• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Piyasadaki Kahve Değirmenleri için Önerilen Öğütme Aralıkları

İsim
Levent
Bir süredir paylaşmak istediğim bir bilgiydi, kısmet bugüneymiş :)

Aşağıdaki linkten piyasadaki çoğu öğütücüye (el değirmeni ve elektrikli değirmenler) ait referans öğütme aralıklarını görebilirsiniz. Maalesef Comandante ve TM yok ama forumdaki arkadaşlarımız bu konuda yardımcı olacaklardır.

İsterseniz, kendinize göre uyarlayıp, renklendirip çıktı alabiliyorsunuz.

Comandate Red Clix için konuşacak olursam;

Espresso için 16-30 klik, filtre için(özellikle v60) 19-32 gibi geniş aralıklarda kullandığım oldu. Klik sayısını belirleyen en önemli şeyin çekirdeğin kavrum derecesi ve kavrum sonrası geçen zaman olduğunu unutmamak gerek.

Son düzenleme:
Comandate Red Clix için konuşacak olursam;

Espresso için 8-15 klik, filtre için(özellikle v60) 19-32 gibi geniş aralıklarda kullandığım oldu. Klik sayısını belirleyen en önemli şeyin çekirdeğin kavrum derecesi ve kavrum sonrası geçen zaman olduğunu unutmamak gerek.
Espresso için 8-15 clik yanlış değil dimi ? Red clix te en az 20 clik'e kadar indiğimi hatırlıyorum, genelde 21-23 arası, 20 den aşağısı kesinlikle tıkıyor benim makinede,

Espresso için 8-15 clik yanlış değil dimi ? Red clix te en az 20 clik'e kadar indiğimi hatırlıyorum, genelde 21-23 arası, 20 den aşağısı kesinlikle tıkıyor benim makinede,
🤦‍♂️ Benim hatam hocam. Uyarı için teşekkürler. Hem red clix olarak belirtmişim hem de yanlış klik vermişim. Red clix için klik sayısı x2 oluyor :) doğrusu, red clix için 16-30 olacak. Ben en son Null Mam espresso kavrumunda red clix 16 klik sayısına kadar indim. Uzun süre pre infusion yaptığım için çok ince çekmem sorun olmuyor.

Listede göremedim. Bende elektrikli severin marka oldugu soylenen tchiboda 500tl civari satilan ancak su an satışı olmayan öğütücü var. Bunda 1den 10 a kadar kademe var. Gercekten bu kadmeler ise yariyor mu bilmiyorum. Eger bilenler varsa soylerse sevinirim. V60icin ogutum ayari ne olmali. French press icin ne olmali?

Hocam aklımı aldın 😀. Commandante red clix’de hiç 40 clixin altına düşmedim acaba dedim ben nerde yanlış yapıyorum da böyle oldu 😀
Dengesiz kafein alımı ve uykusuzluk birleşince konsantrasyon oldukça düşüyor sanırım :) 40 klik altına inin hocam, denemekten çekinmeyin 👍

Geri