• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Timemore El Değirmenleri (C1, Slim, Nano, G1)

İsim
Levent
Bu konu Timemore El değirmenleri ile ilgili bilgilerin ve tecrübelerin paylaşılması içindir. Yeni forumumuz hepimiz için güzel olsun :)

Not: C1 İçin detaylı incelemeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
C1'de Türk Kahvesi, Mokapot, V60 ve Filtre Kahve Makinesi için hangi klikleri önerirsiniz?

C1'de Türk Kahvesi, Mokapot, V60 ve Filtre Kahve Makinesi için hangi klikleri önerirsiniz?

TK 9-10 tık, V60 18-22 tık, Kasuya 26-28 tık aralığı kullanıyorum. Filtre kahve makinesi için de V60 a yakın ayarlar kullanıyorum.

Ayrıca detaylı inceleme ve fotoğrafları da bu akşam yazıp bir başlık altında paylaşacağım.

Son düzenleme:
Timemore Değirmenler gerçekten şuan Piyasada bulunmaz bir nimet gibi değerli ve rakipsiz olduklarını düşünüyorum Not:fiyatına göre yanlış anlaşılmasın :D :D . Comandanteye bütçesi yetmeyenler için çok iyi alternetif Fiyat olarak 350 Tl den başlayan 1000 Tl ye kadar giden ögütüm performansı mükemmel değirmenler ve hepsininde burr yapısı aynı Esprosso Titanum burr seçenegide sunması mükkemel.

Nano ile delter kullanan var mı kaç klikte kullanıyorsunuz. Ben şuan 16 klikte kullanıyorum.

Türk kahvesi için söylüyorum. Slim model kullanıyorum. Çok yorucu olmuyor mu çekerken? Baya uzun sürüyor. Yoksa benim öğütücü mü sıkıntılı :)

V60 için 19 -22 , aeropress için 20-24 klik ancak aeropress konusunda çok emin değilim . Biraz daha tecrübe edinmek lazım gibi .

Türk kahvesi için söylüyorum. Slim model kullanıyorum. Çok yorucu olmuyor mu çekerken? Baya uzun sürüyor. Yoksa benim öğütücü mü sıkıntılı :)

TK için yorucu oluyor. Tek kişilik 7 gram çekeceksem sorun olmuyor ama daha fazla miktarlarda öğütüm süresi uzun oluyor.
Diğer demleme metodları için gayet hızlı bir değirmen.
TK ve espresso için Titanium burr seçenekleri var.
Comandante de TK ile V60 öğütme sürelerini farkını bilemiyorum. Belki benzerdir.

TK için yorucu oluyor. Tek kişilik 7 gram çekeceksem sorun olmuyor ama daha fazla miktarlarda öğütüm süresi uzun oluyor.
Diğer demleme metodları için gayet hızlı bir değirmen.
TK ve espresso için Titanium burr seçenekleri var.
Comandante de TK ile V60 öğütme sürelerini farkını bilemiyorum. Belki benzerdir.
Tamamdır teşekkür ederim. Evet diğer öğütümlerde çok güzel. Çok memnunum.

Geri