• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sütlü filtre kahve

Harmanyeri

Üye
İsim
Hamza
Daha fazla  
İsim
Hamza
Espresso Makinesi
Philips EP2231/40
Değirmen
Commandante C40, Eureka Mignon Crono, Molent g50
Ekipmanlar
Konchero gooseneck kettle, Kalita wave, V60, Delter Coffee Press, Moccamaster
Merhaba
Umarım bunu yapan yalnız ben değilimdir ve umarım nitelikli kahveye ihanet etmiyorumdur :)
Filtre kahvemi sütlü içmek istediğimde evdeysem otomatik espresso makinesinde köpürttüğüm süt ile yapabiliyor olsam da ev dışında sütü köpürtme imkanım olmadığı için fincanıma biraz sütü doğrudan ekleyip üzerine server'daki kahveyi döküyorum. Klasik çikolata-kakao tatlarının hakim olduğu bir kahve ile sıcak çikolatamsı bir tada kavuşuyor. Belki daha akıllıca bir yöntem tavsiye edeniniz olur diye düşündüm..

Fotoğraf temsilî, aldığı rengi ifade edebilmek için :)

asd2.jpg

Linç yiyebilirim ama kahve beklediğimden daha sert çıkarsa, içemeyeceğim kadar sert olursa ben de çok az süt ekliyorum sizin gibi 😂 Fazla linç etmeyin arkadaşlar 🙏

elbette ki zevktir istediğinizi katarsınız kahvenize ancak sütü koyduktan sonra o kahve ne kadar nitelikli olur bilemem. ol sebepten sütlü tüketen arkadaşlara espresso için çekirdek sorduklarında tüketebilecekleri en uygun fiyatlı çekirdekleri tavsiye etmeye çalışıyoruz.

Linç yiyebilirim ama kahve beklediğimden daha sert çıkarsa, içemeyeceğim kadar sert olursa ben de çok az süt ekliyorum sizin gibi 😂 Fazla linç etmeyin arkadaşlar 🙏

sıcak su koysanız ya da daha şekil bir biçimde söylemem gerekir ise kahvenizi sıcak su ile by-pass etseniz :p

sıcak su koysanız ya da daha şekil bir biçimde söylemem gerekir ise kahvenizi sıcak su ile by-pass etseniz :p
Elimden geldiğince öyle yapıyorum zaten. Güzelim çekirdekleri heba etmek istemem elbette ama bazen ağzımın tadı mı bozuk oluyor, demleme de mi bir hata yapıyorum ya da çekirdek mi sıkıntılı bilmiyorum su kurtarmıyor. Dökmek de istemiyorum. En azından içeyim diye mecbur süt koyuyorum.

Elimden geldiğince öyle yapıyorum zaten. Güzelim çekirdekleri heba etmek istemem elbette ama bazen ağzımın tadı mı bozuk oluyor, demleme de mi bir hata yapıyorum ya da çekirdek mi sıkıntılı bilmiyorum su kurtarmıyor. Dökmek de istemiyorum. En azından içeyim diye mecbur süt koyuyorum.
Tabi canım öyle, haklısın.

Samimi yorumlarınız için teşekkür ederim:D

Ben süt değil de az miktarda krema kullanıyorum. Hani şu marketlerde satılan 200 ml karton kutulardaki kremalardan (%35 yağlı). Daha yoğun, daha konsantre, az miktarıyla süt tadını veriyor.

Ben sütlü içen misafirlerime sütü ayrı bardakta veriyorum onları sütsüz içmeye zorluyorum :devilish:

Arada sütlü içeriz bizde. Özellikle moka pot ile yaptığım demlemeleri latte gibi yaparım. Yaz aylarında kötü veya bayat kahveleri demleyip soğutup buz kalıplarına döker dondururum. Sonra serinlemek için içine süt koyup içeriz.

• Like
Tepkiler: ckn
Sabahları ilk 2 bardak kahvemi kesinlikle sade içiyorum.
Sonra öğleden sonra ya moka pot ile gene köpürtülmüş sütlü bir kahve içiyorum.
Yada gene filtre kahve ama sütlü içiyorum. Sütlü içtiğim kahveyi asiditesi yoğun olmayan kahvelerden tercih ediyorum bu arada.

Herkesin bir popisi vardır

Az gelsene çıkışa bişi diycem :D . Şaka bir yana hobi ve zevkler söz konusu olunca sınırlar olmasından hiç hoşlanmıyorum, nasıl seviyorsanız öyle içmelisiniz bence, tek ölçütüm var kahveyi içtim, güzelmiydi, hoşuma gitti mi? Gerisi hikaye.

Ha çıkışta bekliyorum orası ayrı :ROFLMAO:

Az gelsene çıkışa bişi diycem :D . Şaka bir yana hobi ve zevkler söz konusu olunca sınırlar olmasından hiç hoşlanmıyorum, nasıl seviyorsanız öyle içmelisiniz bence, tek ölçütüm var kahveyi içtim, güzelmiydi, hoşuma gitti mi? Gerisi hikaye.

Ha çıkışta bekliyorum orası ayrı :ROFLMAO:

Kahve öyle bir içecek ki. Aynı çekirdeği iki gün ya da birkaç hafta arayla demliyorum farklı aromalar çıkıyor, ağızda farklı tatlar bırakıyor. Bana hitap eden çekirdek başkasının damak tadına uymuyor. Benim için de aslında asıl ölçüt o kahve hoşuma gitti mi gitmedi mi? Yoksa Nutella notası almışım, badem ezmesiymiş ya da orman meyveleriymiş çok da önemli değil benim için 😄

Geliyorum çıkışa 😂

Kahve öyle bir içecek ki. Aynı çekirdeği iki gün ya da birkaç hafta arayla demliyorum farklı aromalar çıkıyor, ağızda farklı tatlar bırakıyor. Bana hitap eden çekirdek başkasının damak tadına uymuyor. Benim için de aslında asıl ölçüt o kahve hoşuma gitti mi gitmedi mi? Yoksa Nutella notası almışım, badem ezmesiymiş ya da orman meyveleriymiş çok da önemli değil benim için 😄

Geliyorum çıkışa 😂
Yalnız uyariyim benim dayım mafya bak :ROFLMAO: , haklısınız tek tip insanlar olmadığımızdan tek tip bir tat profilinden hoşlanmak durumunda değiliz, misal ben espresso yaparken 1 e 3 değil daha kalın öğütümle 1 e 6 gibi bir oran tercih ediyorum daha çok hoşuma gidiyor. Hanım da Nescafe içiyor maalesef ama onun abileri var çıkışa gel diyemiyorum :eek:

valla ne yalan söyleyeyim , chemex ler , v60 lar , nitelikli kahve arayışı , hangi su vs diye kafa patlatırken ,
tchibo nın önünden geçerken kendimi bir anda cortado içerken buluyorum :):):):) bu da benim kaçamağım :):)

Geri