• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Satılık Timemore C2 (Sıfır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İsim
Beni Yaratan Müstesnâ Bütün İbâdet Ettiklerinizden Berîyim
Daha fazla  
İsim
Beni Yaratan Müstesnâ Bütün İbâdet Ettiklerinizden Berîyim
Değirmen
Timemore C2
Ekipmanlar
Aeropress, french press
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Bayburt
Aliexpress'ten yaklaşık 2 hafta önce sipariş vermiştim. Bugün (9 Ekim Cuma) kargodan teslim aldım. Hiç kullanılmadı.

Sadece kontrol maksatlı açıldı ve bu esnada videoya çekildi. Videoda görüldüğü gibi değirmeni elime dahi almadım. Kutusunu videoda açtım, içeriğine baktım ve kapattım.

Satma sebebim Molent G50 almaya niyetlendim.

Fiyat: 550₺

Video linki ve fotoğraflar aşağıdadır.

IMG_20201009_162943.jpg
IMG_20201009_162959.jpg
IMG_20201009_163105.jpg

Son düzenleme:
431 tl tutan ürünü 550 tlye satmaya çalışmak pek hoş olmamış sanki

Ekli dosyalar

• ECB01FE4-89F8-4192-BE72-2DF0CA2CBC27.png
    ECB01FE4-89F8-4192-BE72-2DF0CA2CBC27.png
    330.2 KB · Görüntüleme: 131
Bu ilanlara neden aynı tepki verilmedi?

Birkaç ay önce 650 liralık ilan açılmış. Kimse birşey dememiş. Kar koymadan sattığı düşünülmüş herhalde. Aliexpress'ten alınıp 650 liralık ilan açılan üründen size hoş gelmeyecek kadar bir kar düşünülmüştür. Ama tepki vermemişsiniz.

Kullanılmış C2 için 550 liralık ilan açılmış. Kimseden ses yok.

C1 model için 500 liralık ilan açılmış. Beğeneni çok olmuş.

Piyasası 700 ₺ olan bir ürünü 550 liraya satıyorum. Tek eksiği garantisi.

Satın aldığınız birçok şeyin alış fiyatını bilseniz onlar da hoşunuza gitmeyecekti... Normal yani.

Değerlendirme malın piyasasına göre yapılır. Satıcının ne kadar kar ettiğine göre değil.

Son düzenleme:
Siz bu işin ticaretini mi yapıyorsunuz?

Şu anda benim yaptığım ticaret değil mi?
Ne anlamda sorduğumu anladığınızı düşünüyorum, anlamadıysanız açıkça yazayım veya ticaretin kelime anlamına ve işin ticaretini yapmanın ne manaya geldiğine siz de bakabilirsiniz.

Gerek yok. Ben de şu anda bir ticaret yapıyorum. Dediğim gibi piyasası 700 olan bir ürünü 550 liraya satıyorum. Güzel bir kar etme isteğimle de yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum.

Arkadaşlar, adamın üstüne gitmeye gerek yok diye düşünüyorum. Akıllıca bir yatırım yapıp bunun karşılığını almak suç değil. Daha ucuza temin etmek isteyen arkadaşlar, bu arkadaşın yaptığı gibi aliexpress yolunu deneyebilir. Ticaret böyle bir şey. En son 500 lira civarına görmüştüm. Vergisiyle 550 civarına temin edilir diye düşünüyorum. İndirim kuponunuz var ise daha da ucuza temin edersiniz.
Konuda gördüğüme göre yazıyorum. Satın almak isteyenler tabii detaylıca bilgi alsın arkaştan. Sıfır timemore 550 lira güzel fiyat. İkinci eli 400 civarına, Türkiye sıfır fiyatı 700 (tabii garantili fiyat bu.) liraya satılan bir alet sonuçta. Kafam rahat garantili alayım diyorsanız, garantili bir ikinci el veya Türkiye garantili sıfırı alırsınız tabii. Orası ayrı konu. İndirim, kupon vs olmadığı müddetçe 1 ay bekleyip belki yurtdışından getirilir aynı paraya.
Mesela şu an kahve analisti hocamız 475 liraya 2. El garantili timemore satmakta. Garanti konusu önemli önemsiz o herkesin kendi karar vereceği bir şey. Durumunuza göre değerlendirip kararınızı verin.
Konu sahibi arkadaşı da tanımam. Sadece fikrimi yazmak istedim.

Son düzenleme:
Burası kar amaçlı bir ticaret platformu değil ki, bir hobi paylaşım platformu.

Buradaki gibi kahveseverlerin deneyimlerini yazdığı, dostluklar kurmaya çalıştığı, paylaşımlar yaptığı bir platformda üyelerin kar amacı gütmeleri bana ters geliyor. Bu platformun amacı bu değil diye düşünüyorum.

Burası kar amaçlı bir ticaret platformu değil ki, bir hobi paylaşım platformu.

Buradaki gibi kahveseverlerin deneyimlerini yazdığı, dostluklar kurmaya çalıştığı, paylaşımlar yaptığı bir platformda üyelerin kar amacı gütmeleri bana ters geliyor. Bu platformun amacı bu değil diye düşünüyorum.
Hocam forumun en baba üyelerinin birçoğu ya kahve firması sahibi ya da kahve ekipmanı tedarikçileri ve hepsi de çok sevilen insanlar. Yani kâr amacı güdülüyor.
Yanlış anlaşılmasın kimseyi yargilamiyorum haddim de değil zaten.

Hocam forumun en baba üyelerinin birçoğu ya kahve firması sahibi ya da kahve ekipmanı tedarikçileri ve hepsi de çok sevilen insanlar. Yani kâr amacı güdülüyor.
Iyi de onların işi bu, yaptıkları iş bu, hayatlarını bu işten kazanıyorlar ve açık açık da kimlikleri belli şekilde yazıyorlar. Ben de ilk mesajımda özellikle sordum zaten siz bu işin ticaretini mi yapıyorsunuz diye. Ikisinin arasındaki farkı herhalde ayırt edebiliriz.

Iyi de onların işi bu, yaptıkları iş bu, hayatlarını bu işten kazanıyorlar ve açık açık da kimlikleri belli şekilde yazıyorlar. Ben de ilk mesajımda özellikle sordum zaten siz bu işin ticaretini mi yapıyorsunuz diye. Ikisinin arasındaki farkı herhalde ayırt edebiliriz.
Bir şey diyemem, sizin de fikriniz bu. Daha fazla konuyu uzatıp arkadaşın konusunu sabote etmek istemiyorum.

Birkaç ay önce 650 liralık ilan açılmış. Kimse birşey dememiş. Kar koymadan sattığı düşünülmüş herhalde.

C1 model için 500 liralık ilan açılmış. Beğeneni çok olmuş.

Kullanılmış C2 için 550 liralık ilan açılmış. Kimseden ses yok.

Bana haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Hatam ise alış fiyatını yazmam. Diyeceksiniz ki koyduğun fiyata değil itirazımız, bu kadar kar etmen hoş değil... Bu da sizin fikriniz, katılan da olur, katılmayan da.

Ben Mayıs ayında AliExpress'ten Timemore sipariş etmiştim. Ürün Çin içinde epey bir tur attı ve 2 ay sonra satıcıya döndü. Mecburen para iadesi istemek zorunda kaldım. Yani pandemi döneminde Çin'den sipariş vermek, Amazon Türkiye'den aynı gün teslimatla sipariş vermeye benzemiyor. Verginin dışında 2 ayı bulan bekleme süresini ve 2 ay paranızı bloke etme maliyetini de hesaba katın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri