• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Paper Roasting Coffee & Chocolate Express

ert--exxen

Aktif Üye
Ankara'nın gözde kavurucularindandir; sahibi Uğur Bey; cana yakın, dünya tatlısı bir insandır. Bestekardan geçerken uğramazsanız, sonrasında üzülürsunuz.
 
Son düzenleme:

Gurmebaba

Yeni Üye
İsim
Gurmebaba
Daha fazla  
İsim
Gurmebaba
Gittim aslında ben Ankarada 2013 den beri ünsüz bir yemek blogger olarak keyfimce geziyorum ama sosyal mecra ve hileleri büyüdükçe dürüst ve yansız içerik üretenler sistemde alt sıralarda kaldık. Ama Ankarada çok çok iyi çikolatıclar var ilgileniyorsanız haber edeyim
 

sila1nsan

Yeni Üye
İsim
Sıla
Daha fazla  
İsim
Sıla
Ankara'da Bestekar, ODTÜ Teknokent ve Ümitköy'de; İstanbul'da da Suadiye'de tazecik şubeleri var..

Ben buranın kahvelerinden önce lavantalı cheesecakelerinden bahsetmek istiyorum. Türevlerini İstanbul'da yemiştim ve yediklerimi baya ağır bulmuştum ama Paper'daki gerçekten herkese tavsiye etmelik ( sanırım dönem dönem geliyor ve bu övgü dolu satırları yazarken, bir şeyi övdüğünüzde gelen "inş bozmazlar yaaa" korkusunu yaşadım)

kahvelerinden birçoğunu eve çekirdek olarak sipariş verdim.

Peru Human Tanga (kayısı-şeftali-esmer şeker) tadı damağıma hitap etmedi, öğütürken de öğütücünün dişlisini çok zorladığını gözlemledim. demlerken de suda çözünmüyor, suyun içinden geçip gidiyor sanki.. kahve görünümlü iblis bence, bir daha almam..

Honduras ve San Marcos amca oğulları gibi sanki, tat olarak pek ayırt edemedim ben, ağır bir yemekten sonra çok aromalı bir şey aramazsanız güzel bir tercih olabilir.

Etiyopya Sidamo, bence Peru Human Tanga kahve 1.0 ise Sidamo kahve 2.0 gibi.. aynı kategorinin farklı türevleri gibi..başka bir kahveyle kıyaslayarak içince bunu bir daha içmem dedirtti bana ama kahveyi tek başına kıyaslama yapmadan içtiğimde, "yooo gayet de içiliyo, sana niye böyle dedim ki ben" dedirrti bana.. nöral dengemi bozdu açıkçası..

Etiyopya Andarecha, gerçekten çok iyi. kahvenin atası.. tekrar tekrar alınabilir ama güzel de olsa hiçbir kahveyi tekrar almama, yeni kahveler deneyimleme fikrindeyim...

Her yorumuma eklemek istediğim husus:

Kahve tadımının çok bireysel bir durum olduğunu benden iyi bildiğinizi sanıyorum. Aldığınız tat, kahveyle ilgili değişkenler dışında sizin ruh halinize, mide durumunuza göre bile değişebiliyor. O yüzden beğenmediğimi söylediğim kahveler, asla kahvenin kalitesini yansıtmamakta olup sadece genel olarak o kahveden bana kalan hisler olduğunun altını çizerek belirtmek isterim. Ama eminim ki, o kahvelerden çok zevk alan kişiler de vardır. Kahve ekosisteminin zenginleşmesini kendi damak zevkimin gelişmesi açısından da çok önemli buluyorum. Buradan yola çıkarak amacımın asla bir işletmeyi kötülemek olmadığını, yaptığım olumsuz gibi duran yorumlarla işletmeler hakkında yanlış bir intiba yaratmak istemediğimi belirtmek isterim.

Her kahve en az bir hakkı hak ediyor bence..
 
Son düzenleme:

ykselbsy

İyi Bilinen Üye
Konum
Ankara
İsim
Yüksel
Daha fazla  
İsim
Yüksel
Değirmen
Sözen , Delonghi Kg79
Ekipmanlar
Mokapot , V60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya
yakın zamanda uğrayıp çekirdek almak istiyorum , var mıdır önerisi olan?
 

deniz

İyi Bilinen Üye
Konum
ankara
İsim
deniz
Daha fazla  
İsim
deniz
Espresso Makinesi
breville bes 810 & arçelik
Değirmen
cunill tranquilo sd
Ekipmanlar
brikka 2 cups, v60, överst, v60, kalita, soy c2g
Soralım mı yarın? 😉

geçen ay baristasına sorduğumda tedariki birlik ve delfianodan yaptıklarını söylemişlerdi. guatemalalarına 86 yazmışlar ancak pek 86 puan edecek bir çekirdek değildi açıkçası 100 gramını hala bitiremedim. sorum, bundan sonra çekirdek tedariği bu yönde mi olacak? 3. dalgadan 2. dalgaya doğrıu kaymaya devam mı edecekler? hayırlı işler, bol kazançlar, esenlikler, vs vs..
 

ykselbsy

İyi Bilinen Üye
Konum
Ankara
İsim
Yüksel
Daha fazla  
İsim
Yüksel
Değirmen
Sözen , Delonghi Kg79
Ekipmanlar
Mokapot , V60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya
Asidik kompleks için Guatemala Asprodegua; gövdeli, tatlı meyvemsi için Ethiopia Kochere
Piyasayı biraz inceledim en mantıklısı ekim alımına katılmak gibi geldi ve katıldım . Teşekkürler yine de :)
 
Üst