• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Rancilio Silvia/Pro

ErkanB

Üye
İsim
Erkan
Daha fazla  
İsim
Erkan
Espresso Makinesi
Flair Espresso Pro2
Değirmen
Niche Zero, Comandante C40
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy, Konchero kettle, Beem Pour Over, Melodrip, V60, Delter Coffee Press, Aeropress, Origami, Kalita155, Dripster
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Bursa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Nilüfer
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Nilüfer
Facebook
erkan.bozdemir
Twitter
ErkanBzdmr
Sonunda Rancilio ev kullanıcısı için PİD'li dual boiler bir cihaz üretmeye başlamış. Tasarım olarak silvia kullanılmış yine, sanırım satışına da başlanmış dışarıda. Bir Silvia kullanıcısı olarak oldukça merak ettim umarım yakında Türkiye'de de görürüz cihazı

images.jpeg

2000 dolar gibi fiyatlar yazılmış. bu fiyatla yurtdışında bile pek talep olacağını sanmam. ülkemizde de yaklaşık 15000 tl gibi bir fiyatla satılacağı düşünüldüğünde pek talep olmayacaktır.

Bunun yerine Silvia ya sadece PID koysalarmış, ya da hx yapıp uygun fiyatlı sunsalar efsane olurmuş. Ama Silvianin kasasını kullanmaları güzel fikir, ben çok beğeniyorum.

Heat-Exchanger kazan sistemi, resimde görüldüğü gibi kazanın içinden küçük bir kazan daha geçiyor, böylelikle tek kazanlı makinelerdeki gibi espresso yaptıktan sonra buhar almak için beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Hem buhar hem espresso için ayrı ayrı 2 kazanı olan makinelere göre daha uygun fiyatlı oluyorlar.

Ekli dosyalar

• Heat-exchanger.png
    Heat-exchanger.png
    18.8 KB · Görüntüleme: 28
Heat-Exchanger kazan sistemi, resimde görüldüğü gibi kazanın içinden küçük bir kazan daha geçiyor, böylelikle tek kazanlı makinelerdeki gibi espresso yaptıktan sonra buhar almak için beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Hem buhar hem espresso için ayrı ayrı 2 kazanı olan makinelere göre daha uygun fiyatlı oluyorlar.
Breville bes810 kullanıyorum sanırım ona benziyor doğru mudur?

tam olarak değil. bes810 ve sanırım delonghi dedica larda thermocoil (termoblok) sistem var. boiler yerine kullanılıyor.suyun çok daha çabuk ısınmasını sağlıyor. ama çoklu kullanımda yetersiz kalıyor. hx sistemini boiler içinde boiler gibi de düşünebilirsiniz. bu termoblok sistemden çok daha kuvvetli ve çoklu kullanıma uygun bir sistemdir.

Bes810 da kazan yok, thermoblock sistemli makinelerde su borulardan geçerken ısıtılıyor. Bu da kazanlı makinelerdeki kadar su sıcaklık stabilitesi sunmuyor, daha dalgalı bir sıcaklık grafiği oluşuyor. Avantaj olarak da kazanlı makinelerdeki gibi suyun ısınmasını beklemiyorsunuz ve maliyeti düşük oluyor.

Bes810 da kazan yok, thermoblock sistemli makinelerde su borulardan geçerken ısıtılıyor. Bu da kazanlı makinelerdeki kadar su sıcaklık stabilitesi sunmuyor, daha dalgalı bir sıcaklık grafiği oluşuyor. Avantaj olarak da kazanlı makinelerdeki gibi suyun ısınmasını beklemiyorsunuz ve maliyeti düşük oluyor.

stabiliteyi otomatik pid ile sağlamaya çalışmışlar. mükemmel denemezse de iş görüyor.

Fiyatının tahmini olarak 10-12 bin Tl arası olacağını düşünüyorum. Merakla bekleniyor.... Ögrendigim kadarıyla Haziran ayında Türkiye ye girişi planlanıyor.

Fiyatının tahmini olarak 10-12 bin Tl arası olacağını düşünüyorum. Merakla bekleniyor.... Ögrendigim kadarıyla Haziran ayında Türkiye ye girişi planlanıyor.
2 -3 bin tl üzerine koy bianca al :)

Rancilio silvia pid kitleri 100-150 dolara satılıyor alıp takan yada taktıran oldu mu acaba?

Rancilio silvia pid kitleri 100-150 dolara satılıyor alıp takan yada taktıran oldu mu acaba?
Eklemesi çok zor değil, pro almak yerine (sütlü içecek tüketmiyorsanız) standart rancilio'ya auber pid eklemek daha mantıklı:

Eklemesi çok zor değil, pro almak yerine (sütlü içecek tüketmiyorsanız) standart rancilio'ya auber pid eklemek daha mantıklı:

Şahsi fikrim çift kazana alternatif çift kazan ya da hx makine olur. 2.000 liraya PID taktırınca da tek kazandan hx e kadar fiyat anlamında birsürü mantıklı rakibi olur. Ama genel olarak Pro'nun fiyatı bana da mantıklı gelmiyor, o kadar fiyata çıksam biraz daha koyar bezzera duo alırım. Yada daha uygun fiyata rocket,quickmill hx makinelerini alırım mis gibi. Pro'ya özel indirim gelir bence ilerde, kimsenin alternatifler varken sırf çift kazan diye bu fiyata ürünü alacağını düşünmüyorum.

Geri