• Aralık
    Sevgili Ziyaretçi Aralık ayı yaklaşması nedeni ile Kahve Kulübü kahve alım anketini başlattık. Sizlerin oyları ile belirlenen firmadan Aralık ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Aralık ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

P. Colectiva | FINCA EL DERRUMBO MİKROLOT, EL SALVADOR | KK Ağustos ayı alımı

ibrahim1940

Aktif Üye
İsim
ibrahim
Daha fazla  
İsim
ibrahim
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
V60, Aeropress, Arçelik Türk Kahve Makinesi
Bugün bu kahveyi 2 kez demledim. Önce abant ile daha sonrada buzdağı ile. PPM'ni bilmiyorum ama Buzdağı ile daha dengeli ve yumuşak içime sahip bir kahve içtiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Tercihim bundan sonra genelde buzdağı olacak.

Tolstoy

Üye
İsim
Aydın
Daha fazla  
İsim
Aydın
Bu kahveyi ilk defa bugün AP ile ters yöntemle denedim. Ancak son derece basit bir fincan ortaya çıktı; gövde ve asidite namına bir şey yoktu diyebilirim. Yarın bir de V60 ile deneme yaparım. AP ile bir daha bu çekirdeği deneyeceğimi sanmıyorum.

mhalidyener

Yeni Üye
İsim
Muhammed halid yener
Daha fazla  
İsim
Muhammed halid yener
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
v60, aeropress, nanopresso, konchero kettle
Ben bu kahvede en iyi sonucu türk kahvesiyle aldım. Tavsiye ederim :)

legolalp

Üye
İsim
Alp
Finca Maria Elena başlığında yazmıştım ama gerçekten o, bu bir de Cof. Dep. El Remanzo çok çok benziyor. Garanti bir kahve, ne yaptıysam oldu(Türk kahvesi, Chemex, V60, French press). Afiyetle bir güzel içtim hepsini.

Taso27

Aktif Üye
İsim
Tahsin Bozar
Daha fazla  
İsim
Tahsin Bozar
Espresso Makinesi
Saeco Royal Professional
Değirmen
Eureka Mignon Filtro.comandante c40 nitro
Ekipmanlar
V60,moccamaster,chemex 3 cup
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bahcelievler
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Icerenkoy
Twitter
T4s0
V60 25k , 15/250 90 derece ile 50 ml ön demleme ardından 250 ml tamamlama. 2:10 demleme bitişi. (Traditional Cafec)

Narenciye tatlarını keyifle aldım, asitidesi arka planda kaldı biraz ama oldukça tatlıydı gerçekten. Süreyi biraz uzatıp, yavaş döküşle dengelemeye çalışacağım.