• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Starbucks Coffee (Reserve)

AnkA

Aktif Üye
İsim
Önder
Daha fazla  
İsim
Önder
Espresso Makinesi
Sage Barista Pro SES878
Değirmen
Comandante ve Timemore Slim
Ekipmanlar
Moccamaster, V60, Aeropress, Delter
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bakırköy
Herkese merhabalar. Açıkçası nitelikli kahveyle meşgul olmaya başladığım günden beri sadece birkaç kez mecburen gittiğim bir yer olmasına rağmen forumumuzda böyle bir başlık olmasını istedim. Nihayetinde sektörde ciddi bir yer işgal ediyorlar ve haklarında olumlu/olumsuz birçok görüşü olan vardır mutlaka.
Reserve olarak da daha açık kavrum ve çeşitli pour-over yöntemlerini kullanıyorlar. Ara ara çok pahalı olsa da Jamaica Blue Mountain gibi butik kahveleri de getiriyorlar. Özellikle Milano’daki kavrumhane merkezlerini ziyaret etmiştim, gerçekten çok şık idi ama kalabalıktan kahve içmeye fırsat bile bulamamıştım :)

Son düzenleme:

ykselbsy

İyi Bilinen Üye
İsim
Yüksel
Daha fazla  
İsim
Yüksel
Değirmen
Sözen , Delonghi Kg79
Ekipmanlar
Mokapot , V60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya
Genelde gitmiyorum. Zaten günümüz dolar/euro kuruyla fiyatlar evde demlediğim 1 fincan nitelikli kahvenin 3-4 katı oluyor :D . Arkadaş ortamıyla falan gitmek zorunda kalırsam sadece cool lime içiyorum .

ytghan

İyi Bilinen Üye
İsim
Emre
Kahve olarak pek fark yok yine yanık ama starbucks’u çok severim.Tatlıları gayet güzel ve bazı semtlerde sağladiği imkanlar dolayisiyla kendilerini çok severim iyi ki varlar.

AnkA

Aktif Üye
İsim
Önder
Daha fazla  
İsim
Önder
Espresso Makinesi
Sage Barista Pro SES878
Değirmen
Comandante ve Timemore Slim
Ekipmanlar
Moccamaster, V60, Aeropress, Delter
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bakırköy
İş için gitmiştim. Yanık kavrum kokusu ve kahve çekirdeklerinin rengi standart Starbuckslar ile aynıydı.
Zaten kavrumu koyulaştırmadan yani kaliteyi düşürmeden tüm dünyadaki düz şubelere veya reserve’lere kahveleri servis etmeleri olanaksız. Diğer türlü kavrum profilini standardize edemeyecekleri için hepsinde farklı tatlarla karşılaşılırdı ki bu da ticari olarak işlerine gelmezdi.

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Breville BCG820BSS,Porlex
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Reserve olmayanların durumu ortada, ama mecburiyetten gidiliyor arada.
Reserveleri de nitelikli, (eski ama) yrni meşhur demleme yöntemleriyle çıkardılar ortaya ama ne zaman şans versem hep pişman ediyorlar beni.
Reserve de değişik bir demleme/kahve yerine filtrelerinden birini ya da soguk amerikanosunu almak en mantıklısı.