• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Timemore Chestnut X Yeni El Değirmeni Projesi

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Timemore yeni değirmenleri için kickstarterda kampanya başlatmışlar.

Bu değirmen ile ilgili gelişme var mı ?

Merhaba,

Önden bir 1adet bizim için gönderim yapıldı testlere başladığımızı duyuralım :)
ilk izlenimler çok iyi 2 farklı espresso makinesinde denemeler yaptık çok tatmin edici
deneyimler devam edecek

timemore x.jpeg timemore x 2.jpeg

Ayrıca bir test raporunuda paylaşıyorum

timemore.jpg

Merhaba,

ilk izlenimler çok iyi 2 farklı espresso makinesinde denemeler yaptık çok tatmin edici
deneyimler devam edecek

Ekli dosyayı görüntüle 5512 Ekli dosyayı görüntüle 5513

Ekli dosyayı görüntüle 5514
öğütüm süresi nasıl acaba? ben çok beğendim değirmeni. Chesnut G1 in içi değiştirebiliyor olsa keşke :)

Değişmesi lazım.Aliexpressde slim’e monte edilmis sekilde satılıyor bu bıçaklar
Elimde şu an Slim Plus var, yakında inceleme çekeceğim. Chestnut X ile Slim Plus'ın kesici geometrileri ve çapları farklı.

@puspus o yüzden, G1 ile değiştirmek maalesef mümkün değil.

@ytghan Ayrıca Chestnux X ın kesicisi 42mm, ve diğer Timemorelarda kullanılan kesiciler hem filtre hem de S olan espresso modelleri için 38 mm.

@Globally , yanlış biliyorsam düzeltebilirsiniz :)

Son düzenleme:
Merhaba,

deneyimler devam edecek

Güzel haber, umarız fiyatlar da biraz makul seviyede gelir :) Dağılım grafiği gayet başarılı gibi. Karşılaştırdıkları değirmen acaba EK43 mü :)

Merhaba,

deneyimler devam edecek

Kısaca bunu hangi ihtiyaca istinaden çıkarmışlar yazmanız mümkün müdür? Ben var olan 3 çeşidin farklarını çok çözemediğimden başka marka aldım. Örneğin bu küçük ve taşınabilir bu hızlı şu ise ince de daha başarılı vs gibi. Bu kısa ve öz özetler alım yaparken çok yardımcı oluyor.

İyi çalışmalar

Kısaca bunu hangi ihtiyaca istinaden çıkarmışlar yazmanız mümkün müdür? Ben var olan 3 çeşidin farklarını çok çözemediğimden başka marka aldım. Örneğin bu küçük ve taşınabilir bu hızlı şu ise ince de daha başarılı vs gibi. Bu kısa ve öz özetler alım yaparken çok yardımcı oluyor.

İyi çalışmalar

Merhaba, değirmenleri yeni inceledim ve isterseniz kanalımızdan izleyebilirsiniz. Forumda da incelemeler mevcut.

Hepsini karşılaştıran bir video da çekeceğim :)

Merhaba, değirmenleri yeni inceledim ve isterseniz kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Hepsini karşılaştıran bir video da çekeceğim :)
Üstad izledim ama evde bir yandan oyalanıyor bir yandan sohbetlerinizi dinliyordum. Bu yüzden kilit noktaları kaçırmış olabilirim.

Aslında sizden değil de globally den beklerim ama genel olarak bununla birlikte 4 farklı ürün olacak bir tablo halinde avantaj dezavantajlar verilirse almak isteyene büyük kolaylık olur.

Ben son kullanıcı olarak uzun zamandır kullandığım için soran olursa yardımcı olmaya çalışıyorum. Yoksa firma olarak kendilerinde bütün cevaplar mevcut. Ben de bazen soruyorum ve öğreniyorum. Forum ortamında firmalar uzun zaman geçiremiyor. Yanlış anlaşılma olmasın.

Aslında sizden değil de globally den beklerim ama genel olarak bununla birlikte 4 farklı ürün olacak bir tablo halinde avantaj dezavantajlar verilirse almak isteyene büyük kolaylık olur.
Selam,

Evet bir tablo ihtiyacı var bizde farkındayız bir liste yapmaya başlayalım :) bitince buradan paylaşıyor oluruz

C2, SLIM, NANI,G1 bir grup kendi içinde ayrışıyor

SLIM PLUS

SLIM S, NANO S, G1 S

şimdide CHESTNUT X :)

Chesnut G1 den farkı bıçak sistemi ve sap kısmı mı acaba?
chestnut X vs G1 farkı her şey diyebiliriz.
farklı bir döndürme kolu, farklı bir alt hazne ve farklı bir dişli - ayar mekanizması

G1 vs Slim plus olarak bakarsak Dişli farklı slim plus ta 1 klikten öğütüm başlıyor, daha ince öğütümler ve hız kazandırıyor, ince öğütümlerde tutarlılıkta çok iyi durumda.

Chestnut X te 18 gr çekirdeği 7 klikte 1,30 dk öğütüldü.
denemelerimiz devam ediyor ilk izlenimler öğütüm yaparken fazla güç kullanmanıza gerek yok değirmen rahat şekilde öğütüm sağlıyor ve hızlı

Geri