• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Şampiyonlar ile Birlikte Tadım Etkinliği - Önerileriniz

Birlikte Demlemede Hangi Su Kullanılsın?

• Erikli

Oy: 8 12.7%
  • Abant

Oy: 8 12.7%
  • Buzdağı

Oy: 16 25.4%
  • Pınar Madran

Oy: 6 9.5%
  • Uludağ Premium

Oy: 5 7.9%
  • Nestle Pure Life

Oy: 19 30.2%
  • Hayat

Oy: 1 1.6%

• Kullanılan toplam oy
    63

NoDRaC

Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Konuya başlamadan önce teklifimizi kabul eden Sn. Seçkin Sinanoğlu @Seçkin ve Sn. Orkun Üstele @orkunustel e çok teşekkür ederiz. Daha önce duyuru gruplarında yazdığım gibi kendileri ile bir canlı tadım programı yapmayı planlıyoruz. Kendilerine Kahve Kulübü Ağustos toplu alım kahvelerinden Paket 1 de yer alan beş farklı kahveden ulaştırdım. Orkun Bey ile konsepti üyelerinde önerileri ile belirleyelim şeklinde konuştuk. Sizin ortak tadım konusunda ki önerileriniz nelerdir?

orkunseckin.jpg

Konuya başlamadan önce teklifimizi kabul eden Sn. Seçkin Sinanoğlu @Seçkin ve Sn. Orkun Üstele @orkunustel e çok teşekkür ederiz. Daha önce duyuru gruplarında yazdığım gibi kendileri ile bir canlı tadım programı yapmayı planlıyoruz. Kendilerine Kahve Kulübü Ağustos toplu alım kahvelerinden Paket 1 de yer alan beş farklı kahveden ulaştırdım. Orkun Bey ile konsepti üyelerinde önerileri ile belirleyelim şeklinde konuştuk. Sizin ortak tadım konusunda ki önerileriniz nelerdir?

Öncelikle böyle bir imkanı sağladığınız için teşekkürler.
Standartın sağlanması için Comandante ve Timemore için ortak bir öğütüm kalınlığı belirlenmeli bence. Aynı şekilde suyumuz da ortak olmalı,her Migrosta bulunabilen Erikli veya Nestle gibi.
Tadımın işleyişi konusunda nacizane bir fikir veremiyorum,aklımda canlandıramıyorum çünkü.
Önümüzde beş farklı fincan,içme suları,kaşık temizleme suları v.s. bir de telefondan uygulamayı kontrol etmek zor olmaz inşallah. Eğer ortak bir su belirlenecekse de etkinlikten yeteri kadar zaman önce belirlenip açıklanmalı.
Benim görüşlerim bunlar,umarım keyifli bir etkinlik olur.

Son düzenleme:
Cupping yapilacaksa bilmeyenler icin (benim gibi) adimlar yavas yavas beraber ilerlense harika olur. Hazirligini yapmak vs biraz etkinligi uzatir ama bircok kisi guzel bir deneyim yasar💖💖

Burada basit bir özet var :)

Tadım yapmak istikrar ve aynı deneyimi yaşamak adına daha mantıklı olabilir. Demleme kişiye ve ekipmanlara bağlı olduğundan, daha zor olabilir ama keyifli de olur :)

Tadım ve V60 deneyimini beraber yapabiliriz. Önce 2-3 kahvenin tadımı, ardından bu kahvelerden birinin V60 demlemesi gibi.

Belirlenmesi gereken:
  • Su ve su sıcaklığı
  • Öğütüm kalınlığı
  • Kahve/Su oranı
  • Reçete @orkunustel :)

@NoDRaC Suat bey konseptin belirlenmesinin yanı sıra ortak hangi suyu kullanacağımıza dair bir anket yapma şansımız var mıdır bu konu başlığı altında? Ben hali hazırda reçete paylaşımlarım için daha önceden Instagram’da yaptığım ankette Buzdağı su çıktığı için bu suya da reçeteler hazırlıyorum Youtube’da. Paket su alan ev demleyicileri gördüğüm kadarıyla Abant, Buzdağı, Pınar Madran ve şu an aklıma gelmedi bir markayı daha kullanıyorlar genel olarak. Seçeneklere Erikli kolay bulunduğu için Erikli de eklenebilir. Ne dersiniz?

• Like
Tepkiler: mmm
@NoDRaC Suat bey konseptin belirlenmesinin yanı sıra ortak hangi suyu kullanacağımıza dair bir anket yapma şansımız var mıdır bu konu başlığı altında? Ben hali hazırda reçete paylaşımlarım için daha önceden Instagram’da yaptığım ankette Buzdağı su çıktığı için bu suya da reçeteler hazırlıyorum Youtube’da. Paket su alan ev demleyicileri gördüğüm kadarıyla Abant, Buzdağı, Pınar Madran ve şu an aklıma gelmedi bir markayı daha kullanıyorlar genel olarak. Seçeneklere Erikli kolay bulunduğu için Erikli de eklenebilir. Ne dersiniz?

akşam anketi ekliyorum konuya Orkun Bey Ankette yer almasını istediğiniz suları eklemeyi unutmayın sevgili üyelerimiz :)

akşam anketi ekliyorum konuya Orkun Bey Ankette yer almasını istediğiniz suları eklemeyi unutmayın sevgili üyelerimiz :)
Ek olarak Probador Colectiva’dan ev demleyicileri için hazır su tavsiyesi varsa eğer öğrenebilirsek direkt o suyla tadım yapmak daha da verimli olabilir, ne dersiniz? @NoDRaC

• Like
Tepkiler: mmm
Acaba piyasada bulunan ve kararkter olarak biraz daha farklılık gösteren 2 su ile yapmanın imkanı var mıdır? mesela nestle ve saka gibi. Ppm ve ph görece düşük vs ppm ve ph görece yüksek gibi... Belkide sadece 1 ya da 2 kahve için bu yapılıp genelleme zor ama bir sonuç çıkartabilir mi?

İlk defa katılacağım için verdiğim öneri anlamsız ya da zor ise affınıza sığınıyorum ...

Probador Colectiva’nın önerdiği değerli sulara yakın markalarla yapmak daha doğru olur bence de @orkunustel , filtrasyondan geçirilen 70-80 ppm civarı bir su kullanıyoruz diye iletmişlerdi, ama tam detay sorulmadı diye hatırlıyorum... Buzdağı güzel olabilir...

Probador Colectiva’nın önerdiği değerli sulara yakın markalarla yapmak daha doğru olur bence de @orkunustel , filtrasyondan geçirilen 70-80 ppm civarı bir su kullanıyoruz diye iletmişlerdi, ama tam detay sorulmadı diye hatırlıyorum... Buzdağı güzel olabilir...
Acaba önerdikleri bir su ya da onu elde etme yöntemi var mı? İlber Ortaylıvari cahillll damgası yemeyi göze alıp da kendilerine sormak isteyen gönüllü çıkar mı?

Tuz ne sağlıyor ve ne oranda ekleniyor?

TWW’ye mesaj attığımda Sodyum kaynağı olarak kullanıyoruz demişlerdi, ama Hoffmann’ın video ve okuduğum makaleler sonrası bitter hissiyatını azaltmaya yaradığını hem bilimsel, hem de deneyerek kanıtlamış oldum. 1 Litreye 0.02g gibi bir şey ekliyoruz (bu kadar hassas terazi yoksa Kahve ve Tuz başlığında konsantreyi anlattım) , ppm şahlanacak, aldatmasın 😬

O değerlere yakın Buzdağı tahmin ediyorum, her yerde bulunabilir mi bilmiyorum ama... Kipa suyu alıp mineral karıştıralım diyeceğim olmayacak 😆
Buzdağı son ölçtüğümde 82 ppm çıkmıştı. Cihazdan cihaza farklılık gösterecektir tabi değer okuması. Eğer 70-80 arasıysa Buzdağı uygun olabilir gibi. Bu ppm aralığındaki sular ankete eklemek faydalı duruyor. Buzdağı çok zor bulunan bir su değil bu arada.

Buzdağı son ölçtüğümde 82 ppm çıkmıştı. Cihazdan cihaza farklılık gösterecektir tabi değer okuması. Eğer 70-80 arasıysa Buzdağı uygun olabilir gibi. Bu ppm aralığındaki sular ankete eklemek faydalı duruyor. Buzdağı çok zor bulunan bir su değil bu arada.
Buzdağını Ege ve Akdenizde bulmanızın mümkünatı yok büyük marketlere bile gelmiyor.

Geri