• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Ödüllü Kahve testi Part I

• Konuyu başlatan Tdsintentions
  • Başlangıç tarihi
T

Tdsintentions

Guest
ARKADAŞLAR CEVAPLARI BANA ÖZELDEN İLETİN LÜTFEN, BURAYA İSE İLETTİM YAZIN.
  1. Sasa Sestic in dünya şampiyonluğu kahve nin işleme tekniği nedir?
  2. Dünyanın ülkedeki ekili tarlaları başına en çok kahve ticareti yapan ülkesi hangisidir?
  3. Dünyada ilk yirmiye giren yada derece alan kaç türk kahve profosyonelimiz vardır?
  4. Hangi barista ilk olarak ek43 ü kahve dünyasına tanıtmıştır? (yarışmalar girmesine ön ayak olan)
  5. Pour Over da hangi demleme ekipmanı diğerlerine göre çok daha fazla channeling e meyillidir?
  6. Dale Harris şampiyonluğunda hangi başarısı onu gelmiş geçmiş en iyi yarışmacı yapar?
  7. Espresso makinenizde basınç 7 bardan aşağı vermektedir ürün alındığı düşünülürse? Oluşabilecek tad bozukluklarından bir tanesi yazınız?
  8. Kruve ekipmanınında bu hatayı nispeten bertaraf ettiği ve demlemeler de kaotik extraction (demleme, özütünü alma herneyse) a sebep olan, öğütme teknolojimizin çözemediği sorun nedir?
  9. Kahveleri hem filtre hemde espresso için kullanılabilmesi için yapılan kavurma tekniğinin ,demlemede kullanımda değirmen normale göre daha kalın olmalıdır. Bu argümanın sebebi nedir?
  10. Türk kahvesinde yaparken doğru öğütüm, doğru su, açık kavrum Müthiş Etiyopya İdido 3 Cores kavrumu kahve kullanılmıştır. 8 gr kahve 72 gr soğuk su kullanımış 4 dk da kahve 98 derecede alınmıştır. Alınan türk kahvesinde ne tür tad ve görüntü beklentiniz olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:
yarışma süresi 18.00 Türkiye saati ile bitecektir. bana Neptün Satürn, kore yeni zelanda saatleri ile gelmeyin :D

Teknik sorulara rahatlıkla cevap verebilirim ama yarışmaları vs çok takip etmediğim için detaylı bilgilere haiz değilim. Yarışn arkadaşlara başarılar 👍

İlk soruda takıldım. Seneye çok çalışıp tekrar denerim . Başarılar.

İlk soruyu okuyup çıktım, durduk yeri forumu kastırmaya gerek yok. Yarışmacı arkadaşlara başarılar.

Bilgim ve google ölçüsünde sorulara gerekli cevapları verdim.

ilettim...

yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim..

arkadaşlar tüm soruların cevabı youtube ve google da var. Üstüne güzel video ve makaleler. :)
yarismaya katilacagimdan degil ama meraktan google amcaya sorayim dedim o da bilmiyormus. kitap-not serbest sinav misali olmus, yarismaya katilan arkadaslara basarilar dilerim
google da hepsi var. youtube da sasa sestic in videosu var. Öyle armut piş agzıma düş yok :)

anlaşılan alttan alıcaz bu dersi..

Ben büte kaldım :)

Konuya yazılan mesajlar çok güzel :)

İstediğim sorudan başlasam bile başarılı olamayacağım test. :)

Geri