• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Nuova Simonelli Oscar II

dutch_oven

Üye
İsim
tom selleck
Daha fazla  
İsim
tom selleck
Selamlar,

Ben bir süredir bu makinayı kullanıyorum. Beğendiğim bir çok yanı var.
- Gayet sağlam bir makine, işçilik ve malzeme kalitesi iyi.
- Hoş ve minimal bir dizaynı var.
- Süt köpürtmesi ticari makinalar gibi (yeni başlayanlar için bu hız biraz can sıkıcı olabilir) bilenler bilir, Simonelli’yi diğerlerinden ayıran en büyük özelliği buhar gücüdür.

Beğenmediğim bir tek yanı var ki, tüm iyi yönlerini etkisiz bırakıyor.
- Basınç çok fazla geldiği için - sanırım 15 bar civarı - düzgün bir espresso alamıyorsunuz.

Italyadan, elektros.it’den OPV kit sipariş edeceğim.
Daha önce bu işlemi yapan varsa tecrübelerini öğrenmek isterim.
Yahut elinde bu makinadan olan varsa birlikte sipariş oluşturabiliriz. Kontrol etmedim ama shipping fee’de sanırım avantaj sağlayabiliriz.

Teşekkürler ✌️

Yıllarca oscar 1 ve musica kullandım. Komple makinaları söküp topladım. Eliniz yatkınsa oldukça kolay modifiye edersiniz. Elektros ile defalarca alışveriş yaptım sorunsuz sahibi Giovanni Bey çok naif bir insan iletişimi çok tatlı.
Malzemeleri aldıktan sonra yardımcı olabileceğim bir nokta olursa yazmanız yeterli. İstanbul Avrupa yakasındaysanız yardımcıda olabilirim.

Opv alırken sirai pressure stata bakın yedek grup contasısa alın.

Yıllarca oscar 1 ve musica kullandım. Komple makinaları söküp topladım. Eliniz yatkınsa oldukça kolay modifiye edersiniz. Elektros ile defalarca alışveriş yaptım sorunsuz sahibi Giovanni Bey çok naif bir insan iletişimi çok tatlı.
Malzemeleri aldıktan sonra yardımcı olabileceğim bir nokta olursa yazmanız yeterli. İstanbul Avrupa yakasındaysanız yardımcıda olabilirim.

Opv alırken sirai pressure stata bakın yedek grup contasısa alın.

Kağıt üzerinde de olsa bir mühendis olarak montajı başarabileceğime inanıyorum.
Zaten web sitesinde detaylı bir video da paylaşmışlar.
Deneyiminizi paylaştığınız ve yardım teklifiniz için çok teşekkürler.
Kulüpten birinin bu tecrübeyi yaşamış olması beni rahatlattı.
Beceremezsem sizi rahatsiz ederim :)

Selamlar,

- Süt köpürtmesi ticari makinalar gibi (yeni başlayanlar için bu hız biraz can sıkıcı olabilir) bilenler bilir, Simonelli’yi diğerlerinden ayıran en büyük özelliği buhar gücüdür.

- Basınç çok fazla geldiği için - sanırım 15 bar civarı - düzgün bir espresso alamıyorsunuz.

Yahut elinde bu makinadan olan varsa birlikte sipariş oluşturabiliriz. Kontrol etmedim ama shipping fee’de sanırım avantaj sağlayabiliriz.

Teşekkürler ✌️
Selamlar hocam, ben de yeni aldigim Oscar II icin elektros.it den 9 bar a ayarlanmis OPV kiti siparisi vermeyi dusunuyorum, henuz vermediyseniz iletisime gecebiliriz.

Oscar II nin teknik dokumanlarini inceledigimde burada satilan versiyonu;
* 230 V ve 50 Hz elektrik ile calisiyor
* heater gucu 1200 W
* 167 celcius a kadar boiler sicaklik korumasi var
* Grup basligi expansion valfi 16,5 bar a ayarli
* max kazan basinci 1,8 bar, sicakigi 130,5 Celcius
* Kazan basinci 2,1 bara gelirse emniyet valfi var
* Kazan basinci 1,4 bara duserse pressurestat devreye giriyor ve heater yeniden aciliyor.

Cihazin buhar performansi cok ciddi gorunuyor, ama HX makinelerdeki dogru demleme sicakligi ve basincina ulasma sorunu one cikiyor. Bunun icin de hem ideal cooling flush suresini tespit etmek, hem de OPV mod yapmak gerekiyor.

Nuova simonelli oscar 2 nin fabrika ayarlarinda grup cikis basincini manometreli portafiltre ile 14 bar olarak olctum, opv mod ihtiyaci var ancak elektros ta stok bitmis gorunuyor, daha once bu makineye uygun opv modu yapmis arkadaslar varsa onerilerinizi bekliyorum.

Selamlar,

Teşekkürler ✌️
Dutch Oven'ları araştırırken forumda adınızı görünce google ads önerisi sandım birden :)

Geri