaltın.
Öğütücünün ayar kısmı size bakarken kolu serbest bırakıp saat yönünde çeyrek daire hareket ettirip yere paralel olacak şekilde kaldırın.
Kendi ağırlığını kaldırabiliyorsa ve hafif sürtünme sesi varsa sıfırı buldunuz. Yerçekimine yenik düşüyorsa bir tık daha sıkıştırıp tekrar edin.
 
Üst