• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Termometre Tavsiyesi

Lauvre

Üye
İsim
Emrullah Enes Özdemir
Daha fazla  
İsim
Emrullah Enes Özdemir
Öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Nitelikli kahve işine çok yeni başladım diyebilirim. French press ağırlıklı demleme yapıyorum. Elde ettiğim bardaklar genel olarak güzel bardaklar oluyor. Fakat on bardaktan bir tanesi diğerlerine nazaran çok daha öne çıkıyor. Sürekli aynı tekniği kullanıyorum(James Hoffmann'ın tekniği). Deneye yanıla en fazla aroma aldığım öğütme derecesini de buldum değirmenimde. Su sıcaklığını ölçebileceğim bir ekipmanım yok malesef. Isı ayarlı kettle'lar benim için biraz ateş pahası malum şu zamanda. Bende kullandığım suyun ısısını ölçebilmek adına bir termometre alma kararı aldım lakin üç tane termometre arasında kaldım. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Motta Marka

TFA Marka

Jimisi Marka

Ben henüz almadım ama şu ürün çok iyi görünüyor tepkisi vs iyi

Selam, jimisi almıştım zamanında, hala da duruyor belli bir süre hario ocak üstü 1,2 lt kettle ile birlikte kullandım. İyi de sonuç veriyordu. Yanlız suya batırdığın uzun bölümü , derecelerin yazdığı yuvarlak bölüm ile ( alt gövde ve üst gövde dersek ikisine) aynı anda tutup yanlışlıkla sağa sola çevirirsen içindeki ok oynuyor ve haliyle dereece şaşırmış oluyor. Sonra internet de haldır haldır manuel derecenin sıfır ayarı nasıl yapılır diye arıyorsun. Bunu yapmamaya özen gösterirsen neden olmasın? Bu arada maalesef ki ısı ayarlı kettle aldım :) Şimdi sadece süt falan pişirirken kullanıyorum. Selamlar

@Serhans Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Üç üründede göstergenin üstündeki cam eridi diyenler olmuş. Tabi burda ürünlere suç atmak doğru olmaz hepsi esasen daha düşük sıcaklıklarda çalışmak için tasarlanmış. 😃 Biraz dikkatli ve ısı kaynağından uzak tuttuğumuz sürece üç üründe sorun çıkarmayacak gibi duruyor. @4PieD Videodaki ürünü aradım lakin sanırım artık satmaya devam etmiyorlar. 🙁

Fantast Et Termometresini önerebilirim.

@Daunterm Diğer termometrelerin koruma camını eritme ve kalibrasyonunu bozma korkusuyla tavsiyeniz tercih edeceğim gibi duruyor. İstenilen ısıya gelince uyarı vermeside hoşuma gitti açıkçası "Su istediğim ısıya geldimi acaba ?" diye ocakbaşında beklemekten kurtarır. 😃 Değerli vaktinizi ayırıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

Ben tepkime hızını da çok seviyordum. Güle güle kullanın.

Geri