• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Şu An Ne Okuyorsun?

M

mmm

Guest
Kitap tavsiyesi başlığı var ama ‘şu an ne dinliyorsun’ başlığına bakıp dayanamadım, bu başlığı açtım 😀

İlk paylaşım da bende olsun:

Biyografi, hatırat, anı türündeki eserler oldukça ilgimi çeker. Hem bir insanın sırlarına ortak olursunuz hem de bazen keyifli, hüzünlü anlar yaşarsınız. Ayrıca okuduğunuz yazarın eserlerini daha iyi anlamaya da imkan sağlar bu türden yayınlar.

Bazı eserlerini okusam da iyi bir Kemal Tahir okuyucusu değilim. Yine de onu anlatan bu eser ilgimi çekti ve okumaya başladım
1A1F62BF-C055-4EB5-9E20-9E1DB617DE13.jpegCA620039-7C00-492D-93FA-AE6DECAC9A83.jpeg

Ateistler İçin Din
Alain de Botton

Sel Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Modern dünyanın seküler düzeninde yaşayan insanlar dinlerle olan bağlarını ya tamamen koparmış ya da en aza indirgemişlerdir. Oysa dinlerin eğitimden sanata kibarlıktan dayanışma duygusuna uzanan çok farklı alanda geliştirdikleri yaklaşımlar, derinlikleri, güzellikleri ve özellikle de insanının duygusal dünyasının gereksinimlerini karşılamaları açısından incelenmeye değerdir.
Alain de Botton, son derece ilginç bir tez ileri sürüyor: Seküler dünyanın dinlerden öğreneceği ve kendi anlayışı içinde yeniden yorumlayarak üreteceği çok farklı düzenlemeler vardır ve bu düzenlemeler sayesinde endişeli ve yalnız modern insan kendisini iyi, mutlu ve yeterli hissetmeyi başarabilir. Dinleri yepyeni bir bakış açısıyla görmek ve insanların mutluluğu için seküler dünyada onlara yer açmak hayatlarımızı derinden değiştirebilir.
Dinlere ve modern hayata şaşırtıcı, yenilikçi, sarsıcı, düşündürücü bir bakış…
(y)

Ateistler İçin Din
Alain de Botton

Sel Yayıncılık

Kitap Açıklaması

Modern dünyanın seküler düzeninde yaşayan insanlar dinlerle olan bağlarını ya tamamen koparmış ya da en aza indirgemişlerdir. Oysa dinlerin eğitimden sanata kibarlıktan dayanışma duygusuna uzanan çok farklı alanda geliştirdikleri yaklaşımlar, derinlikleri, güzellikleri ve özellikle de insanının duygusal dünyasının gereksinimlerini karşılamaları açısından incelenmeye değerdir.
Alain de Botton, son derece ilginç bir tez ileri sürüyor: Seküler dünyanın dinlerden öğreneceği ve kendi anlayışı içinde yeniden yorumlayarak üreteceği çok farklı düzenlemeler vardır ve bu düzenlemeler sayesinde endişeli ve yalnız modern insan kendisini iyi, mutlu ve yeterli hissetmeyi başarabilir. Dinleri yepyeni bir bakış açısıyla görmek ve insanların mutluluğu için seküler dünyada onlara yer açmak hayatlarımızı derinden değiştirebilir.
Dinlere ve modern hayata şaşırtıcı, yenilikçi, sarsıcı, düşündürücü bir bakış…
(y)
İlgi çekiciymiş 👍🏻

Kitap tavsiyesi başlığı var ama ‘şu an ne dinliyorsun’ başlığına bakıp dayanamadım, bu başlığı açtım 😀

İlk paylaşım da bende olsun:

Biyografi, hatırat, anı türündeki eserler oldukça ilgimi çeker. Hem bir insanın sırlarına ortak olursunuz hem de bazen keyifli, hüzünlü anlar yaşarsınız. Ayrıca okuduğunuz yazarın eserlerini daha iyi anlamaya da imkan sağlar bu türden yayınlar.

Bazı eserlerini okusam da iyi bir Kemal Tahir okuyucusu değilim. Yine de onu anlatan bu eser ilgimi çekti ve okumaya başladım
Ekli dosyayı görüntüle 4110Ekli dosyayı görüntüle 4111
Çöl Kraliçesi - Janet Wallach sevebilirsiniz. Ortadoğu'unun bugünkü sınırlarının oluşmasında parmağı olan İngiliz bir kadın casusu - Arabistanlı Lawrence'ı- anlatıyor. Filmi de yapılmış hatta, ama izlememiştim.[/QUOTE]

Robert Jordan- Zaman Çarkı serisine başladım, başlayacağım.
Mutlaka başlayın. Ancak tavsiyem; her biri en az 700 sayfadan oluşan bu 15 kitaplık seride, iki kitap arasına bir kaç haftadan fazla süre girmesin, takip etmesi geri dönmesi çok zor oluyor. Ben 4. kitapta mola vereyim dedim, birçok şey uçmuş aklımdan. Devam ettiğimde çok zor oldu. Harika bir tecrübe olacaktır :)

Lawrence,nefret ederim kendisinden.
[/QUOTE]
kadının sevilecek bir tarafı yok zaten, ama o dönemde İngiliz, hem de kadın bir casusun, Orta Doğu'nun zayıflıklarından nasıl faydalandığını ve hala devam eden izlerine şahit olabiliriz.

kadının sevilecek bir tarafı yok zaten, ama o dönemde İngiliz, hem de kadın bir casusun, Orta Doğu'nun zayıflıklarından nasıl faydalandığını ve hala devam eden izlerine şahit olabiliriz.

Yalnız Arabistanlı Lawrence kadın mıydı? Kitabı okumadım, filmi izlemedim ancak şaşırdığım için şu an araştırdım. Arabistanlı Lawrence erkek... Çöl kraliçesi filminin özetine baktım da Gertrude Bell hakkındaymış kitap, yani araştırmacı, yazar, arkeolog ve ingiliz casusu bir kadının...

Umarım kitabın başındasınızdır da bu yanılgı bu yüzdendir :d

Yalnız Arabistanlı Lawrence kadın mıydı? Kitabı okumadım, filmi izlemedim ancak şaşırdığım için şu an araştırdım. Arabistanlı Lawrence erkek... Çöl kraliçesi filminin özetine baktım da Gertrude Bell hakkındaymış kitap, yani araştırmacı, yazar, arkeolog ve ingiliz casusu bir kadının...

haha aşırı yanlış yazmışım cidden. Arabistanlı Lawrance'ın atası diyebileceğimiz Gertrube Bell'in güncesi bir nevi.

Lawrence,nefret ederim kendisinden.

Ben belgesellerden ve BattleField 1 oyunundan tanıyorum kendisini,erkek ama yanında sürekli duran ve suikastlara çıkan bir kadın da var,yüzü hint kınasından dövmelerle kaplı. Karargaha girip de Osmanlı komutanını öldürmesinden tut Osmanlı'nın çok güvendiği kara trenini yok etmelerine,oradaki kabileleri de Osmanlı'ya karşı kışkırtmasına kadar bir çok icraatı var,her ne kadar nefret etsem de büyük işler başarmış. Buradan da Araplara hiçbir zaman güven olmayacağını anlıyoruz.

Ben belgesellerden ve BattleField 1 oyunundan tanıyorum kendisini,erkek ama yanında sürekli duran ve suikastlara çıkan bir kadın da var,yüzü hint kınasından dövmelerle kaplı. Karargaha girip de Osmanlı komutanını öldürmesinden tut Osmanlı'nın çok güvendiği kara trenini yok etmelerine,oradaki kabileleri de Osmanlı'ya karşı kışkırtmasına kadar bir çok icraatı var,her ne kadar nefret etsem de büyük işler başarmış. Buradan da Araplara hiçbir zaman güven olmayacağını anlıyoruz.

Battlefield 1 betasını ben de oynadım Lawrence deyince oyun canlandı gözümde zaten. Aslında battlefield en sevdiğim oyun da artık laptop kaldırmıyor yoksa bf4 çok oynamışımdır :d

Tarihi bilgi için de teşekkürler.

Buradan bunu anlamamız mümkün olmadığı gibi senin gibi akıllı, öğrenmeye hevesli, entelektüel bir kardeşimizin bu türden ırkçı ezberlere prim verdiğini görmek bir miktar üzdü :/

Geri