• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Alınık Termos Mug

İsim
Suleyman
Daha fazla  
İsim
Suleyman
Espresso Makinesi
Breville Bes810
Değirmen
BCG820 and Timemore C2
Merhabalar,
Covid19 dan sonra ofise dönmeye başlayacağız ve evden kahve götürmek istiyorum( çamur filtre kahve yerine )
Termos mug almaya kadar verdim, yakın arkadaşım Stanley 0,47 one hand almış ve sıcaklık konusunda 7 saat olmasa da 5-6 saate kadar koruyor.
Ayrıca tuşa basılınca ağzının açılması çok güzel çünkü dökülme riskini ortadan kaldırıyor. Bu kadar para verilince kimse de olumsuz yorum da yapmıyor :)
Önerilerinizi almak istiyorum.

Zojirushi öneririm kesinlikle oldukça hafif ve kullanışlı. Sabah yaptığım kahveyi akşam eve geldiğimde sıcak içebiliyorum. Tat konusu tabi ki sıkıntılı ancak ben Zojirushi aldığım için oldukça mutluyum. Önceden Contigo kullanıyordum ancak yanına bile yaklaşamaz.

Zojirushi markasını ben de tavsiye ederim, hatta ilk 4-5 saat çok sıcak olduğu için yakabilir. İçindeki kaplamaya zarar vermemek için yumuşak süngerle yıkamak koku ve kalıntıyı gidermek için yeterli :D

Zojirushi öneririm kesinlikle oldukça hafif ve kullanışlı. Sabah yaptığım kahveyi akşam eve geldiğimde sıcak içebiliyorum. Tat konusu tabi ki sıkıntılı ancak ben Zojirushi aldığım için oldukça mutluyum. Önceden Contigo kullanıyordum ancak yanına bile yaklaşamaz.
Kesinlikle katılıyorum.... Ben de kullanıyorum. 10/10. Sıcak tutma özelliği süper. Akmaz asla. Yakmaz ağzınızı. Tek kelimeyle süper.

Ben de işe götürmek için stanley ceramivac kullanıyordum. Bir süre önce içini temizlerken kaplamanın döküldüğünü fark ettim. Onu tavsiye etmem.

Bende de Stenley Ceramivac var, koku konusunda muzdaribim. Kokuyu yüzde yüz temizlemek için nasıl yöntemler kullanıyorsunuz?

Zojirushi hangi model kullanıyorsunuz ve memnunsunuz?

Ben kullanım sonrası hemen su ve yumuşak bir sünger veya bezle temizliyordum. Koku sorunum olmadı.

Ben Contigo Huron kullanıyorum. Söz konusu termosta kahve olunca, bir noktada hepsinde tat kaybı, metal tadı gibi durumlar yaşıyoruz. O yüzden üst segment bir şey almak istemedim. Sıcaklık konusunda iyi, soğuklar daha fazla soğuk kalıyor hatta. Sızdırma durumu yaşamadım 2.5 yıldır kullanıyorum. Şuan fiyatı 150 tl bandında olması gerek. Bir de metal termoslar içerisindeki kahve kokusu ya da kahve/çay yüzünden bir tabaka oluşması gibi durum yaşarsanız, puly caff benzeri bir ürünü içerisinde sıcak suyla bekletirseniz çıkıyor.

Bir mug alacaksanız, bakmanız gereken genel anlamda 6 kriter var... En azından ben bunlara bakarak değerlendiriyorum.
  1. Görünüş... estetik... tamamen kişisel bir zevk..
  2. İçme kolaylığı... sızdırmazlık nasıl sağlanıyor? .. içerken mekanizma nasıl çalışıyor? ergonomik mi?
  3. Temizlik... parça sökmek gerekiyor mu? değişmesi gereken bakım gerektiren parçası var mı?.. gövde temizliği genelde hepsinde aynı...
  4. Boyutları.. arabanızdaki bardaklığa sığar mı sığmaz mı bakmakta fayda var...
  5. Sıcaklık tutuculuğu.. içeceği kaç saat içinde tüketeceksiniz?
  6. Fiyat... yorum yapmıyorum :)
Çok uzun zamandır Contigo Autoseal West Loop kullanıyorum. Evde 4 tane var. Kullanması kolay. Düğmesine basarak içiyorsunuz, açılan bir kapak, vs yok. Kesinlikle içecekleri sızdırmıyor. Temizlik sırasından sökmeniz gereken bir parçası yok...

Sıcak tutma konusunda Zojirushi biraz daha iyi. 3-4 derece daha sıcak tutuyor.

Camelbak, Zojirushi, Stanley, Contigo... hepsi üst seviye kaliteli ürünler. Dediğim gibi yazdığım maddelerden sizin için hangisi önemliyse ona göre karar vermek lazım.

Bir mug alacaksanız, bakmanız gereken genel anlamda 6 kriter var... En azından ben bunlara bakarak değerlendiriyorum.
  1. Görünüş... estetik... tamamen kişisel bir zevk..
  2. İçme kolaylığı... sızdırmazlık nasıl sağlanıyor? .. içerken mekanizma nasıl çalışıyor? ergonomik mi?
  3. Temizlik... parça sökmek gerekiyor mu? değişmesi gereken bakım gerektiren parçası var mı?.. gövde temizliği genelde hepsinde aynı...
  4. Boyutları.. arabanızdaki bardaklığa sığar mı sığmaz mı bakmakta fayda var...
  5. Sıcaklık tutuculuğu.. içeceği kaç saat içinde tüketeceksiniz?
  6. Fiyat... yorum yapmıyorum :)
Çok uzun zamandır Contigo Autoseal West Loop kullanıyorum. Evde 4 tane var. Kullanması kolay. Düğmesine basarak içiyorsunuz, açılan bir kapak, vs yok. Kesinlikle içecekleri sızdırmıyor. Temizlik sırasından sökmeniz gereken bir parçası yok...

Sıcak tutma konusunda Zojirushi biraz daha iyi. 3-4 derece daha sıcak tutuyor.

Camelbak, Zojirushi, Stanley, Contigo... hepsi üst seviye kaliteli ürünler. Dediğim gibi yazdığım maddelerden sizin için hangisi önemliyse ona göre karar vermek lazım.
Aynı ürünü 1 senedir ben de kullanıyorum. Sızdırmazlık, kullanım kolaylığı ve ısı tutma açısından bence iyi. Ancak bunu kullandıktan sonra yeni bir termos alcak olsam ağız kısmı korumalı-kapaklı bir termos alırdım. Çünkü ağız kımı hep açıkta olduğu için kirleniyor ve direkt termostan içmek istemiyorsunuz. Hele bu virüs sürecinden sonra herrhalde asla içemem direkt termosumdan :D

Klean kanteen 350 ml kullanıyorum güzel. Virüs sürecinden beri evden cıkarken kapak kısmını streç filme sarıyorum.

Teşekkürler, ta48, sd48, kc48 arasında ne fark var bilginiz var mı?
Ben de sm-sa60 var. Hacim farkı sanırım. Birisi 600 ml diğeri 480 ml.
Bu arada ben çok araştırma yaptım almadan. Zojirushi üzerine yorumlarda termos mug yoktu fiyat/performans açısından. Şu An Starbucks termos mug kullanıyorum hastaneye giderken, mesafe kısa ve kahveyi yolda giderken bitiriyorum. Ama dışarı çıkacaksan veya uzun yola çıkacaksam butik olarak Zojirushi kullanıyorum. İkisinide kullanmış birisi olarak net olarak söylüyorum zoji Çok iyi. Zoji nin Tüm parçaları çıkarılabilir yıkanabilir ve herhangi bir arıza durumunda yedigini bulabilirsiniz. Sızdırmazlık açısından Adamlar çok iddialı. Çift kilit mekanizması mevcut ben olsam 600 ml’lik olanı alırım.

Ben de sm-sa60 var. Hacim farkı sanırım. Birisi 600 ml diğeri 480 ml.
Bu arada ben çok araştırma yaptım almadan. Zojirushi üzerine yorumlarda termos mug yoktu fiyat/performans açısından. Şu An Starbucks termos mug kullanıyorum hastaneye giderken, mesafe kısa ve kahveyi yolda giderken bitiriyorum. Ama dışarı çıkacaksan veya uzun yola çıkacaksam butik olarak Zojirushi kullanıyorum. İkisinide kullanmış birisi olarak net olarak söylüyorum zoji Çok iyi. Zoji nin Tüm parçaları çıkarılabilir yıkanabilir ve herhangi bir arıza durumunda yedigini bulabilirsiniz. Sızdırmazlık açısından Adamlar çok iddialı. Çift kilit mekanizması mevcut ben olsam 600 ml’lik olanı alırım.
Teşekkürler, 600ml çıkabilirim ama kodların ne anlama geldiğini anlamadım o sebeple sormuştum. Ta, sd, kc neyin kısaltması veya belli bir özelliği mi anlatıyor bulamadım.

ben de bilmiyorum. belki, dogrudan sormanız uygun olur. Detaylı bilgi veriliyor zaten ürün açıklamasinda. Bence, siz kendiniz detayda verilen bilgileri karşilaştirin. ona göre karar verin. Kodlar, bana o zaman çok anlamlı gelmemişti. Doğrudan, ölçü ve fonksiyonaliteye baktım.

Stanley one hand ve zojirushi 0.36L kullanıyorum,sıcak tutması ve kullanım kolaylığı açısından zojirushi çok daha iyi.Ayrıca şöyle bir tavsiye verebilirim,ben ürünü amazon.co.jp'den almıştım uzun süre önce.Şu an kontrol ettiğimde Türkiye'ye göndermeye devam ediyorlar,eğer yanına bir iki ürün eklerseniz(kalita ürünleri gibi)Türkiye'ye göre çok daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Daha önce DHL ile gönderiyorlardı ve vergiyi ödeme ekranında alıyorlardı,yakın zamanda tekrar sipariş vermeyi düşünüyorum sipariş verdiğim zaman bilgileri tekrar güncellerim.

Geri