• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Sözen El Değirmeni

Horoz20

Yeni Üye
İsim
EMRAH
Daha fazla  
İsim
EMRAH
arkadaşlar sözen marka el değirmeni kullanan varsa v60 öğütme ayarı ile ilgili yardımcı olabilecekler dönüş yaparsa sevinirim.

arkadaşlar sözen marka el değirmeni kullanan varsa v60 öğütme ayarı ile ilgili yardımcı olabilecekler dönüş yaparsa sevinirim.
Birkaç ay sözen deneyimim oldu. Bu değirmenlerde belirli stabil bir ayar olmuyor maalesef. Yani her sözen birbirinden farklı oluyor. Deneme yanılma yöntemiyle bulmak en sağlıklısı.

Ayarlama vidasını tam sıktıktan sonra 720 derece çevirirseniz aşağı yukarı V60 düzeylerine geliyor. İnce ayarı da siz öğütüm yaptıkça keşfedersiniz.

Birkaç ay sözen deneyimim oldu. Bu değirmenlerde belirli stabil bir ayar olmuyor maalesef. Yani her sözen birbirinden farklı oluyor. Deneme yanılma yöntemiyle bulmak en sağlıklısı.

Ayarlama vidasını tam sıktıktan sonra 720 derece çevirirseniz aşağı yukarı V60 düzeylerine geliyor. İnce ayarı da siz öğütüm yaptıkça keşfedersiniz.
Çok teşekkürler vidayı sıkmak istiyorum çok zorluyor beni bende bir ayar tutturdum onunla v60 demleme yapıyorum en kısa sürede iyi bir değirmen almak için köşeye birikim yapmaya başladım

Duyduğum kadarıyla metal partikülü geçiyormuş kahveye. Kimden duyduğumu şimdilik saklıyorum (ürün kötüleme gibi algılanma ihtimaline karşı), isterse görünce yazar. Bende de var ve çok nadir olsa da kullanıyorum ama içim rahat değil bunu duyduğumdan beri.

Duyduğum kadarıyla metal partikülü geçiyormuş kahveye. Kimden duyduğumu şimdilik saklıyorum (ürün kötüleme gibi algılanma ihtimaline karşı), isterse görünce yazar. Bende de var ve çok nadir olsa da kullanıyorum ama içim rahat değil bunu duyduğumdan beri.
Çok haklısınız ben de bu işe başlangıç seviyesi olarak günü kurtarması için aldım iyi bir değirmen almak istiyorum fakat fiyatları yüksek olmasından şimdilik gerçekleşmiyor bu sevda

yukarıda arkadaşların paylaştığı ayar videoları size çözüm olmaz çünkü sözen değirmenleri hiçbiri birbirinin aynısı değil, haliyle oradaki 90 derecelik çevirme sizde 70 ya da 110 olabilir, bu rakamlar ancak fikir verir size. o yüzden deneme yanılma ile bir ayar tutturup o ayarı hiç değiştirmemek mantıklı olanı. filtre için de eğer bütçeniz imkan veriyorsa en azından bir hario seviyesine çıkmanızı öneririm.

yukarıda arkadaşların paylaştığı ayar videoları size çözüm olmaz çünkü sözen değirmenleri hiçbiri birbirinin aynısı değil, haliyle oradaki 90 derecelik çevirme sizde 70 ya da 110 olabilir, bu rakamlar ancak fikir verir size. o yüzden deneme yanılma ile bir ayar tutturup o ayarı hiç değiştirmemek mantıklı olanı. filtre için de eğer bütçeniz imkan veriyorsa en azından bir hario seviyesine çıkmanızı öneririm.
Çok teşekkürler değerli yorumunuz için öncelikle zaten hario değirmenlerinden birisini alacaktım fakat nette araştırdığım kadarıyla salgılama çok oluyormuş bu da homojen bir öğütme yapmıyormuş yine yorumlarda belirtilen sözen markasında karar verdim ama para biriktirmeye başladım bile inşaallah bir C40 nitro blade bende alacağım.Bu arada time more değirmenlerini öneriyorlar ne diyorsunuz kullanan var mı

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için öncelikle zaten hario değirmenlerinden birisini alacaktım fakat nette araştırdığım kadarıyla salgılama çok oluyormuş bu da homojen bir öğütme yapmıyormuş yine yorumlarda belirtilen sözen markasında karar verdim ama para biriktirmeye başladım bile inşaallah bir C40 nitro blade bende alacağım.Bu arada time more değirmenlerini öneriyorlar ne diyorsunuz kullanan var mı
ben nano modelini kullandım, çok iyidir. comandante ile muhakkak aralarında fark vardır (en azında kullanım ömrü, müşteri ilişkileri, yedek parça bakımından) ama comandate'ye bütçesi yetmeyenler için fazlasıyla tatminkar bir alet.

Timemore değirmenler ile ilgili El Değirmenleri altında konu başlıkları mevcut.

Seramik burr olan öğütücü almanızı tavsiye etmem. Sizi memnun etmeyecektir ve fiyatları da çok uc

Timemore kendim de kullanıyorum, garanti konusunu kafaya takmıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Sonradan satıp, C40 yine alabilirsiniz :)

Timemore değirmenler ile ilgili El Değirmenleri altında konu başlıkları mevcut.

Seramik burr olan öğütücü almanızı tavsiye etmem. Sizi memnun etmeyecektir ve fiyatları da çok uc

Timemore kendim de kullanıyorum, garanti konusunu kafaya takmıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Sonradan satıp, C40 yine alabilirsiniz :)
Hangi modelini kullanıyorsunuz birde aliexpress güvenli alışveriş gerçekleşiyor mu ürün kaç günde geliyor teşekkürler

Hangi modelini kullanıyorsunuz birde aliexpress güvenli alışveriş gerçekleşiyor mu ürün kaç günde geliyor teşekkürler
sorularınız birden fazla forum konusu içeriyor, daha derli toplu bir forum için ayrı ayrı timemore değirmen, sözen değirmen ve aliexpress konularına bakmanız daha faydalı olur, çokça güncel bilgi var :)
iyi eğlenceler.

sorularınız birden fazla forum konusu içeriyor, daha derli toplu bir forum için ayrı ayrı timemore değirmen, sözen değirmen ve aliexpress konularına bakmanız daha faydalı olur, çokça güncel bilgi var :)
iyi eğlenceler.
Tamam kusura bakmayın yeni katıldım mazur görün hayırlı günler

accık kalın mı olmuş sanki? 3 dakika sürmesini de filtreye bağlıyorum.
Cevap için teşekkür ederim. Değirmen sözen olduğu için ayar yapamıyorum maalesef. Artık boyutları ayırt edemez hale geldiğim için sordum :) filtre ye gelince normal saman filtre yi v60 katlayıp kullanıyorum v60 filtrelerim 2 haftadır kargoda kaldı gelemedi.

Bence de birazcık kalın gibi, içindeki ince tozlar nedeni ile de süre iyi gibi görünüyor.
Çok az inceltilip, çok ince elek ile biraz toz elenebilir. Tadını böyle de deneyebilirsiniz. Fakat aldığınız tada o ince tozların da etkisi var, tadında değişiklik
görebilirsiniz. Biraz deneme yapın bence farklı tatlar alabilirsiniz...

Bence de birazcık kalın gibi, içindeki ince tozlar nedeni ile de süre iyi gibi görünüyor.
Çok az inceltilip, çok ince elek ile biraz toz elenebilir. Tadını böyle de deneyebilirsiniz. Fakat aldığınız tada o ince tozların da etkisi var, tadında değişiklik
görebilirsiniz. Biraz deneme yapın bence farklı tatlar alabilirsiniz...
Teşekkür ederim. Malzemelerim kargo yoğunluğundan dolayı tam gelmedi. Mesela filtrem normal makine filtresi katlayıp kullanıyorum. Kahvemin kavurucusu overdose/etiyopya burtukaana. Bu halde aşırı bir şeftali suyu tadı ve kokusu var. Gözü kapalı içen kahve demez o derece. Neden öyle oluyor onu da anlamadım. Ama lıkır lıkır içiliyor :))

Geri