• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Alınık Termos Mug

İsim
Suleyman
Daha fazla  
İsim
Suleyman
Merhabalar,
Covid19 dan sonra ofise dönmeye başlayacağız ve evden kahve götürmek istiyorum( çamur filtre kahve yerine )
Termos mug almaya kadar verdim, yakın arkadaşım Stanley 0,47 one hand almış ve sıcaklık konusunda 7 saat olmasa da 5-6 saate kadar koruyor.
Ayrıca tuşa basılınca ağzının açılması çok güzel çünkü dökülme riskini ortadan kaldırıyor. Bu kadar para verilince kimse de olumsuz yorum da yapmıyor :)
Önerilerinizi almak istiyorum.

fonder

Aktif Üye
İsim
Fatih Mehmet Önder
Daha fazla  
İsim
Fatih Mehmet Önder
Değirmen
Comandante, Lido 3
Ekipmanlar
V60, Kalita 155, Aeropress, Delterpress
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya (Birlik mah.)
Zojirushi öneririm kesinlikle oldukça hafif ve kullanışlı. Sabah yaptığım kahveyi akşam eve geldiğimde sıcak içebiliyorum. Tat konusu tabi ki sıkıntılı ancak ben Zojirushi aldığım için oldukça mutluyum. Önceden Contigo kullanıyordum ancak yanına bile yaklaşamaz.

Nur

Yeni Üye
Zojirushi markasını ben de tavsiye ederim, hatta ilk 4-5 saat çok sıcak olduğu için yakabilir. İçindeki kaplamaya zarar vermemek için yumuşak süngerle yıkamak koku ve kalıntıyı gidermek için yeterli :D

mergenoglu

Üye
İsim
Mehmet Ümit Ergenoğlu
Daha fazla  
İsim
Mehmet Ümit Ergenoğlu
Espresso Makinesi
Gaggia New classic pro
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
Hario değirmen, Hario v60, Aeropress
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Şişli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Gaziosmanpaşa
Zojirushi öneririm kesinlikle oldukça hafif ve kullanışlı. Sabah yaptığım kahveyi akşam eve geldiğimde sıcak içebiliyorum. Tat konusu tabi ki sıkıntılı ancak ben Zojirushi aldığım için oldukça mutluyum. Önceden Contigo kullanıyordum ancak yanına bile yaklaşamaz.
Kesinlikle katılıyorum.... Ben de kullanıyorum. 10/10. Sıcak tutma özelliği süper. Akmaz asla. Yakmaz ağzınızı. Tek kelimeyle süper.

Ali

Üye
Ben de işe götürmek için stanley ceramivac kullanıyordum. Bir süre önce içini temizlerken kaplamanın döküldüğünü fark ettim. Onu tavsiye etmem.

hassastartı

İyi Bilinen Üye
İsim
Şükrü
Daha fazla  
İsim
Şükrü
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade
Ekipmanlar
Hario V60 plastik/seramik dripper, Brewista Artisan gooseneck kettle, Delter Coffee Press, Electrolux EKF7800 filtre kahve makinesi, Timemore Black Mirror
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kayseri
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kocasinan
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kocasinan
Bende de Stenley Ceramivac var, koku konusunda muzdaribim. Kokuyu yüzde yüz temizlemek için nasıl yöntemler kullanıyorsunuz?

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave 185, Aeropress, Fellow Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe
Zojirushi hangi model kullanıyorsunuz ve memnunsunuz?

Ali

Üye
Ben kullanım sonrası hemen su ve yumuşak bir sünger veya bezle temizliyordum. Koku sorunum olmadı.

Maturin

Üye
İsim
Onur
Daha fazla  
İsim
Onur
Değirmen
Timemore C2
Ekipmanlar
V60, Kalita Wave, Aeropress, Delter Press, Chemex
Evet
Ben Contigo Huron kullanıyorum. Söz konusu termosta kahve olunca, bir noktada hepsinde tat kaybı, metal tadı gibi durumlar yaşıyoruz. O yüzden üst segment bir şey almak istemedim. Sıcaklık konusunda iyi, soğuklar daha fazla soğuk kalıyor hatta. Sızdırma durumu yaşamadım 2.5 yıldır kullanıyorum. Şuan fiyatı 150 tl bandında olması gerek. Bir de metal termoslar içerisindeki kahve kokusu ya da kahve/çay yüzünden bir tabaka oluşması gibi durum yaşarsanız, puly caff benzeri bir ürünü içerisinde sıcak suyla bekletirseniz çıkıyor.

mergenoglu

Üye
İsim
Mehmet Ümit Ergenoğlu
Daha fazla  
İsim
Mehmet Ümit Ergenoğlu
Espresso Makinesi
Gaggia New classic pro
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Şişli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Gaziosmanpaşa

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Bir mug alacaksanız, bakmanız gereken genel anlamda 6 kriter var... En azından ben bunlara bakarak değerlendiriyorum.
  1. Görünüş... estetik... tamamen kişisel bir zevk..
  2. İçme kolaylığı... sızdırmazlık nasıl sağlanıyor? .. içerken mekanizma nasıl çalışıyor? ergonomik mi?
  3. Temizlik... parça sökmek gerekiyor mu? değişmesi gereken bakım gerektiren parçası var mı?.. gövde temizliği genelde hepsinde aynı...
  4. Boyutları.. arabanızdaki bardaklığa sığar mı sığmaz mı bakmakta fayda var...
  5. Sıcaklık tutuculuğu.. içeceği kaç saat içinde tüketeceksiniz?
  6. Fiyat... yorum yapmıyorum :)
Çok uzun zamandır Contigo Autoseal West Loop kullanıyorum. Evde 4 tane var. Kullanması kolay. Düğmesine basarak içiyorsunuz, açılan bir kapak, vs yok. Kesinlikle içecekleri sızdırmıyor. Temizlik sırasından sökmeniz gereken bir parçası yok...

Sıcak tutma konusunda Zojirushi biraz daha iyi. 3-4 derece daha sıcak tutuyor.

Camelbak, Zojirushi, Stanley, Contigo... hepsi üst seviye kaliteli ürünler. Dediğim gibi yazdığım maddelerden sizin için hangisi önemliyse ona göre karar vermek lazım.

oguzhanata

İyi Bilinen Üye
İsim
Oğuzhan Ata
Daha fazla  
İsim
Oğuzhan Ata
Değirmen
Timemore Chestnut Nano, Comandante c40
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Mokapot, Frech Press, Kalita
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Yenimahalle
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Beytepe
Bir mug alacaksanız, bakmanız gereken genel anlamda 6 kriter var... En azından ben bunlara bakarak değerlendiriyorum.
  1. Görünüş... estetik... tamamen kişisel bir zevk..
  2. İçme kolaylığı... sızdırmazlık nasıl sağlanıyor? .. içerken mekanizma nasıl çalışıyor? ergonomik mi?
  3. Temizlik... parça sökmek gerekiyor mu? değişmesi gereken bakım gerektiren parçası var mı?.. gövde temizliği genelde hepsinde aynı...
  4. Boyutları.. arabanızdaki bardaklığa sığar mı sığmaz mı bakmakta fayda var...
  5. Sıcaklık tutuculuğu.. içeceği kaç saat içinde tüketeceksiniz?
  6. Fiyat... yorum yapmıyorum :)
Çok uzun zamandır Contigo Autoseal West Loop kullanıyorum. Evde 4 tane var. Kullanması kolay. Düğmesine basarak içiyorsunuz, açılan bir kapak, vs yok. Kesinlikle içecekleri sızdırmıyor. Temizlik sırasından sökmeniz gereken bir parçası yok...

Sıcak tutma konusunda Zojirushi biraz daha iyi. 3-4 derece daha sıcak tutuyor.

Camelbak, Zojirushi, Stanley, Contigo... hepsi üst seviye kaliteli ürünler. Dediğim gibi yazdığım maddelerden sizin için hangisi önemliyse ona göre karar vermek lazım.
Aynı ürünü 1 senedir ben de kullanıyorum. Sızdırmazlık, kullanım kolaylığı ve ısı tutma açısından bence iyi. Ancak bunu kullandıktan sonra yeni bir termos alcak olsam ağız kısmı korumalı-kapaklı bir termos alırdım. Çünkü ağız kımı hep açıkta olduğu için kirleniyor ve direkt termostan içmek istemiyorsunuz. Hele bu virüs sürecinden sonra herrhalde asla içemem direkt termosumdan :D

Ufuk

Üye
Klean kanteen 350 ml kullanıyorum güzel. Virüs sürecinden beri evden cıkarken kapak kısmını streç filme sarıyorum.

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe

mergenoglu

Üye
İsim
Mehmet Ümit Ergenoğlu
Daha fazla  
İsim
Mehmet Ümit Ergenoğlu
Espresso Makinesi
Gaggia New classic pro
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Şişli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Gaziosmanpaşa
Teşekkürler, ta48, sd48, kc48 arasında ne fark var bilginiz var mı?
Ben de sm-sa60 var. Hacim farkı sanırım. Birisi 600 ml diğeri 480 ml.
Bu arada ben çok araştırma yaptım almadan. Zojirushi üzerine yorumlarda termos mug yoktu fiyat/performans açısından. Şu An Starbucks termos mug kullanıyorum hastaneye giderken, mesafe kısa ve kahveyi yolda giderken bitiriyorum. Ama dışarı çıkacaksan veya uzun yola çıkacaksam butik olarak Zojirushi kullanıyorum. İkisinide kullanmış birisi olarak net olarak söylüyorum zoji Çok iyi. Zoji nin Tüm parçaları çıkarılabilir yıkanabilir ve herhangi bir arıza durumunda yedigini bulabilirsiniz. Sızdırmazlık açısından Adamlar çok iddialı. Çift kilit mekanizması mevcut ben olsam 600 ml’lik olanı alırım.

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe
Ben de sm-sa60 var. Hacim farkı sanırım. Birisi 600 ml diğeri 480 ml.
Bu arada ben çok araştırma yaptım almadan. Zojirushi üzerine yorumlarda termos mug yoktu fiyat/performans açısından. Şu An Starbucks termos mug kullanıyorum hastaneye giderken, mesafe kısa ve kahveyi yolda giderken bitiriyorum. Ama dışarı çıkacaksan veya uzun yola çıkacaksam butik olarak Zojirushi kullanıyorum. İkisinide kullanmış birisi olarak net olarak söylüyorum zoji Çok iyi. Zoji nin Tüm parçaları çıkarılabilir yıkanabilir ve herhangi bir arıza durumunda yedigini bulabilirsiniz. Sızdırmazlık açısından Adamlar çok iddialı. Çift kilit mekanizması mevcut ben olsam 600 ml’lik olanı alırım.
Teşekkürler, 600ml çıkabilirim ama kodların ne anlama geldiğini anlamadım o sebeple sormuştum. Ta, sd, kc neyin kısaltması veya belli bir özelliği mi anlatıyor bulamadım.

mergenoglu

Üye
İsim
Mehmet Ümit Ergenoğlu
Daha fazla  
İsim
Mehmet Ümit Ergenoğlu
Espresso Makinesi
Gaggia New classic pro
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Şişli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Gaziosmanpaşa
ben de bilmiyorum. belki, dogrudan sormanız uygun olur. Detaylı bilgi veriliyor zaten ürün açıklamasinda. Bence, siz kendiniz detayda verilen bilgileri karşilaştirin. ona göre karar verin. Kodlar, bana o zaman çok anlamlı gelmemişti. Doğrudan, ölçü ve fonksiyonaliteye baktım.

cmh

Yeni Üye
Stanley one hand ve zojirushi 0.36L kullanıyorum,sıcak tutması ve kullanım kolaylığı açısından zojirushi çok daha iyi.Ayrıca şöyle bir tavsiye verebilirim,ben ürünü amazon.co.jp'den almıştım uzun süre önce.Şu an kontrol ettiğimde Türkiye'ye göndermeye devam ediyorlar,eğer yanına bir iki ürün eklerseniz(kalita ürünleri gibi)Türkiye'ye göre çok daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Daha önce DHL ile gönderiyorlardı ve vergiyi ödeme ekranında alıyorlardı,yakın zamanda tekrar sipariş vermeyi düşünüyorum sipariş verdiğim zaman bilgileri tekrar güncellerim.