• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Nitelikli türk kahvesi

türk kahvesi inceliğinde öğütmek mağlum zor ve maliyetli yüzden nitelikli çekilmiş türk kahvesi aldığınız beğendiğiniz yerler nerelerdir ? Önerilerinizi merak ediyorum :)

türk kahvesi inceliğinde öğütmek mağlum zor ve maliyetli yüzden nitelikli çekilmiş türk kahvesi aldığınız beğendiğiniz yerler nerelerdir ? Önerilerinizi merak ediyorum :)
Aslında Türk kahvesi inceliginde ögütmek zor ve maliyetli bir iş değil Elektrikli kısmı maliyetli :) El değirmeni olarak Türk kahvesi çekmek içinde illa comandante almanıza gerek yok aynı kaliteyi 400 Tl ye Timemore c1 ilede yakalayabilirsiniz yoksa açıkcası ögütülmüş çekirdegin 1-2 gün sonra pek bir anlamı kalmıyor. O zamanda Niteligini kaybetmiş oluyor.

Son düzenleme:
Aslında Türk kahvesi inceliginde ögütmek zor ve maliyetli bir iş değil Elektrikli kısmı maliyetli :) El değirmeni olarak Türk kahvesi çekmek içinde illa comandante almanıza gerek yok aynı kaliteyi 400 Tl ye Timemore c1 ilede yakalayabilirsiniz yoksa açıkcası ögütülmüş çekirdegin 1-2 gün sonra pek bir anlamı kalmıyor. O zamanda Niteligini kaybetmiş oluyor.
haklısınız kesinlikle baratza encore var bende elektrikli pour over için iyi ama malum türk kahvesi çekemiyor.öğütülmüş çekirdek tercihim değil ama tekrar değirmen almaya bütçemiz elvermiyor :)

haklısınız kesinlikle baratza encore var bende elektrikli pour over için iyi ama malum türk kahvesi çekemiyor.öğütülmüş çekirdek tercihim değil ama tekrar değirmen almaya bütçemiz elvermiyor :)
Türk kahvesi için çok da ince çekmenize gerek yok zaten, pudra kıvamı olması gerekmiyor...homojene yakın olabilen en ince öğütüm yeterli bence...

Türk kahvesi için çok da ince çekmenize gerek yok zaten, pudra kıvamı olması gerekmiyor...homojene yakın olabilen en ince öğütüm yeterli bence...
Baratza Encore yinede bi türk kahvesi boyutuna inemiyor malesef.

O öğütücüyü hic kullanmadım tabii... ben genelde comandante ile 7-8 klikte öğütüyordum ve cok da iyi sonuçlar aldim, oysa dün turk kahvesi konusunda tescilli ustat olan @kahvekolik.barista 11-12 klikte öğüttüğünü söyleyince o öğütücü ime de iyi sonuçlar alınabilir gibi gelmişti...

O öğütücüyü hic kullanmadım tabii... ben genelde comandante ile 7-8 klikte öğütüyordum ve cok da iyi sonuçlar aldim, oysa dün turk kahvesi konusunda tescilli ustat olan @kahvekolik.barista 11-12 klikte öğüttüğünü söyleyince o öğütücü ime de iyi sonuçlar alınabilir gibi gelmişti...
CMD ile 11-12 ayarına denk gelen ayarlara felan inemiyor. Baratza encore en fazla sanırım 15-16 ya felan iner CMD ye göre.Espresso ayarına bile inemiyor diyebilirim.

Anladım... kötüymüş... comandante almadan önce acaba mı demiştim, iyi ki almamışım...

CMD ile 11-12 ayarına denk gelen ayarlara felan inemiyor. Baratza encore en fazla sanırım 15-16 ya felan iner CMD ye göre.Espresso ayarına bile inemiyor diyebilirim.
cmd de öğütüm boyutu ile baratza arasında bir hesaplama oranı varmı ? burda genelde paylaşımlarda cmd de şu ayarda öğüttüm deniyor bende kendi makinama uyarlamak isterim aynısı olmasa da benzerini :)

Zaten bunun için tasarlanmış olan Sözen var. Zamanında Sözen ile french press öğütüm yapamya çalışıyorduk asıl işi ince öğütmek olan alet ile

Timemore ile kaç klik öneriyorsunuz türk kahvesini

Commandantem var tek ve 2 kişilik demlemeler için kullanıyorum sorun yok ancak misafir geldiğinde mignon perfetto ile espresso için kullandığım ayar uygun olurmu ? tavsiyesi olan var mı?

Commandantem var tek ve 2 kişilik demlemeler için kullanıyorum sorun yok ancak misafir geldiğinde mignon perfetto ile espresso için kullandığım ayar uygun olurmu ? tavsiyesi olan var mı?
Türkiye şampiyonlarının önerileri espressodan bile bir tık kalındı tabiki de espresso da olur,pudra kıvamı da olur. Kurallar yok 😅bam bam, deneyin görün

Asıl sormak istediğim şöyleydi aslında Commandante 12 klik perfetto da hangi karşılığa gelebilir kabaca 😊

Geri