• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Termos Mug Alırken Bakmanız Gerekenler - Kısa Rehber

Hangi markayı kullanıyorsunuz?

• Thermos

Oy: 27 5.7%
  • Stanley

Oy: 216 46.0%
  • Contigo

Oy: 66 14.0%
  • Zojirushi

Oy: 61 13.0%
  • Camelbak

Oy: 0 0.0%
  • Oxo

Oy: 0 0.0%
  • Starbucks

Oy: 34 7.2%
  • Diğer

Oy: 66 14.0%

• Kullanılan toplam oy
    470
Ben saplı stanley aldım yeni 1,5 lt. O kdr isim yapmış herhalde boşuna değil diye düşünüyorum. Bana fazlasıyla yeter.

Açılın taraftar geldi 😂 Açıkçası benimki biraz marka/alışveriş şımarıklığı oldu ama deneyimlerimi aktarabilirim. Markayı seneler önce gördüğümden beri o "Stanley Yeşili" beni hep kendine çekti napayım 😂Litrelik termos, cep matara, one-hand termos, bira bardağı ve sağdaki yemek termosunu amazon.com'dan almıştım, stanleyin ürünlerini genelde amazon kendi satıyor. 2015'de başladım almaya o zamanlar vergi sınırına takılmıyordu ve dolar da düşüktü tabii, bi tek yemek termosuna vergi ödedim en son onu almıştım, ama onunda vergi+kargolu hali Türkiye fiyatından yine bayaa ucuza geliyordu. Diğer Su matarası, kamp yemek termosu ve küçük bardağı da hepsiburada'dan yine epey indirimliyken aldım. Bu bilgilerle kendimi avuttuktan sonra deneyimlere geleyim.

*Litrelik Termos; abartmıyorum hiç açmazsanız 24 saat sonunda bile epey sıcak tutuyor. Çok sıcak tutsun istiyorsanız bence hakkını veriyor.
*One-Hand Mug; bugüne kadar sızdırma yapmadı, 4-5 saat çok rahat sıcak tutuyor, hatta bana o bile fazla geliyor, ama keşke 2.versiyon gibi kenarları metal olsaymış, kapaksız içmek artık daha çok hoşuma gidiyor, plastikten içmeyi sevmiyorum.
*Yeşil Yemek Termosu, aslında bunu sırf ucuz diye aldım, bir tane vardı zaten ikinciye çokta ihtiyacım yoktu. Ama iş yerime bi' kaç kere çorba götürdüm gayet iyiydi performansı.
*Metal Yemek Termosu, bu hala satılıyor mu bilmiyorum, bir gün o kamp senin bu kamp benim gezeceğim ümidi ile aldım ama daha nasip olmadı. Arada yemek ve çorba taşıdım iş yerine, yeşil olana göre sıcak tutma kapasitesi bi' tık daha az ama dış kısmı çıkıp ufak bi' tencere oluyor, iç kapağında da ufak bi malzeme taşıma bölmesi var, o açıdan aşırı pratik düşünülmüş. Plastik kaşık gereksiz, güzel düşünülmüş ama yeni versiyonlar gibi metal kaşık olmalıydı, o ölçülere uygun bi kaşık konulabilir.
*Cep matarasının bi' yalıtımı yok zaten, onu da kış kampına, sağa sola viski taşırız diye aldım :ROFLMAO: tabii hayal ettiğim kadar çok kullanamadım.
* Su matarası; en çok kullandığım oldu, günlük az su tükettiğim için bol su içmek için matara taşıyayım bari diye aldım, öyle bi' performans beklemiyordum ama yazın suyu soğuk tutma performansı çok hoşuma gitti, bi' de decatlondan quechua ısı yalıtımlı kılıf aldım, cuk diye oturdu, onunla taşıyorum.
https://www.decathlon.com.tr/isi-yalitimli-kilif-1-l-id_8575944.html
*Bira Bardağı; sadece bira olarak düşünmeyin evde yazın soğuk ne içiyorsam buna koyup içiyorum, çünkü üstü açık olmasına rağmen gerçekten çok güzel soğuk tutuyor, güzel bi' joker eleman.
*Küçük Bardak; aslında bira bardağının küçüğü, bu tam joker kesinlikle tavsiye ederim. Evde kahveni al koy, dışarda yanında taşı, sağda solda ne içeceksen soğuk, sıcak buna koy iç. Ama sıcak tutması 1-1,5 saat maksimum. Ben zaten sıcak tutsun diye değilde anlık bi' şeyler içerken sıcak tutsun diye aldım, boyutuda çantaya atmalık, o yüzden beklentimi tam karışılıyor.

Marka övücüsü gibi oldum ama dediğim gibi ben bu ürünlerde aksilik yaşamadım. Hepsini deli gibi kullanıyor muyum? Hayır. Beni burdan gereksiz alışveriş başlığına taşıyabilirsiniz o yüzden :ROFLMAO:
Ekli dosyayı görüntüle 6589

:ROFLMAO:
İşte gerçek mutluluk bu.😍
Bazen insana, bir şeyi kullanmasa bile, ona sahip olduğunu bilmek muhteşem bir duygu.🙂
Harika... 🧿

Bu başlığı görünce çok sevinmiştim. Artık ideal bir termos alabilirim önerilere göre diye. Filtre kağıdından, kahve demleme suyuna, değirmen temizleme fırçasına kadar bir karar vermenize yardımcı olan konulardan olmamış maalesef. Okudukça kafam karışıyor ve hiç birini alasım gelmiyor. Ancak ihtiyacımda var. Stanley almayacağım soğudum okudukça, ama ne alacak bu adam :cry:
ihtiyacınız ne hocam tam olarak?
Nerede kullanılacak , kapasite ne , sıcak tutma durumları vs vs...

Bu başlığı görünce çok sevinmiştim. Artık ideal bir termos alabilirim önerilere göre diye. Filtre kağıdından, kahve demleme suyuna, değirmen temizleme fırçasına kadar bir karar vermenize yardımcı olan konulardan olmamış maalesef. Okudukça kafam karışıyor ve hiç birini alasım gelmiyor. Ancak ihtiyacımda var. Stanley almayacağım soğudum okudukça, ama ne alacak bu adam :cry:
Her ürün için olumlu ve olumsuz yorumlar olacaktır, markaları %100 övmek mümkün değil. Ne için alacaksınız, ne özellik istiyorsunuz, önceliğiniz kalite mi fiyat mı?

Stanley'in bi kaç olumsuz yorumla soğunacak bi tarafı olduğunu düşünmüyorum, ama stanleyden çok daha uygun fiyata thermos veya aladdin marka termos varsa da alırdım, bunlar genel olarak rüştünü ispatlamış markalar. Benim bi üründen soğumam için yorumların çoğunlukta olumsuz olması gerekir. Bu markaların amazon yorumları, youtube da bir sürü test videoları var.

Ama tabii ülkemizde alım gücü düştükçe ürünlere daha çok yükleniyoruz, adamların 20 birime aldığını biz 200-300 birime aldığımız için üründen beklentiler daha da yüksek oluyor.

Açılın taraftar geldi 😂 Açıkçası benimki biraz marka/alışveriş şımarıklığı oldu ama deneyimlerimi aktarabilirim. Markayı seneler önce gördüğümden beri o "Stanley Yeşili" beni hep kendine çekti napayım 😂Litrelik termos, cep matara, one-hand termos, bira bardağı ve sağdaki yemek termosunu amazon.com'dan almıştım, stanleyin ürünlerini genelde amazon kendi satıyor. 2015'de başladım almaya o zamanlar vergi sınırına takılmıyordu ve dolar da düşüktü tabii, bi tek yemek termosuna vergi ödedim en son onu almıştım, ama onunda vergi+kargolu hali Türkiye fiyatından yine bayaa ucuza geliyordu. Diğer Su matarası, kamp yemek termosu ve küçük bardağı da hepsiburada'dan yine epey indirimliyken aldım. Bu bilgilerle kendimi avuttuktan sonra deneyimlere geleyim.

*Litrelik Termos; abartmıyorum hiç açmazsanız 24 saat sonunda bile epey sıcak tutuyor. Çok sıcak tutsun istiyorsanız bence hakkını veriyor.
*One-Hand Mug; bugüne kadar sızdırma yapmadı, 4-5 saat çok rahat sıcak tutuyor, hatta bana o bile fazla geliyor, ama keşke 2.versiyon gibi kenarları metal olsaymış, kapaksız içmek artık daha çok hoşuma gidiyor, plastikten içmeyi sevmiyorum.
*Yeşil Yemek Termosu, aslında bunu sırf ucuz diye aldım, bir tane vardı zaten ikinciye çokta ihtiyacım yoktu. Ama iş yerime bi' kaç kere çorba götürdüm gayet iyiydi performansı.
*Metal Yemek Termosu, bu hala satılıyor mu bilmiyorum, bir gün o kamp senin bu kamp benim gezeceğim ümidi ile aldım ama daha nasip olmadı. Arada yemek ve çorba taşıdım iş yerine, yeşil olana göre sıcak tutma kapasitesi bi' tık daha az ama dış kısmı çıkıp ufak bi' tencere oluyor, iç kapağında da ufak bi malzeme taşıma bölmesi var, o açıdan aşırı pratik düşünülmüş. Plastik kaşık gereksiz, güzel düşünülmüş ama yeni versiyonlar gibi metal kaşık olmalıydı, o ölçülere uygun bi kaşık konulabilir.
*Cep matarasının bi' yalıtımı yok zaten, onu da kış kampına, sağa sola viski taşırız diye aldım :ROFLMAO: tabii hayal ettiğim kadar çok kullanamadım.
* Su matarası; en çok kullandığım oldu, günlük az su tükettiğim için bol su içmek için matara taşıyayım bari diye aldım, öyle bi' performans beklemiyordum ama yazın suyu soğuk tutma performansı çok hoşuma gitti, bi' de decatlondan quechua ısı yalıtımlı kılıf aldım, cuk diye oturdu, onunla taşıyorum.
https://www.decathlon.com.tr/isi-yalitimli-kilif-1-l-id_8575944.html
*Bira Bardağı; sadece bira olarak düşünmeyin evde yazın soğuk ne içiyorsam buna koyup içiyorum, çünkü üstü açık olmasına rağmen gerçekten çok güzel soğuk tutuyor, güzel bi' joker eleman.
*Küçük Bardak; aslında bira bardağının küçüğü, bu tam joker kesinlikle tavsiye ederim. Evde kahveni al koy, dışarda yanında taşı, sağda solda ne içeceksen soğuk, sıcak buna koy iç. Ama sıcak tutması 1-1,5 saat maksimum. Ben zaten sıcak tutsun diye değilde anlık bi' şeyler içerken sıcak tutsun diye aldım, boyutuda çantaya atmalık, o yüzden beklentimi tam karışılıyor.

Marka övücüsü gibi oldum ama dediğim gibi ben bu ürünlerde aksilik yaşamadım. Hepsini deli gibi kullanıyor muyum? Hayır. Beni burdan gereksiz alışveriş başlığına taşıyabilirsiniz o yüzden :ROFLMAO:
Ekli dosyayı görüntüle 6589

:ROFLMAO:
Bu yazıya istinaden konuyu kapatabiliriz :D

F4168B9C-0B51-4AE6-BF86-425F63C73FE0.jpeg
Bunlar da bizim ufaklıklar ve yakın zamanda aralarına bir zojirushi katılacak kısmetse.😋

Benim kullanım tercihlerim de şu şekilde:
Günlük kullanımda, dikkatli kullanıp sızdırmazlık konusuna önem vermediğim zamanlarda, sol baştaki starbucks içimi rahat olması ve yeterli seviyede (3-4 saat) içilebilir ısıda tutması sebebiyle ilk tercihim oluyor. Şayet sızdımazlığa dikkat edemeyecek durumdaysam yerini contigo alıyor. Biraz daha fazla süre sıcak tutuyor fakat içim şekli hiç rahat değil, ağız yakıyor. Ben kapağını açıp içmeyi tercih ediyorum. Galiba yeni modellerde ağız kısmında geliştirme yaptılar.

Uzun turlarda eğer tamamını dolduracak seviyede içecek taşıyacaksam, Thermos marka olan gerçekten oldukça güzel işler çıkarıyor. Sabah erkenden yola çıktığım zamanlarda, akşama hala duman tüten bardaklar gördüğüm oldu.

Kalanlar no-name olsalar bile diğerlerinden farklı ölçü ve boyutlarda oldukları için arasıra ihtiyaç duyduğum zamanlar oluyor ve iş görüyorlar diyebilirim.

Herkese tercih ettiği markayla keyifli yudumlamalar.😊☕

ihtiyacınız ne hocam tam olarak?
Nerede kullanılacak , kapasite ne , sıcak tutma durumları vs vs...

Her ürün için olumlu ve olumsuz yorumlar olacaktır, markaları %100 övmek mümkün değil. Ne için alacaksınız, ne özellik istiyorsunuz, önceliğiniz kalite mi fiyat mı?

Stanley'in bi kaç olumsuz yorumla soğunacak bi tarafı olduğunu düşünmüyorum, ama stanleyden çok daha uygun fiyata thermos veya aladdin marka termos varsa da alırdım, bunlar genel olarak rüştünü ispatlamış markalar. Benim bi üründen soğumam için yorumların çoğunlukta olumsuz olması gerekir. Bu markaların amazon yorumları, youtube da bir sürü test videoları var.

Ama tabii ülkemizde alım gücü düştükçe ürünlere daha çok yükleniyoruz, adamların 20 birime aldığını biz 200-300 birime aldığımız için üründen beklentiler daha da yüksek oluyor.
Eşim ve kendi adima alacagim 2 adet urune ihtiyacim var. Onceligim kahvenin tadinin en az bozulmasından yana.

Eşim ve kendi adima alacagim 2 adet urune ihtiyacim var. Onceligim kahvenin tadinin en az bozulmasından yana.
Kullanmadım ama zojirushi termos kullananlar tad bozulması gibi bir sorun yaşamadıklarını belirtmişlerdi

Hangi marka olursa olsun içi çelik olan üründe biraz bekleyen kahve tatsal olarak değişime uğruyor, şu marka şundan daha az değiştirir gibi bi kavram olduğuna inanmıyorum.(içi ekstra seramik vs. kaplamalar hariç) birde ağzı açık bardaktaki gibi kokuyu alarak içmediğimiz için tat yine farklı geliyor. O yüzden bence sıcak tutmasının yanında kapaktan mı içeceksiniz yoksa çıkarıp mi içeceksiniz onunda tercihini yapın seçerken. Ben kapağı çıkarıp bardak gibi içtiğim zaman tatsal olarak daha çok keyif alıyorum.

Hocam öncelikle az bozulmasını istiyorsanız termostan içme olayını unutun yanınızda bardak taşımanız lazım bi kere içerken kokusunu alamadıgınız şeyden nasıl bir tat performansı alabilirsiniz ki. Eğer yanınızda bardak taşıyıp bardağa koyarak içecekseniz aşağı yukarı hepsi aynı işi yapıyor çelik olması yeterli. Seramik almayın neden almayın ordan oraya sürekli taşınan bir ürün olucak bu 1 düşürmeye bakar para çöp. Burda bakmanız gereken 3 kriter var.
1. Ne kadar hacme ihityacım var ?
750 ml alıyım 300 koyar cıkarım demeyin 750 ml termosa 300 koyarsanız cok daha hızlı ısı kaybedecektir ne kadar ihitiyacınız varsa o kadar alın
2. Sızdırmazlık
Herkes kahve tat konularından gitmiş ama bence bir termosta istisnasız EN ÖNEMLİ KONU sızdırmazlık zaten contigo stanley vs markaları pahalı yapan kasaları değil sırdırmaz kapak mekanizmaları 80-90liraya da aynı hacimde benzer sıcaklık değerleri sunan termoslar var ama leptobunuz olan çantaya fıydırıp atabilecek misiniz? Burada bu termosların asıl para ödenen kısmı kapakları
3.sıcak tutma süresi
Eğer mug şeklinde veya bas aç vs vs şekilde olan termoslardan alacaksanız maks 4 saat dayanıyorlar. Daha uzun süreler istiyorsanız kapaklı direk içilmeyen bardak kullanılan modellere bakmanızı tavsiye ederim

Özetle kapağına güvendiğiniz hacmi size uygun bir modeli alın geçin çok kompleks bir konu değil aslında. Tekrar altını çiziyorum SIZDIRMAZZZLIK
Alacağınız tüm ürünler 18/8 paslanmaz çelik ve plastik kapak bunun da bilincinde olun. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Cevaplar için teşekkür ederim. En azindan fikir sahibi oldum artik. Bardaga dokup içmek üzerinde ürün almaya karar verdim. Tadi olabildiğince almak istiyorum çünkü

Bim Çarşamba günü tekrar Stanley satacak. Almayı düşünenler değerlendirebilir.1.3 lt vakum bottle.
Alınmaya değer mi?
Termos konusunda çok bilgim yok ama bu model en uygun 395 tl bimde 300

Ekli dosyalar

• 5fe06f6cbf2144200cfb7ccd.jpeg
    5fe06f6cbf2144200cfb7ccd.jpeg
    224.5 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Bim Çarşamba günü tekrar Stanley satacak. Almayı düşünenler değerlendirebilir.1.3 lt vakum bottle.
Bu ürünle vakumsuzun farkları nelerdir? Alınmaya değer mi?
Termos konusunda çok bilgim yok ama bu model en uygun 395 tl binde 300
Vakumsuzu da mı varmıs? Bunun sıcak tutma prensibi vakumdan gelir zaten.Bende mug olan var.Pek kullanışli değil ama bu şekilde olanlar daha kullanışlı.Alirsaniz tam kapasiteye yakın kullanmaya dikkat edin .O sekilde 8-10 saate kadar yeterli sicaklikta tutuyor.Ömür boyu da garantilidir.Kutup ayisi turkiye dagiticisi 2 kere termosumun kapağini değiştirdiler.Stanley bence her koşulda kaliteli bir marka.

Bu ürünle vakumsuzun farkları nelerdir? Alınmaya değer mi?
Termos konusunda çok bilgim yok ama bu model en uygun 395 tl binde 300
Fiyat çok çok iyi kulplu 1.3lt olan model için. Düşünenler için fırsat mahiyetinde.

Vakumsuzu da mı varmıs? Bunun sıcak tutma prensibi vakumdan gelir zaten.Bende mug olan var.Pek kullanışli değil ama bu şekilde olanlar daha kullanışlı.Alirsaniz tam kapasiteye yakın kullanmaya dikkat edin .O sekilde 8-10 saate kadar yeterli sicaklikta tutuyor.Ömür boyu da garantilidir.Kutup ayisi turkiye dagiticisi 2 kere termosumun kapağini değiştirdiler.Stanley bence her koşulda kaliteli bir marka.
Aynen vakumsuzu yokmuş. Vacuum bottle yazmayınca yanlış anlamışım. O ürün 1 litrelikmiş

Stanley 035 kalmamış ama amazonda alaaddin marka termoslar güzel indirimde AMAZONAPP koduyla 30 lira daha indirim yapıyor.
Alaaddin ve thermos zojhiro bazı modelleri stanleydendaha kaliteli.
Ayrıca contigo marka şuan Abd de çok popüler

Almak isteyen olursa Zwilling çift cidarlı latte bardağı 450 ml 2 tanesi 169 lira AMAZONAPP koduyla 140 liraya geliyor çok iyi fiyat tencere gibi bardak

Özellikle Zojirushi çok güzel ve oldukça kaliteli ürünler üretiyor. Zaten işin içine Japon'lar girince kalite bir anda fark ediliyor. Ev için sürahi tip termosu var bizde, yazlıkta tüm gün soğuk su için yanı başımda kullanıyorum.

Almak isteyen olursa Zwilling çift cidarlı latte bardağı 450 ml 2 tanesi 169 lira AMAZONAPP koduyla 140 liraya geliyor çok iyi fiyat tencere gibi bardak
Bunun 355ml olanı bile büyük, 450'liği gerçekten tencere gibi olur 😃
Bu arada Zwilling'in 355ml'lik bardağının 0-5-10. dakikalardaki kaynar su dökümü sonrası ölçümleri (sırasıyla 94°- 83°- 77°) çok başarılıdır. 450ml'lik olan da sonuçta aynı malzeme. Bu bardağı da tavsiye ederim düşünenlere.

burayada bakın.

Geri