• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Online Kahve Çekirdeği Arama Tablosu

selamet

İyi Bilinen Üye
İsim
Gökhan Selamet
Daha fazla  
İsim
Gökhan Selamet
Merhaba,

Bir kahve sever olarak foruma yeni katıldım. Malum korona günlerinde günlük ritüelimizden daha farklı bir yaşantı içersindeyiz. Şahsen bu günlerde hem kahveyi daha fazla tüketmeye hem de cafeler kapalı olduğu için daha fazla demleme yapar bir pozisyonda buldum kendimi.

Çekirdek satın alırken bu sürecin nasıl uzun zaman aldığını farkettim. Bir çok taze kavurum yapan web sitelerinde teker teker dolaşmak mecburiyetindeydim. Hem farklı lezzetler denemek için, hemde uygun fiyatlı alternatifleri değerlendirmek zaman harcıyoruz. Site sayısının fazla olması ve her satıcıda birden fazla çekirdek tiplerinin bulunması, bu işin artık daha kolay bir hale gelmesi gerektirdiğini düşündürdü bana. Bu neticede bir projeye başladım.

Online çekirdek satışı yapan kavurucuların kahve çeşitlerini, fiyatları ile birlikte bir tabloda toparladım. Tablo günlük güncelleniyor, arama ve sıralama fonksiyonlarıda mevcut. Kişisel ihtiyacımı gidermek için başladığım proje, bir çok kahve severe yardımcı olabilicek bir hal aldı.

Proje daha çok yeni. Bir çok site için teker teker uğraşmak oldukça zaman alıcı.Daha hem eksik siteler var, hemde olsa güzel olur dediğim ama ekleme fırsatını bulamadığım fikirler var. Arada hatalar olabiliyor.

Forumda ki ilk konumda, bu yeni projemi siz kahve severlerin beğenisine sunmak isterim.

Kahve Çekirdek Tablosu

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Editör
Süper uygulama! Sitelerden otomatik mi çekiyor, yoksa siz elle mi giriyorsunuz? Tek tek uğraşmak zaman alıcı demişsiniz de, ona istinaden...

onderboy

Yeni Üye
İsim
Önder
Daha fazla  
İsim
Önder
Değirmen
Timemore C1
Ekipmanlar
V60, Mokapot, Chemex
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadıköy
Çok güzel bir uygulama olmuş gerçekten emeğinize sağlık

puspus

İyi Bilinen Üye
İsim
Yücel
Daha fazla  
İsim
Yücel
Espresso Makinesi
BFC Ela Junior
Değirmen
Mazzer Mini, Breville BCG820BSS,Porlex
Ekipmanlar
V60,Güralita,Delter, Chemex, Mokapot
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Ümraniye
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Ümraniye-Dudullu
Muh-te-şem!

Kahveciningalaksirehberi

İyi Bilinen Üye
Editör
Bir de indirimler eklenebilir küme şeklinde 🙏🏻

aliakcky

Yeni Üye
İsim
Ali Akçakaya
Daha fazla  
İsim
Ali Akçakaya
Espresso Makinesi
Beko 2170
Değirmen
Sözen
Ekipmanlar
V60, Mokapot, French Press
Hoşgeldiniz, emeğinize sağlık.

selamet

İyi Bilinen Üye
İsim
Gökhan Selamet
Daha fazla  
İsim
Gökhan Selamet
Süper uygulama! Sitelerden otomatik mi çekiyor, yoksa siz elle mi giriyorsunuz? Tek tek uğraşmak zaman alıcı demişsiniz de, ona istinaden...
Otomatik çekiyor. Tek tek uğraştığım bütün siteden çekebilmesi için olan kısım. Takdir edersiniz ki hiç bir site aynı değil.

İsim
Ahmet
Merhaba,

Bir kahve sever olarak foruma yeni katıldım. Malum korona günlerinde günlük ritüelimizden daha farklı bir yaşantı içersindeyiz. Şahsen bu günlerde hem kahveyi daha fazla tüketmeye hem de cafeler kapalı olduğu için daha fazla demleme yapar bir pozisyonda buldum kendimi.

Çekirdek satın alırken bu sürecin nasıl uzun zaman aldığını farkettim. Bir çok taze kavurum yapan web sitelerinde teker teker dolaşmak mecburiyetindeydim. Hem farklı lezzetler denemek için, hemde uygun fiyatlı alternatifleri değerlendirmek zaman harcıyoruz. Site sayısının fazla olması ve her satıcıda birden fazla çekirdek tiplerinin bulunması, bu işin artık daha kolay bir hale gelmesi gerektirdiğini düşündürdü bana. Bu neticede bir projeye başladım.

Online çekirdek satışı yapan kavurucuların kahve çeşitlerini, fiyatları ile birlikte bir tabloda toparladım. Tablo günlük güncelleniyor, arama ve sıralama fonksiyonlarıda mevcut. Kişisel ihtiyacımı gidermek için başladığım proje, bir çok kahve severe yardımcı olabilicek bir hal aldı.

Proje daha çok yeni. Bir çok site için teker teker uğraşmak oldukça zaman alıcı.Daha hem eksik siteler var, hemde olsa güzel olur dediğim ama ekleme fırsatını bulamadığım fikirler var. Arada hatalar olabiliyor.

Forumda ki ilk konumda, bu yeni projemi siz kahve severlerin beğenisine sunmak isterim.

Kahve Çekirdek Tablosu
Tebrik ederim,
çok güzel ve faydalı bir çalışma olmuş

SirJohn

Aktif Üye
İsim
Sercan Pekel
Daha fazla  
İsim
Sercan Pekel
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kadıköy
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Maltepe
Hocam çok güzel bir çalışma olmuş. Ben benzerini farklı sitelerden borsa bilgilerini çekmek ve anlık fiyat görmek için denemiştim. Bilmeyene zor geldi :) Teşekkürler emeğiniz için.

Taso27

Aktif Üye
İsim
Tahsin Bozar
Daha fazla  
İsim
Tahsin Bozar
Espresso Makinesi
Saeco Royal Professional
Değirmen
Eureka Mignon Filtro.comandante c40 nitro
Ekipmanlar
V60,moccamaster,chemex 3 cup
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bahcelievler
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Icerenkoy
Twitter
T4s0
Ellerine saglik, artik tum yirgacheffeleri bir arada gorebilicem. :)

Cihan

İyi Bilinen Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Gaggia RI9480/11 NEW CLASSIC PRO
Değirmen
Eureka Mignon Perfetto , Comandante C40 , Lelit Fred PL043
Ekipmanlar
Hario V60, Origami dripper, American press, Brewista smart filter, French press, Bialetti Brikka Mokapot, Syphon, Cold dripper, Soy cezve
Müthiş bir emek gerçekten.Çok teşekkür ederiz. :coffee:

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Günaydın elinize sağlık. Peki yeni eklenen çekirdeklerin yanına kırmızı font ile “yeni” bir ibare eklenebilir mi?

selamet

İyi Bilinen Üye
İsim
Gökhan Selamet
Daha fazla  
İsim
Gökhan Selamet
Günaydın elinize sağlık. Peki yeni eklenen çekirdeklerin yanına kırmızı font ile “yeni” bir ibare eklenebilir mi?

Evet bu düşündüğüm bir özellik.
Son güncel rakamlar 38 online site oldu. Toplamda 543 tane ürün listeleniyor. Bu kadar ürün arasında yenilikleri takip etmek zor olacak.

Elinize sağlık. Ne kadarı yapılabilir bilmiyorum ama aklıma gelen birkaç geliştirmeyi paylaşmak istedim:
- Farklı ağırlıktaki paketleri değerlendirmek için TL\kg gibi bir kolon eklenebilir
- Kahveler bölgelere göre (Afrika, Güney Amerika vb) sınıflandırılabilir ve filtrelenebilir
- Kavurucunun bulunduğu şehir filtrelenebilir
- Varsa kampanya oranı eklenebilir
- Bir önceki güne göre artış\azalış, fiyatta bir renklendirme (kırmızı\yeşil gibi) ile gösterilebilir
- Yurtdışı siteler de eklenebilir
- kargo dahil hariç fiyat ya da kargo kriteri filtre olarak eklenebilir
- Kavurma tipi ( espresso, filtre, türk kahvesi) filtre olarak eklenebilir
- Doğal ya da işlenmiş kriteri eklenebilir

mtgg

İyi Bilinen Üye
İsim
Türker Gündoğdu
Daha fazla  
İsim
Türker Gündoğdu
Espresso Makinesi
Lelit MaraX
Değirmen
Comandante C40, Eureka Specialita
Ekipmanlar
Brewista Artisan Kettle,V60, Kalita Wave, Aeropress, Origami, Melodrip, Chemex
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Seyhan
Gerçekten çok işimize yarayacak. Emeğinize sağlık

Harmanyeri

Üye
İsim
Hamza
Daha fazla  
İsim
Hamza
Espresso Makinesi
Philips EP2231/40
Değirmen
Commandante C40
Ekipmanlar
Konchero gooseneck kettle
Sisteme eklenen kavurucular arasında listede görmek istemediklerimizi bir şekilde elememiz mümkün olursa, hatta bu tercihimiz siteye tekrar girdiğimizde kayıtlı kalırsa daha rahat bir kullanım olabilir

miyankizu

Üye
İsim
Seyhun
Daha fazla  
İsim
Seyhun
Espresso Makinesi
Delonghi Eco310 , Beko 2170
Değirmen
Graef CM800 ; 1zpresso Q2
Ekipmanlar
V60 02 , Kalita (Güral)
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
bu kadar emek için teşekkürler. diğer forumda görmüştüm konunuzu buraya açsam mı diye niyetlendim , sonra emeğinizin üzerine çökmek gibi olacak diye vazgeçtim. iyi ki gelip açmışsınız konuyu , hoşgeldiniz.

thewind

Aktif Üye
İsim
Ali
Daha fazla  
İsim
Ali
Değirmen
C40 / Lido-3 / Baratza Virtuoso
Ekipmanlar
V60 /Origami Dripper / Aeropress / Americanpress / Mokapot / Kruve / Gabi Master B
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Maltepe
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kartal
elinize, emeğinize sağlık.