• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Selamlar!

Sfkok

Yeni Üye
Merhabalar,

Ben Şafak. Hikayem bir çoğunuza tanidik gelebilir.

Enfes kokulu Jacobs Gold kahvem ile mutlu mesut 35 yaşımı devirmişken, biraz 2. nesil kahvecilerin etkisi biraz da marketlerde gördüğüm kağıt filtre merakı sebebiyle iyi bir filtre kahve makinasi arayışına girdim. Fiyat performans yorumlari, plastik hazne kokusu, Delonghi mi Elektrolux mü? Derken ve tam isi 100-150 tl'ye çözecekken önceki foruma denk geldim..:mad:

Bundan sonrasi bildiginiz gibi;

French press, moka pot>hario mini>v60>nitelikli kahve kavuruculari>10gr>15gr>15gr+15gr hatta karantina günlerinde bazen 45 grama kadar kahve tüketmeye basladim..

Kahve tutkumun hangi aşamada olduğunu tam olarak bilmiyorum ama 1810 tl verip Comandante alma karari vermekle birlikte hanima bu durumu nasil izah edeceğimi bulamadim... heh işte tam o aşamadayim :)

Başta böyle Aktif bir forumu ihtiyacını gideren yönetici arkadaşlar olmak üzere tüm forum ahalisini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

cagrierdogan

İyi Bilinen Üye
Merhabalar,

Ben Şafak. Hikayem bir çoğunuza tanidik gelebilir.

Enfes kokulu Jacobs Gold kahvem ile mutlu mesut 35 yaşımı devirmişken, biraz 2. nesil kahvecilerin etkisi biraz da marketlerde gördüğüm kağıt filtre merakı sebebiyle iyi bir filtre kahve makinasi arayışına girdim. Fiyat performans yorumlari, plastik hazne kokusu, Delonghi mi Elektrolux mü? Derken ve tam isi 100-150 tl'ye çözecekken önceki foruma denk geldim..:mad:

Bundan sonrasi bildiginiz gibi;

French press, moka pot>hario mini>v60>nitelikli kahve kavuruculari>10gr>15gr>15gr+15gr hatta karantina günlerinde bazen 45 grama kadar kahve tüketmeye basladim..

Kahve tutkumun hangi aşamada olduğunu tam olarak bilmiyorum ama 1810 tl verip Comandante alma karari vermekle birlikte hanima bu durumu nasil izah edeceğimi bulamadim... heh işte tam o aşamadayim :)

Başta böyle Aktif bir forumu ihtiyacını gideren yönetici arkadaşlar olmak üzere tüm forum ahalisini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Hoşgeldiniz Şafak Bey. Kararınızı eşinize açıklama konusunda başarılar dilerim :) Comandante'nin torununuza kalacağını anlatırsanız işe yarayabilir. (Ben de henüz alamadım, ben de aynı şekilde ikna etmeyi düşünüyorum)

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Merhaba hoşgeldiniz. Bütçenizi zorlayacaksa el değirmenleri bölümüde alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

HaLiL

İyi Bilinen Üye
İsim
İbrahim Halil
Daha fazla  
İsim
İbrahim Halil
Değirmen
C40
Ekipmanlar
Kalita 155, Delter Press, V60, Espro, Stagg Ekg
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Gaziantep
Hoş geldiniz. @Sfkok ve @cagrierdogan comandante ve hatta stagg EKG almama rıza gösteren eşime buradan teşekkür etmek istiyorum :ROFLMAO:

Avare

İyi Bilinen Üye
İsim
Sinem
Daha fazla  
İsim
Sinem
Değirmen
Comandante C40, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60 02, Origami Dripper M, LillyDrip, Soy Cezve G4, Bodum French Press, Ikea Rädig Moka Pot
Kahve Arkadaşlığı İl
Çanakkale
Eşiniz demlediğiniz enfes kahveleri yudumladıkça mutlu olacaktır. Onun sevdiği tatları yakalamak için çaba sarf edin yeter. Hoşgeldiniz.

teyyaredenkahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
Levent
Hoş geldiniz!

Eşiniz kahve içmiyorsa, bizimki böyle mutlu, bulaşmamayım diyebilir. :) Arkadaşlarınızın çoğu zaten anlamayacak :) Kısacası siz mutluysanız sorun yok :) Bu ortamda aynı dili konuştuğumuz için şanslı hissediyorum!

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Comandante, Eureka Mignon Perfetto, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave, Aeropress, DelterPress, Melodrip, Lilydrip, Phin Filter-Vietnameese Coffee Filter
Merhaba, foruma Hoş Geldiniz :) Bana hediye olarak Comandante alan eşime tekrar teşekkür edeyim buradan :)

Avare

İyi Bilinen Üye
İsim
Sinem
Daha fazla  
İsim
Sinem
Değirmen
Comandante C40, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60 02, Origami Dripper M, LillyDrip, Soy Cezve G4, Bodum French Press, Ikea Rädig Moka Pot
Kahve Arkadaşlığı İl
Çanakkale
Merhaba, foruma Hoş Geldiniz :) Bana hediye olarak Comandante alan eşime tekrar teşekkür edeyim buradan :)
Ne güzel bir yorum geldi İsmail Bey'den. Forumda erkek üye yoğunluğu malûm. Çoğu da eşleri ve kahve tutkuları arasında kaldıklarından muzdarip. Ortak alanlar (paralar vs.) ile ilgili pek çok konuda bu durum dile getiriliyor maalesef.

PepukKahve

İyi Bilinen Üye
Editör
İsim
İsmail Gökcan
Daha fazla  
İsim
İsmail Gökcan
Espresso Makinesi
Arçelik K3185
Değirmen
Comandante, Eureka Mignon Perfetto, Severin KM 3873, Sözen
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave, Aeropress, DelterPress, Melodrip, Lilydrip, Phin Filter-Vietnameese Coffee Filter
Ne güzel bir yorum geldi İsmail Bey'den. Forumda erkek üye yoğunluğu malûm. Çoğu da eşleri ve kahve tutkuları arasında kaldıklarından muzdarip. Ortak alanlar (paralar vs.) ile ilgili pek çok konuda bu durum dile getiriliyor maalesef.
Evet maalesef ortak ilgi olmaz ise durum zor oluyor. Ben şanslıyım galiba... 🙏

Sfkok

Yeni Üye
Merhaba hoşgeldiniz. Bütçenizi zorlayacaksa el değirmenleri bölümüde alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
Geleceğe dair belirsizliklerin çok fazla olduğu şu dönemde benim için en mantikli seçimin bahsettiğiniz gibi olduğuna karar verdim. Timemore'un giriş modelinde iyi bir indirim vardı. Umarım bir sonraki değirmenim Comandante olur :)

Sıcak merhabalarınız için hepinize teşekkür ederim.