• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı gelmesi ile birlikte logomuzu değiştirdik ve Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenecek firmadan Eylül ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Eylül ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Scandinavian Roast (İskandinav Kavrum)

ertugrulk

Aktif Üye
İsim
Ertuğrul Koçlar
Daha fazla  
İsim
Ertuğrul Koçlar
Değirmen
Comandante c40 Nitro Blade, Baratza Encore
Ekipmanlar
Hario V60 02, French Press, Delter Press, Kalita Wave 185, Chemex 3 Cup, Konchero Isı Ayarlı Kettle
Gününüz güzel olsun.

Kava Coffee’den aldığım “Scandinavian Roast” çekirdeği denerken, biraz da ne olduğundan bahsetmek ve demleme sonucunu anlatmak isteyip, kısa bir video çektim.

Çekirdekte, öğütüm aşamasından fincana gelene kadar farklı süreçler gözlemledim. Demleme sonucunda, yok denecek kadar düşük gövdesinin aksine asiditesi yüksekti. Kuruyemiş, çiçeksi tat profilleri alınabiliyordu. Oldukça seyrek, açık çay gibi bir görüntüsü vardı. Hafif ve rahat içimli bir kahve.

İskandinav kavruma dair kısa bilgileri, demleme reçetemi ve sonucunda çıkan kahveyi merak edenler için videoyu paylaşıyorum.