• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Timemore Chesnut G1 Titanyum Burr El değirmeni

puspus

Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Eureka Specilieta, Timemore Chesnut G1
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Merhaba kahvesever dostlar,

Aliexpressten 3 Martta sipariş ettiğim Timemore Chesnut G1 değirmenim bir aylık bekleyiş sonunda elime ulaştı.

Gerek kutusuyla, gerek kendisiyle kaliteli olduğunu hissettiren güzel bir değirmen yapmışlar.

El değirmeni olarak sözen ve daha sonra porlex kullanan birisi olarak Timemore'a bayıldım!

Ürün şık bir siyah kutuda geliyor. Kutuyu merakla açtığınızda gelen görüntü bu şekilde.

timemore01.jpeg

Değirmen, çevirme aparatı, güzel bir bez çanta, temizlik fırçası ve kullanım kitapçığı/rehberi kutu içinden çıkanlar.

timemore02.jpeg

Değirmeni elime aldığımda bu kadar ağır olmasını beklemiyordum açıkcası ama bu ağırlık kalite hissini fazlasıyla arttırıyor. Aliminyum kaplama üst gövde ve ceviz ağacından alt kısım.
timemore03.jpeg

Alt kısım ana gövdeye bağlantısı için 4 tane bilye ile sabitleniyor. Mıknatıs mantığı gibi sıkı bir şekilde ana gövdeye bağlanıyor. Altta da 2017 de Reddot Design Award etiketi yapıştırılmı. ağaç olduğu için sağlamlık hissi yüksek ancak yine de elden düşürmemek için dikkatli olmak lazım, ilk denememde heyecandan olsa gerek az kaldı düşürüyordum.

timemore04.jpeg

timemore8.jpeg
Metal bir ayar vidasına sahip ve ve kıyaslıyacak olursam porlex'e göre daha kolay bir ayarlamaya sahip. tıkları rahatlıkla sayabiliyorsunuz, porlexte zorlanıyordum açıkcası.

Ayar vidasını söküp iç kısımları çıkarabiliyorsunuz, temizlik, bakım vs. işler için. Oldukça keskin bıçaklara sahip. Parçaların çıkarıp takılması da oldukça kolay.

timemore11.jpeg

Genel itibariyle ürün bu şekilde. Gerçekten kaliteli bir değirmen yapılmış.
2 defa kullanma imkanım oldu, 30 gr kapasite belirtilmiş ancak Kalita için 35 gr. kahve öğüttüm her iki seferde de, üst ana gövde ağzına kadar dolu hali 35 gr. alıyor ancak süpriz alt kısımı açtığımda 1-2 gr kahveyi dökmüş olabilirim. dolayısıyla 30 gr'ı aşmamak faydalı.
Kullanımı gerçekten çok rahat. Eski porlex'ime göre gayet rahat ve yormayan bir öğütüm oldu. Öğütüm dengesi çok başarılı. Statik de oldukça düşük. 0.2 gr kadar kayıp oldu.
Kısa zamanda Türk kahvesi için kullanıp tekrar deneyimlerimi paylaşırım.

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Molent size bir g50 gönderse de kıyaslasanız keşke ürünleri

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Molent size bir g50 gönderse de kıyaslasanız keşke ürünleri

yok yahu kıyaslama yapacak daha nice kahve tutkunu arkadaşlar var, kruve tarzı elekler vs. aparatlara ihtiyaç olur kıyas için. açıkcası çok beceremem kıyas işini. çok teşekkürler :)

Gerçekten çok kaliteli duruyor. Tekrardan güzel günlerde kullanın.

Merak edip bu konudan diğerine atlamak isteyenler için de G1 nin kardeşi C1 incelemesini buraya koyayım. :)

Bu arada sormayı unuttum ekliyorum @puspus

Aldığın G1 modelinde Titanyum burr olduğundan standart burr a göre toz miktarı fazla olur mu? Tecrübelerini aktarırsan sevinirim. 🙏

Çok güzel duruyor. İnceleme için teşekkürler. Güle güle kullanın.

Tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanın, klik aralıkları da tecrübe ettikçe yazarsın. Kitapçıkta yazmaz herhalde.

Şu anda porlex mini kullanan biri olarak umarım bende sizin gibi timemore a geçiş yaparım. Porlex de ideal v60 için kaç klik kullanıyordunuz acaba?
forumda tarifleri okuyorum ve commandante 22 klik timemore 24 klik falan yazıyor da bunu porlex e nasıl uyarlayabilirim ?

Şu anda porlex mini kullanan biri olarak umarım bende sizin gibi timemore a geçiş yaparım. Porlex de ideal v60 için kaç klik kullanıyordunuz acaba?
forumda tarifleri okuyorum ve commandante 22 klik timemore 24 klik falan yazıyor da bunu porlex e nasıl uyarlayabilirim ?

Umarım buradan yardımcı olabiliriz. :)

Teşekkürler

Çok Güzel Değirmen Hayırlı olsun :)

Merhaba kahvesever dostlar,

Aliexpressten 3 Martta sipariş ettiğim Timemore Chesnut G1 değirmenim bir aylık bekleyiş sonunda elime ulaştı.

Gerek kutusuyla, gerek kendisiyle kaliteli olduğunu hissettiren güzel bir değirmen yapmışlar.

El değirmeni olarak sözen ve daha sonra porlex kullanan birisi olarak Timemore'a bayıldım!

Ürün şık bir siyah kutuda geliyor. Kutuyu merakla açtığınızda gelen görüntü bu şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 1297

Değirmen, çevirme aparatı, güzel bir bez çanta, temizlik fırçası ve kullanım kitapçığı/rehberi kutu içinden çıkanlar.

Ekli dosyayı görüntüle 1298

Değirmeni elime aldığımda bu kadar ağır olmasını beklemiyordum açıkcası ama bu ağırlık kalite hissini fazlasıyla arttırıyor. Aliminyum kaplama üst gövde ve ceviz ağacından alt kısım.
Ekli dosyayı görüntüle 1299

Alt kısım ana gövdeye bağlantısı için 4 tane bilye ile sabitleniyor. Mıknatıs mantığı gibi sıkı bir şekilde ana gövdeye bağlanıyor. Altta da 2017 de Reddot Design Award etiketi yapıştırılmı. ağaç olduğu için sağlamlık hissi yüksek ancak yine de elden düşürmemek için dikkatli olmak lazım, ilk denememde heyecandan olsa gerek az kaldı düşürüyordum.

Ekli dosyayı görüntüle 1300

Ekli dosyayı görüntüle 1302
Metal bir ayar vidasına sahip ve ve kıyaslıyacak olursam porlex'e göre daha kolay bir ayarlamaya sahip. tıkları rahatlıkla sayabiliyorsunuz, porlexte zorlanıyordum açıkcası.

Hayırlı olsun.
Fiyatı ve ptt görevlisine ödediğiniz vergi ne kadar acaba

@campos un verdiği link işime çok yaramıştı, ordaki değerleri kullanabilirsiniz.

Benim Titanyum Burrr, Timemore G1’de bugün elime geçti ve öğütüm denemelerimden sonra Hario Skerton ile kendimi fazlasıyla yorduğumu anladım. Bir kaç öğütüm dememesi yaparak sonuçları sizile paylaşmak istedim.

10 gram kahve ile
9 Klik
Öğütüm süresi : 3 dakika 10 sn

Bu öğütümün neden bu kadar uzun sürdüğünü anlayamadım. İlerleyen günlerde bu ayarda gerçekleştirdiğim diğer öğütümlerde farklı sürelerle karşılaşmam durumunda bilgilendirme yapacağım.

Ekli dosyalar

• C1A88388-D1B4-4396-B3F8-C2CCE7405B18.jpeg
    C1A88388-D1B4-4396-B3F8-C2CCE7405B18.jpeg
    123.2 KB · Görüntüleme: 87
  • 07744B44-5233-4975-AFE6-D7924FC76A77.jpeg
    07744B44-5233-4975-AFE6-D7924FC76A77.jpeg
    127.7 KB · Görüntüleme: 59
10 gram kahve ile
15 Klik
Öğütüm süresi : 51 saniye

Ekli dosyalar

• 9963B916-947F-43AA-B0CB-B4D8661D90FB.jpeg
    9963B916-947F-43AA-B0CB-B4D8661D90FB.jpeg
    106.6 KB · Görüntüleme: 57
  • 10DEAD0A-C534-40C2-9670-8C015C4F55C9.jpeg
    10DEAD0A-C534-40C2-9670-8C015C4F55C9.jpeg
    116.7 KB · Görüntüleme: 53
10 gram kahve ile
20 Klik
Öğütüm süresi : 30 saniye

Ekli dosyalar

• 8B4EE589-3E67-4C20-BF6D-38E1AFBFBFAB.jpeg
    8B4EE589-3E67-4C20-BF6D-38E1AFBFBFAB.jpeg
    90.5 KB · Görüntüleme: 54
  • DD581196-BCFF-4254-9869-249FCC6135DE.jpeg
    DD581196-BCFF-4254-9869-249FCC6135DE.jpeg
    68.8 KB · Görüntüleme: 52
  • 811CCBB5-B29A-418D-829D-F0FBE02660D9.jpeg
    811CCBB5-B29A-418D-829D-F0FBE02660D9.jpeg
    101.4 KB · Görüntüleme: 52
10 gram kahve ile
25 Klik
Öğütüm süresi : 21 saniye

Ekli dosyalar

• 8B157475-BA73-4205-A517-4BE536C059F9.jpeg
    8B157475-BA73-4205-A517-4BE536C059F9.jpeg
    133.4 KB · Görüntüleme: 60
9 dan sonra süre oldukça azalıyor, ama 10 altı kliklerde çekirdeklerin burr arasına girmesi zor oluyor sanırım, bi çok kişi gibi brnim de çözemediğim bir problem bu.
9 da baya uzun sürerken 10 da rahatlıyor değirmen.

9 dan sonra süre oldukça azalıyor, ama 10 altı kliklerde çekirdeklerin burr arasına girmesi zor oluyor sanırım, bi çok kişi gibi brnim de çözemediğim bir problem bu.
9 da baya uzun sürerken 10 da rahatlıyor değirmen.
Normal burr için kabul espresso çekmiyor ama titanyum kaplamanin ne avantajı kaldı ki? Bunun rahat çekmesi lazim aslinda.Bence bir sorun isterseniz mail ile

Geri