• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Taşev Moka Pot

İsim
Emre
Daha fazla  
İsim
Emre
Merhaba.

Bu markanın ürünlerine dair forumda pek bilgi yok. Ama insanlar eğer Bialetti alacak paraları yoksa gördüğüme göre genelde bu markadan alıyorlar.(Başka seçenekleri yok gerçi çok fazla) O yüzden ben bir başlık açmak istedim. İnsanlar buraya deneyimlerini yazsınlar, sorularını sorsunlar. Hem yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. :)

250 TL'ye bugün Taşev Stilo 6 Fincan aldım. Halbuki 4 yeterdi bana ama 2 ve 6 yapmışlar, yapacak bir şey yok. 😔 İlk kahve demleyişimde güncelleme yaparım.

6 cup, eğer 3'den daha az kişi içecekse bence çok fazla. Moka yoğun ve bol kafeinli oluyor, bence kişi başı 2 cup'dan fazla ölçü tüketmemek gerek.

Bu cihazların temel çalışma prensibi buhar basıncı. Aşırı basınç valvinin düzgün çalışması çok önemli yoksa problem yaratabilir. Bakın forumda bir arkadaş paylaştı IKEA valv problemi nedeni ile bazı ürünleri geri çağırıyor. Bialetti bu konuda uzun süredir piyasada olan bir cihaz. Taşev nedir ürünleri nasıl ediyor vs araştırmak gerekir.

Hem tasev hem bialetti sahibiyim özellikle kahve haznesi full doluyken kapak açarken veya bardağa doldururken taşma damlamalar oluyor. Ayrıca bendeki tasev modelinin kirmiziydi ve alt tarafinin boyası cikti atesle turuncu bir hal aldı. Bialetti daha tok bir hissi var ve siyah renginde her hangi bir boya ataması sorunu yaşamadım. Daha kaliteli hissetiriyor. Kahve tadi konusuna gelirsek herhangi bir farklilik var mi ben şahsen hissetmedim varsa bile benim acımdan çok minimaldir. Eğer alınabiliyorsa bialettiyi öneririm

Merhaba,

Bialetti Brikka (2 cup) ve Taşev Madre (3 cup) modellerini kullanıyorum. Brikka'nın mantığı Moka Express'lerden farklı olacağı için karşılaştırmak uygun olmaz gibi düşünüyorum.

Tek yaşadığım sorun, Taşevin kulpu eridi, ki o da araştırdığım kadarıyla klasik Moka pot tasarımının bir handikapı.

Kulp erimemesi için şunları önermek isterim,
-Pişirmeniz için en küçük gözde kısık/orta ateşi öneririm.
-Yüksek ateşte pişirmek isterseniz, ocaktan biraz sağa kaydırarak pişirmeniz (böylelikle kulp direkt ateş hizasına gelmemiş olur)

Bunlar dışında gayet keyifli ve şık bir moka pot olduğunu düşünüyorum, arada pişerken kahve çok köpürüyor gibi oluyor bir tek

Merhaba.

Bu markanın ürünlerine dair forumda pek bilgi yok. Ama insanlar eğer Bialetti alacak paraları yoksa gördüğüme göre genelde bu markadan alıyorlar.(Başka seçenekleri yok gerçi çok fazla) O yüzden ben bir başlık açmak istedim. İnsanlar buraya deneyimlerini yazsınlar, sorularını sorsunlar. Hem yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. :)

250 TL'ye bugün Taşev Stilo 6 Fincan aldım. Halbuki 4 yeterdi bana ama 2 ve 6 yapmışlar, yapacak bir şey yok. 😔 İlk kahve demleyişimde güncelleme yaparım.
Kahhve.com %20 indirim vardı Bialettilerde keşke baksaydınız

Kahhve.com %20 indirim vardı Bialettilerde keşke baksaydınız
Trendyol'da özellikle Bialetti Moka Pot'larda çok güzel indirimler var,bakmanızı tavsiye ederim.Kahhve.com'un 750 TL olan 3 cup Moka Pot Express'i Trendyol'da 464 TL idi.Satıcı: DOPPİO

Bende şu an taşevin iki farklı mokapotu mevcut isimlerini hatırlayamıyorum fakat 2 cup olan çelik moka potumu iki senedir 3 cup olan alüminyum (yanlış değilsem) moka potumu da 1 senedir kullanıyorum. Genelde tek kişi olduğum için 2 cup olanı kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım. Sadece 3 cup olanda ben de taşma damlama sorunu yaşadım. Bialetti deneme fırsatım olmadı o nedenle ikisini de deneyen birinin yorumuna göre hareket etmek gerekir diye düşünüyorum.

Taşev Stilo 6 cup'ı bugün kargodan aldım ve eve girdiğim gibi potu önce temizleyip sonra bir kahve demledim.

@S.Yavuz Bey'in Beriso kahvesinden 20 gram kullandım. Potun tahliye noktasının altına gelecek kadar 80 derecelik su doldurdum. Kahve bölmesine kahveyi doldurdum, su haznesinin üzerine koydum, üzerini kapatmadan evvel bir kürdan vasıtasıyla karıştırdım ve üzerini düzlemeden kapattım. Kısık bir ateşin altına dışına taşmayacak şekilde bıraktım ve patlarsa ölmeyeyim diye yanından koşarak uzaklaştım. Araya 20 metre koyduğum pottan pıtı pıtı sesleri gelmeye başladığı an gidip ateşten aldım, kahveyi bardağa boşalttım ve potu suyun altına tuttum. Bekletmeden içini açıp telveyi attım, potun her yerini yıkadım ve kurumaya bıraktım.

Potun kırığı, çıkığı, çiziği, yamuğu yoktu. Çapaklanma ya da el kesecek kenara rastlamadım. Sızdırma olmadı. Kahvede serçe parmak ucu kadar bir kalıntı vardı, aeropress filtresi konularak çözülebilir ama çok bir problem teşkil ettiğini düşünmüyorum. Krem gibi bir kahve içtim, memnuniyet verici. 6 cup bana fazla gelmedi, moka pot kahvesi için ideal diyebilirim. Günümüz ekonomisinde 250 TL'nin hakkını dibine kadar aldığımı düşünüyorum şu anlık, ileride bir sorun yaşanmaz umarım.

Emre'nin ilk moka pot macerası böylelikle son buldu. :)

Taşev Stilo 6 cup'ı bugün kargodan aldım ve eve girdiğim gibi potu önce temizleyip sonra bir kahve demledim.

@S.Yavuz Bey'in Beriso kahvesinden 20 gram kullandım. Potun tahliye noktasının altına gelecek kadar 80 derecelik su doldurdum. Kahve bölmesine kahveyi doldurdum, su haznesinin üzerine koydum, üzerini kapatmadan evvel bir kürdan vasıtasıyla karıştırdım ve üzerini düzlemeden kapattım. Kısık bir ateşin altına dışına taşmayacak şekilde bıraktım ve patlarsa ölmeyeyim diye yanından koşarak uzaklaştım. Araya 20 metre koyduğum pottan pıtı pıtı sesleri gelmeye başladığı an gidip ateşten aldım, kahveyi bardağa boşalttım ve potu suyun altına tuttum. Bekletmeden içini açıp telveyi attım, potun her yerini yıkadım ve kurumaya bıraktım.

Potun kırığı, çıkığı, çiziği, yamuğu yoktu. Çapaklanma ya da el kesecek kenara rastlamadım. Sızdırma olmadı. Kahvede serçe parmak ucu kadar bir kalıntı vardı, aeropress filtresi konularak çözülebilir ama çok bir problem teşkil ettiğini düşünmüyorum. Krem gibi bir kahve içtim, memnuniyet verici. 6 cup bana fazla gelmedi, moka pot kahvesi için ideal diyebilirim. Günümüz ekonomisinde 250 TL'nin hakkını dibine kadar aldığımı düşünüyorum şu anlık, ileride bir sorun yaşanmaz umarım.

Afiyet olsun :) Bir an koşarak kaçma gözümün önüne gelir gibi oldu :) Uzun yıllar önce ilk denememde bire bir aynısını yapmıştım ahhaaahha

Any Morning tavsiye ederim bende çelik versiyonu 4 kişilik olan var. Güzel demliyor 250 civarı bir şeyden almıştım. Firmaya bir ihtiyaç için ulaşmaya çalıştığında cevap da veriyorlar bu yönlerini sevdiğimi söyleyebilirim. Şu ana kadar yanlardan su taşma yapmadı valfte sıkıntı yok 1-2 aydır hergün kullandım bazen 1 bazen 2 kere. Eğer tek kişi içeceksen 4 shot sağlıklı bir miktar.

İlk denemedeki acaba bir şey olacak mı korkusu. Mokapottan ses çıkmaya başlayınca siper alın diye bağırmalar. Kura ile ocağı kapatacak fedaiyi seçmek.

Geri