• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Server Tercihi Konusunda Acil Yardım

muec

Üye
İsim
muec
Daha fazla  
İsim
muec
Merhabalar. Aliexpress'te bu ürün indirime girmiş. 600 ml olan (müşteri fotolarında 500 cc görünüyor) 58 lira, 800 ml olan (müşteri fotolarında 700 cc) 60 lira. Ben daha fazla kişiye servis imkanı sunduğu için büyük olanı tercih etmek istiyorum ama sıcaklığı korumak açısından ikisi arasında fark olur mu endişesi yaşıyorum. Sizce hangisini almalıyım?

#Aliexpress TRY 54.10 39%OFF | Glass Coffee Pot Cloud Shaped Coffee Kettle Reusable Coffee Pot Heat Resistant Teapot Coffee Utensils 360/600/800ml

Yüzey alanı genişledikçe soğuma daha hızlı olacaktır. Sıcaklık konusunda çok fazla endişeniz var ise Brewcoat tarzı ekipmanlar edinebilirsiniz.

Epinox marka isterseniz 100 tl bulunabiliyor yurtiçi. Geçen hepsiburada'da 75 tl idi, ama bitmiş. Yalnız 600 ml alıyor ona göre.

Peki sizce 500 cc olanla 700 cc olan arasında ciddi bir sıcaklık farkı olur mu?
Ucu açık bir soru sormuşsunuz :) ben kahvemi 65 derece altında da içmeyi severim ancak siz olabildiğince yüksek derecelerde içmek isterseniz 500cc sizin için daha uygun olacaktır.

Ucu açık bir soru sormuşsunuz :) ben kahvemi 65 derece altında da içmeyi severim ancak siz olabildiğince yüksek derecelerde içmek isterseniz 500cc sizin için daha uygun olacaktır.
Aslında iki kişilik server bana yeter çünkü üç kişi için demleme yapacak olsam bile v60 02 ile yapacağımdan her türlü ikinci bir demleme yapacağım. Bu durumda 700 cclik server biraz anlamsiz olabilir benim için.

Şu an yalnizca tek bir sitede var 100 liraya, o site de bana pek güven vermedi :)

Aynen ben de oradan alacaktım, sonra hepsiburada stok koydu oradan aldım, ama site sektörde eski bir firma sanırım, çok bilinen bir yer olmadığı için insanlar çekiniyor, ürün acil lazımsa bence oradan alın derim.

TRY 54.10 39% Off | Glass Coffee Pot Cloud Shaped Coffee Kettle Reusable Coffee Pot Heat Resistant Teapot Coffee Utensils 360/600/800ml
Bende bu ürünü sipariş ettim. Fiyatıda gayet uygun. Beklemedeyim.
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanın.

Sıcaklığı koruma önceliğiniz ise yemek termosu ürünleri var bakabilirsiniz. Tabii sürahi kadar şık ve kullanışlı olamaz.

Bulunduğum ilde İkea yok maalesef ve salgından dolayı 500 tl altı siparişleri göndermiyorlar. Başka bir öneriniz varsa link olarak almak isterim.

Elimde Epinox gibi bir taklit ürün var, o yüzden ben beher almadım, ama birçok yerde mevcut. Mesela:

Buradan dripper'ların alt çaplarına uygun ağız çapında beher bakabilirsiniz. Fakat bunlar Aeropress ve Delter gibi basınç gerektiren demleme usullerine uygun olmayabilir.

Elimde Epinox gibi bir taklit ürün var, o yüzden ben beher almadım, ama birçok yerde mevcut. Mesela:

Buradan dripper'ların alt çaplarına uygun ağız çapında beher bakabilirsiniz. Fakat bunlar Aeropress ve Delter gibi basınç gerektiren demleme usullerine uygun olmayabilir.
Çok teşekkür ederim

Bunlar ısıyı tutma konusunda yukarıda linkini attığım serverlarla benzer performansa sahip midir acaba?

Geri