• Eylül Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Eylül ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Sezy Coffee olarak seçildi. Bu konudan Eylül ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

P. Colectiva | FINCA EL DERRUMBO MİKROLOT, EL SALVADOR | KK Ağustos ayı alımı

gergingörünüşlüadam

İyi Bilinen Üye
Editör
Konum
Ankara
Kahve deneyimlerimizi bu başlık altında paylaşabiliriz. Herkese afiyet olsun.

Bölge: Chaletenango
Çiftlik: El Derrumbo
Tür: Pacamara
İşlem: Yıkanmış
Yükseklik: 1350m
Hasat
: 2020
Tedarikçi: Cafe Imports
 
Bugün bu kahveyi 2 kez demledim. Önce abant ile daha sonrada buzdağı ile. PPM'ni bilmiyorum ama Buzdağı ile daha dengeli ve yumuşak içime sahip bir kahve içtiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Tercihim bundan sonra genelde buzdağı olacak.
 
Bu kahveyi ilk defa bugün AP ile ters yöntemle denedim. Ancak son derece basit bir fincan ortaya çıktı; gövde ve asidite namına bir şey yoktu diyebilirim. Yarın bir de V60 ile deneme yaparım. AP ile bir daha bu çekirdeği deneyeceğimi sanmıyorum.
 
Ben bu kahvede en iyi sonucu türk kahvesiyle aldım. Tavsiye ederim :)
 
Finca Maria Elena başlığında yazmıştım ama gerçekten o, bu bir de Cof. Dep. El Remanzo çok çok benziyor. Garanti bir kahve, ne yaptıysam oldu(Türk kahvesi, Chemex, V60, French press). Afiyetle bir güzel içtim hepsini.
 
V60 25k , 15/250 90 derece ile 50 ml ön demleme ardından 250 ml tamamlama. 2:10 demleme bitişi. (Traditional Cafec)

Narenciye tatlarını keyifle aldım, asitidesi arka planda kaldı biraz ama oldukça tatlıydı gerçekten. Süreyi biraz uzatıp, yavaş döküşle dengelemeye çalışacağım.
 
Geri
Üst