• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Zümrüt Karaca olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Su arıtımı hakkında

irfbor

Üye
İsim
İrfan Bora
Daha fazla  
İsim
İrfan Bora
Değirmen
Comandante
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Beykoz
Arkadaşlar Merhaba,

Çoğumuz kahve çekirdeğimizden daha fazla verim almak için ideal su değerlerini yakalamaya çalışmaktayız. Forumumuz da bu konu ile ilgili tecrübeye ve bilgiye sahip bir çok arkadaşımız mevcut. Forumumuzda ki arıtma ile ilgili başlıklara baktığımda çok güzel bilgiler ve teorik\uygulama olarak bir çok açıklama/çalışma mevcut. Fakat dışarıdan bir göz ile baktığımda , kahve demleme işine yeni başlamış veya kendini biraz ilerletmiş ve su işine ufaktan girmek isteyen hobiciler için konuyu anlamak ve uygulamak biraz zor görünüyor gibi geldi bana. Su ve su arıtımı konusunda bilgili ve tecrubeli arkadaşlardan isteğim şu ; mükemmel suyu yakalamak için değil fakat hali hazırda olan suyumuzu çok komplike olmayan işlemler ile öncekinden bir nebzede olsa daha kaliteli bir hale getirmek için basitçe hangi işlemler yapılabilir veya hangi su arıtma cihazları biraz daha suyumuzu demleme için kaliteli hale getirebilir? Bu konuyu açmaktaki amacım kahve ile ilgilenmeye yeni başlamış arkadaşlamızın kafasını çok karıştırmadan basit haliyle yapılabilecek şeyleri öğrenmesi ve kahve deneyimini olağan seviyesinden bir üst seviyeye çıkartması. Tecrübeleri ve bilgili kahseverlerimizden konu hakkında yardım rica ediyorum. Teşekkürler :)
 
Geri
Üst