• Ocak Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Ocak ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Calibre Coffee olarak seçildi. Bu konudan Ocak ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sonuç ŞUBAT 2024 - Kahve Kulübü Toplu Alım Etkinliği

@orkunustel Orkun bey merhabalar.Yeni kahvelerin reçete videolarının gelişi yakın mıdır acaba?
Selamlar Arda Bey.

Bir tanesi çıktı Kenya. Youtube'da ve alakalı site sayfasında bulabilirsiniz. El Salvador ile Etiyopya reçetesini dün bitirebildim ancak. Onları haftaya çekip yetiştirebileceğim. Ama alanlara önden burada yazıp verebilirim tek mesajda isterlerse.

Selamlar Arda Bey.

Bir tanesi çıktı Kenya. Youtube'da ve alakalı site sayfasında bulabilirsiniz. El Salvador ile Etiyopya reçetesini dün bitirebildim ancak. Onları haftaya çekip yetiştirebileceğim. Ama alanlara önden burada yazıp verebilirim tek mesajda isterlerse.
Ben Etiyopya için alabilirim

Selamlar Arda Bey.

Etiyopya benim için de çok iyi olur.Bu hafta demlemeye başlamayı istiyorum.İlginiz ve yardımseverliğiniz için teşekkür etmek istiyorum bu vesileyle

Ben Etiyopya için alabilirim
Etiyopya benim için de çok iyi olur.Bu hafta demlemeye başlamayı istiyorum.İlginiz ve yardımseverliğiniz için teşekkür etmek istiyorum bu vesileyle
Etiyopya Diima Bensa Bombe Kelada #5 Reçetesi

Değirmen ayarı: 6,6
Su sıcaklığı: 94°C
Kahve miktarı: 16 gram
Su miktarı: 245 ml
Demlenme süresi: 2.35

1. basamak döküş hızı 7-8 saniye
2. basamağa döküş başlangıcı 25. saniye
2. basamağı döküş hızı 7-8 saniye
3. basamağa döküş başlangıcı 50. saniye
3. basamağı döküş hızı 7-8 saniye
4. basamağa döküş başlangıcı 1,15. saniye
4. basamağı döküş hızı
10-11 saniye

El Salvador El Martillo #2 Reçetesi

Değirmen ayarı: 6,7
Su sıcaklığı: 95°C
Kahve miktarı: 15 gram
Su miktarı: 240 ml
Demleme süresi: 2.20

4. basamağı döküş hızı
9-10 saniye

Etiyopya Diima Bensa Bombe Kelada #5 Reçetesi

Değirmen ayarı: 6,6
Su sıcaklığı: 94°C
Kahve miktarı: 16 gram
Su miktarı: 245 ml
Demlenme süresi: 2.35

4. basamağı döküş hızı
10-11 saniye

El Salvador El Martillo #2 Reçetesi

Değirmen ayarı: 6,7
Su sıcaklığı: 95°C
Kahve miktarı: 15 gram
Su miktarı: 240 ml
Demleme süresi: 2.20

4. basamağı döküş hızı
9-10 saniye
Orkun hocam değirmen olarak comandante var ama takribi kaç klik olur acaba?

Orkun hocam değirmen olarak comandante var ama takribi kaç klik olur acaba?
21'den başlayabilirsiniz.
Sağolsun @enkoppkaffe yazmış. Ben maalesef artık değirmenler çeşitlendikçe değirmen öğütüm ayarı tavsiyesi vermekten kaçınıyorum. Bu yazdığım notlar da detaylı çalışma notlarımızdı onu kopyala yapıştırla geçirdim foruma. :) Yoksa değirmen ayarı da vermiyordum son videolarda Ditting üzerinde dahi. Zira mikron kıyaslaması yapılıyor, Ditting 807 düz bıçak, hizalaması tam bıçakların. Yüksek fan motoruyla çalışınca hedef mikronda verdiği gramaj oranı yüksek. O mikron ayarına tekabul eden bir el değirmeninin ayarı yapıldığında, öğüten kişi öğütüm hızını değiştirdiğinde, el alışkanlığı değirmeni hafif yatırarak hızlı öğüttüğünde bile partikül dağılımı değişiyor ister istemez. Sonrasında da tavsiyelerim tutmuyor. :D

Ondan benim herkese tavsiyem artık filtrenize, değirmeninize göre aldığınız kahve örnek veriyorum bir natürelse ortalama bir çok natürelde hangi ayarda başlıyor da hedef süreleri alıyorsanız o ayarı ayarlayıp öğütmenizden yana oluyor. :)

sitenizde sepete kahve ekliyorum sonra sepete tıklıyorum. Hiçbir şey açılmıyor. Ne telefondan ne bilgisayardan. Bir şey almak mümkün olmadı maalesef.

#18884 numaralı sipariş ile alıma katıldım. Katkısı olan herkese çok teşekkürler.

sitenizde sepete kahve ekliyorum sonra sepete tıklıyorum. Hiçbir şey açılmıyor. Ne telefondan ne bilgisayardan. Bir şey almak mümkün olmadı maalesef.
Tekniğe bildirdim durumu, sizle beraber bir kişi daha bu problemi yaşamış. Ben dün diğer kişinin bildirisi üzerine deneme yaptığımda problem yaşamadım ancak sonra sizden bildiri gelmiş. Dün ve bugün gün içerisinde sipariş akışımız devam etti. Anlık bir problem olabilir mi diye düşünüyorum bir müsaitliğinizde tekrar deneyebilirseniz sevinirim.

#18884 numaralı sipariş ile alıma katıldım. Katkısı olan herkese çok teşekkürler.
Afiyetler diliyorum. Siparişiniz için teşekkür ederiz.

#18899 ile forum kullanıcılarının seçtiği kavurucuyu desteklemeye devam. bugüne kadar hiç pişman olmadım umarım bunda da memnun kalırım.

#18899 ile forum kullanıcılarının seçtiği kavurucuyu desteklemeye devam. bugüne kadar hiç pişman olmadım umarım bunda da memnun kalırım.
2 kilo Pink Star ile stoklarımızı güncelleyelim :) #18915
Afiyetler, siparişleriniz için teşekkürler.

Bir duyuru Caballero 40 kilogram civarında, Ruanda 30 kilogram civarında, Peru 30 kilogram civarında kaldı. Sevenlerine duyurulur. ☕

Bu üç kahve bittiği gibi sırasıyla yeni 3 Nordic Approach kahvemizi daha çıkartacağız.

Afiyetler, siparişleriniz için teşekkürler.

Bir duyuru Caballero 40 kilogram civarında, Ruanda 30 kilogram civarında, Peru 30 kilogram civarında kaldı. Sevenlerine duyurulur. ☕

Bu üç kahve bittiği gibi sırasıyla yeni 3 Nordic Approach kahvemizi daha çıkartacağız.
Yeni kahvelerin çıkmasına vesile olacaklarsa, henüz bu 3 kahveyi denememiş arkadaşlara Peru kesinlikle denemelerini öneririm.Bu kahve sonrasında Peru orijininden aslında ne kadar farklı kahvelerin çıkabileceğini göreceksinizdir muhtemelen.

Not: Hem de herhangi bir fermantasyona tabii tutulmadan...

#18971 ile katıldım emeği geçen herkese teşekkürler

Orkun Bey selamlar ve kampanya icin tesekkurler. Bir budget espresso tuketicisi ve pink star'i 2 kere farkli batchlerde deneyip, yogun asiditeyi bir sekilde giderememis bir kahvesever olarak, yeni gordugum pinkstar klasik espresso kavrumunuz hakkinda bilgi almak istiyorum. Delonghi ec685, jmax ve bottomless portafiltre kullaniyorum ve parametrelerle rahat bir sekilde oynayabiliyorum. Alan bir arkadasin yorumuna rastladim ve hala pinkstarda aldigi yogun asiditenin yogun oldugunu belirtmis. Belirttigim ekipmanlarla dusuk asiditeli, yogun govdeli ve tatli bir espresso cikarmam mumkun mudur bu kavrumunuzdan? Tesekkurler :)

#18971 ile katıldım emeği geçen herkese teşekkürler
Afiyet olsun.
Orkun Bey selamlar ve kampanya icin tesekkurler. Bir budget espresso tuketicisi ve pink star'i 2 kere farkli batchlerde deneyip, yogun asiditeyi bir sekilde giderememis bir kahvesever olarak, yeni gordugum pinkstar klasik espresso kavrumunuz hakkinda bilgi almak istiyorum. Delonghi ec685, jmax ve bottomless portafiltre kullaniyorum ve parametrelerle rahat bir sekilde oynayabiliyorum. Alan bir arkadasin yorumuna rastladim ve hala pinkstarda aldigi yogun asiditenin yogun oldugunu belirtmis. Belirttigim ekipmanlarla dusuk asiditeli, yogun govdeli ve tatli bir espresso cikarmam mumkun mudur bu kavrumunuzdan? Tesekkurler :)
Ben teşekkür ederim. Aslında o kavurma profili bizim için oldukça koyu bir profil, ancak bahsettiğiniz cihazda yine asidik çıkabilir belki, emin değilim hiç denemedim bahsettiğiniz cihazı. O sebeple klasiği alsanız, bahsettiğiniz donanımla iyi çıkar mı iyi çıkması için nasıl çalışılabilir bilemiyorum. 🥲

Geri