• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Soft Infusion Nedir ?

Talha DİNÇER

İyi Bilinen Üye
Konum
İstanbul
Arkadaşlar Oscar 2 kullanıyorum soft infusion sistemi varmış kendisinde bu sistem nedir ne işe yarar bilmiyorum ayrıca oscar 2 için kaç gr kahve kaç sn'de kaç ml espresso hedeflemeliyim?
Şimdiden teşekkürler :)
 
Tahmin ettiğim gibi, başlangıçta yüksek miktar su yerine az su vererek keki ıslatıp kanallanmayı azaltıyor.

Soft infusion refers to an advanced pre-infusion technique that optimizes extraction during the coffee brewing cycle.

With soft infusion, the coffee grounds are gently saturated in the group head with a low-pressure stream of water before the pressurized water is released.

This prevents channeling, which can deter the water from reaching all the coffee grounds and produce espresso with less nuance and clarity of flavor. In short, soft infusion draws out the full flavor of the coffee.

There's another major benefit to soft infusion for both baristas and customers. Pre-wetting and settling the coffee grounds eliminates issues with tamping errors, further reducing the risk of poor extraction and creating consistent product excellence your customers will take notice of.
 
Geri
Üst