• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

TIMEMORE Sculptor

Leylifer

Üye
İsim
Furkan
Timemore firmasının yeni elektrikli kahve değirmeni modeli Sculptor'ın modelleriyle ilgili videosunu izleyince ürüne yeni bir başlık açmak istedim. Ürün sanıyorum 78 modeliyle geçen sene Asya'da çıkış yapmış. Batı pazarına henüz giriş yapıyor/yapacak.

Göründüğü kadarıyla başlangıçta 4 model olacak:
64, 64s, 78 ve 78s.

64s ve 78s modelleri (64mm, 78mm) espresso + pour over,
64 ve 78 modelleri ise sadece pour over için öneriliyor.

Aşağıdaki videoda bazı özellikler belirtilmiş. Daha aşağıda da Lance Hedrick'in 78 modeliyle ilgili incelemesi ve Ode karşılaştırması var.

Yakışıklıymış yahu.

Kaç TL olacak acaba yaklaşık

Bu alınır valla sanki bence...

Timemore'un distribütörü kim acaba? @Globally mi acaba?

Sculptor'un kickstarter'ı devam ediyor. Fiyatın epey iyi olmasına ilaveten, her yer için kargo ve vergileri de kendilerinin karşılayacağını (fiyata dahil) söylüyorlar.
Hızlıca yorumlara baktım, Türkiye ve diğer ülkelerden özellikle bunu tekrar soranlar olmuş. Evet vergileri karşılayacağız. Nadir durumlarda ücretsiz kargoyu karşılayamazsak, ürün ücretini iade edeceğiz (siparişinizi iptal edeceğiz demek istiyorlar galiba) gibi standard bir cevap veriyorlar.

Türkiye'deki 150 Euro üzerindeki ürünlerin karmaşık vergi durumu düşünürsek, çok yüksek vergi maliyetini bile unutsak (unutmakta çok mümkün değil ama), teknik olarak vergileri de karşılayıp, gümrükte takılmadan bize göndermeleri mümkün mü?

Son düzenleme:
Sculptor'un kickstarter'ı devam ediyor. Fiyatın epey iyi olmasına ilaveten, her yer için kargo ve vergileri de kendilerinin karşılayacağını (fiyata dahil) söylüyorlar.
Hızlıca yorumlara baktım, Türkiye ve diğer ülkelerden özellikle bunu tekrar soranlar olmuş. Evet vergileri karşılayacağız. Nadir durumlarda ücretsiz kargoyu karşılayamazsak, ürün ücretini iade edeceğiz (siparişinizi iptal edeceğiz demek istiyorlar galiba) gibi standard bir cevap veriyorlar.

Türkiye'deki 150 Euro üzerindeki ürünlerin karmaşık vergi durumu düşünürsek, çok yüksek vergi maliyetini bile unutsak (unutmakta çok mümkün değil ama), teknik olarak vergileri de karşılayıp, gümrükte takılmadan bize göndermeleri mümkün mü?
Yani zor gibi görünüyor ama firma da ısrarla sorun olmayacağını söylüyor. Hiç bilemedim. Ama risk alıp verdim siparişi 😂 bu arada düşünen varsa bugün ön siparişi verseler iyi olur, yarın fiyatı yükselecek çünkü

Değil. Nike tr websitesi 150 euro üstü ürün göndermiyor çünkü depoları Hollanda’da. 150 euro sınır bitirdi beni. Son zamanlarda o kadar hesaplı (bizim için ne kadar doğru bilmiyorum) kahve ekipmanları piyasaya çıktı alamıyorum, izliyorum sadece.

Bende almak istiyorum. Bütçeme de çok uygun ama riske giremiyorum. Riske atabileceğim bir para da değil ne yazık ki. 😔

064S ile ben de kicstartera katıldım dün bir gazla. Mevzuatı yanlış anlamıyorsam sadece daha fazla vergi ödenecek 150 euro üstü için. zamanı gelsin belki avrupada birine göndertip öyle getirme yoluna gideriz =) Lance de incelemesini yapıcak ürünlerin bekliyoruz bkaarım.

ben ihtimal vermiyorum turkiyeye gondereceklerine, buradaki vergilendirme normal bir insanin hayal edebileceginin otesinde.

150 euro üstünün vergilendirilmesi nasıl oluyor? Benim hatırladığım kadarıyla zaten her siparişte ürünün fiyatı kadar bir vergi alınıyordu, 150 üstü olunca ne olmakta?

gümrük vergi ve kargo olmayacağını düşünüp 6000i gömme fikri.
bu kumara girilir mi? hiç olmadı iade olur ama.
off ya. dilemma dilemma.

Yani zor gibi görünüyor ama firma da ısrarla sorun olmayacağını söylüyor. Hiç bilemedim. Ama risk alıp verdim siparişi 😂 bu arada düşünen varsa bugün ön siparişi verseler iyi olur, yarın fiyatı yükselecek çünkü
Selamlar, hangi link den alıyorsunuz?

Geri