• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Selam kahve sever arkadaşlar uzun bir zamandır yoktum forumda geldim sorularınız varsa sohbet edelim :)

Koray Hocam merhabalar öncelikle. Arzum minio gibi Türk kahvesi makinalarında da demlemeye 60-70 derece suyla mı başlamalıyız?

Koray Hocam merhabalar öncelikle. Arzum minio gibi Türk kahvesi makinalarında da demlemeye 60-70 derece suyla mı başlamalıyız?
selemlar .Tabi ki başlayabilirsin ama 60 derece su ile daha iyi olacaktır demleme zamanını doğru ayarlaman için.

Soy cezveler sellektör çakıp duruyor ama yaklaştığımızda kamyon çarpmışa dönüyoruz :) Var mıdır bir çaresi?

Soy cezveler sellektör çakıp duruyor ama yaklaştığımızda kamyon çarpmışa dönüyoruz :) Var mıdır bir çaresi?
evet aynen öyle ömürlük bir yatırım aslında bu ara biraz daha zam gelmiş beklemek gerek :)

• Like
Tepkiler: mmm
Ev bireylerini mehmet efendi sömürüsünden kurtabileceğim bir cekirdek öneriniz olabilir mi :)

Çünkü ne denediysem Ali Agaoğlu ile baslayıp bu değil , yok buda değil , bu hiç değil reklam filminden tutunda devamında Dinçer Cekmezin bana mazlumu getirin sahnesine kadar yaşamadığımız replik kalmadı.

Son zamanlarda Türk Kahvesi'ne en yakıştırdığınız çekirdek hangisi?
Genel olarak Afrika kahvelerini tercih ediyorum. Natürel yada yıkanmış mı diye soracak olursan natürel tercih ediyorum .Tat profilinden dolayı meyve tatlarından dolayı :)👍

Ev bireylerini mehmet efendi sömürüsünden kurtabileceğim bir cekirdek öneriniz olabilir mi :)

Çünkü ne denediysem Ali Agaoğlu ile baslayıp bu değil , yok buda değil , bu hiç değil reklam filminden tutunda devamında Dinçer Cekmezin bana mazlumu getirin sahnesine kadar yaşamadığımız replik kalmadı.

evet aynı problemi bende evde anne babam ile yaşıyorum çözüm yolu aslında çok basit. Güney Amerika kahvelerinden başlayabilirsiniz.
El salvador,Guatemela,Honduras,Nicaragu gibi çekirdekler ile başlarsanız çözüme gideceksiniz.✌

Közde yapılan kahve ile ocakta yapılan kahve hep bi farklı gelir. Tat profilini değiştiren şey nedir?
demleme farkının olmasının nedeni aslında ısı dağılımın aynı olmamasından dolayı. Közde kahve demlerken ısı he yerde aynı değil bu da dengesiz demlenmesine neden olur. Ocak ta ise ısı tek noktadan gelerek homojen dağılır ve ısı kontrolünü rahatlıkla sağlayabilirsin buda doğru ve dengeli bir kahve demlemeni sağlar.

Selamlar, efsane türk kahvesi tarifi icin oncelikle teşekkür etmek isterim. Sabah v60 ile gune baslanirdi artik oglen de türk kahvesi vazgeçilmez oldu.

Cezveden ben de muzdarip durumdayım. Önereceğiniz marka (soy sanıyorum) ile konusup toplu alim için birşeyler yapılabilir mi?

Ocak konusunda nurgaz icin ne düşünüyorsunuz?

Merhaba
Tek demlemede “en fazla şukadar kişilik demleyin“ diye bir öneriniz var mı yoksa kaç kişilik demlersek demleyelim pişme süresi uzasa dahi performans aynı mı olur ?

• Like
Tepkiler: mmm
Pandemi dömeminde sizden bella vista almıştım, yanında da hediye çekilmiş tk harmanı göndermiştiniz. Valla hiç abartmıyorum, şimdiye kadar içtiğim en iyi tk oldu o blend. Denge inanılmazdı. Üstelik öğütülmüş olmasına rağmen. Hem elinize sağlık demek, hem de buradaki arkadaşların da bilgisi olsun diye yazmak istedim.

Selamlar, efsane türk kahvesi tarifi icin oncelikle teşekkür etmek isterim. Sabah v60 ile gune baslanirdi artik oglen de türk kahvesi vazgeçilmez oldu.

Cezveden ben de muzdarip durumdayım. Önereceğiniz marka (soy sanıyorum) ile konusup toplu alim için birşeyler yapılabilir mi?

Ocak konusunda nurgaz icin ne düşünüyorsunuz?

Bahsettiğiniz tarifi merak ettim açıkçası :) Nereden bulabiliriz tarifi? 🧐

Geri