• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Timemore Chestnut G1 (Filtre)/ G1S (Espresso) El Değirmeni İncelemesi

İsim
Levent
Merhabalar,

El değirmenlerine, özellikle de Timemore el değirmenlerine ilgimi takip edenler az çok biliyordur :)

Bu incelemede Timemore G1 ve espresso için özel kesici içeren G1S i incelemeye ve karşılaştırmaya çalıştım. Umarım bir fikir verir. Hatalar varsa affola.

Sorularınız ya da istediğiniz bir öğütüm denemesi varsa, elimde değirmenler varken deneyebilirim. @PepukKahve

Timemore Chestnut G1, Timemore'un el değirmeni ürün gamındaki en üst seviye ürünü ve 2017 yılında aldığı Reddot Tasarım Ödüllü estetik tasarımı ile ön plana çıkıyor.

Ürün iki farklı kesici seçeneği ile geliyor.
  • G1 (38mm çelik konik kesici)
  • G1S (38mm titanyum nitrit kaplı karbon çelik)

12 Klik - Solda G1 , Sağda G1S

20201012_103934.jpg

20 Klik - Solda G1 , Sağda G1S
20201012_103945.jpg

Son düzenleme:
Emeklerine sağlık Levent! Güzel inceleme. 👍✌️

G1s 20 klipte daha homojen gözüküyor. S seriler ince çekim için olmasına rağmen daha pour over için de daha iyi sanırım.

G1s 20 klipte daha homojen gözüküyor. S seriler ince çekim için olmasına rağmen daha pour over için de daha iyi sanırım.

İkisinin 20 kliği aynı incelikte değil. Videoda bahsetmeye çalışmıştım ama tam olarak ifade edememiş olabilirim. Mesela G1S deki 20 klik ayarını G1 de bulmak istiyorsanız, 17-18 klik kullanabilirsiniz.

Bunu da karşılaştırır fotoğraf koyarım isterseniz.

G1S de filtrede kullanılabilir, sadece öğütümler biraz daha uzun sürüyor ve bazen ince partiküller bir miktar daha fazla oluyor. Aşırı mükemmelliyetçi değilseniz, sorun yaşamazsınız.

Son düzenleme:
Teşekkürler Levent Bey. Slim S'te de mil adım sayısı benzer şekilde fazla mı bilginiz var mı?

Teşekkürler Levent Bey. Slim S'te de mil adım sayısı benzer şekilde fazla mı bilginiz var mı?
Onun videosunu da çektim, yükledik, buradan da paylaşacağım.

Slim S de mil adım sayısı G1 e göre daha az ama aralıkları benzer. Sanırım Slim de 10, G1 de 13 diş aralığı var. Performansları da benzer geldi bana. Zaten 30 klik üstü çok kullanılır ayarlar değil.

Gözlemim S modeller daha ince öğütme eğiliminde. Yani 18 klik S ile öğütülen, normal burr ile 18 klikte öğütülenden daha ince.

Bir de S de asıl fark, ince öğütümdeki hız.

Merhabalar G1S kullanıyorum henüz yeni aldım sayılır ideal pour over öğütme aralığı kaç click kullanan var ise yardımcı olabilir mi?

Merhaba, inceleme için çok teşekkürler. Peki G1 modelini alıp G1-S burr'unu da alıp gerektiğinde değişim sağlayabilir miyiz, geri kalan gövde ve parçalar bunun için uyumlu mu?

Merhaba, inceleme için çok teşekkürler. Peki G1 modelini alıp G1-S burr'unu da alıp gerektiğinde değişim sağlayabilir miyiz, geri kalan gövde ve parçalar bunun için uyumlu mu?
Muhtemelen dış kesici farklıdır. Siz iç kesiciyi alsanız bile uyumlu olmayabilir. Olsa bile büyük ihtimal G1-S'in kesicisini ayrı satın almak fazla maliyetli olacaktır. Yine de en doğru bilgiyi gelbura verecektir.

Geri