• Nisan Ayı Kahve Kulübü Toplu Alımı
    Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Montag Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mayıs ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı ve Instagram adresimizden bizi takip etmeyi unutmayın.

Nisan ayı kahve kulübü aylık kahve alımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melih ismail

İyi Bilinen Üye
Bir üye olarak genel fikrim kahve alım miktarı özellikle bu ay için kahve kulübü olarak yüksek seviyedeyiz bu güçle daha güzel kahveler içebiliriz diye düşünüyorum .yönetici arkadaşlar ellerinden geleni yapıyorlar hiç bir lafım olamaz emeğinize sağlık .

Fatmanur26

Yeni Üye
İsim
Fatmanur26
Daha fazla  
İsim
Fatmanur26
Bende öyle düşünüyorum daha çok alabiliriz ben kahvem bittiği halde Nisan ayını bekliyorum mesela birlik olmamız çok güzel birşey yönetici arkadaşlara bu platformu kurdukları için çok teşekkür ediyorum

PortatifBarista

İyi Bilinen Üye
İsim
Burak ATA
Daha fazla  
İsim
Burak ATA
Espresso Makinesi
:(
Değirmen
Comandante C40 Nitro Blade Hand Grinder
Ekipmanlar
Konchero Gooseneck Kettle, Hario V60 Dripper, Hario İmmersion Dripper, Kaliteo Dripper, Kaan Hassas Tartı, Act Refraktometre
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara-Eskişehir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Tepebaşı (Eskişehir)
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Emek Semti (Ankara)
Nisan ayı için Montag Coffee yi de oylayabilir miyiz?

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave 185, Aeropress, Fellow Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe

ufukarican

Aktif Üye
İsim
Ufuk ARICAN
Daha fazla  
İsim
Ufuk ARICAN
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
V60,Aeropress, Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Antalya
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Muratpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Kepez
Coffeerem önerisinde bulunsam. Konuya sıcak bakacaklarını düşünüyorum. oldukça fazla çeşitte var ellerinde.

SonySinger

İyi Bilinen Üye
Bende öyle düşünüyorum daha çok alabiliriz ben kahvem bittiği halde Nisan ayını bekliyorum mesela birlik olmamız çok güzel birşey yönetici arkadaşlara bu platformu kurdukları için çok teşekkür ediyorum

Şöyle ki bu oluşum ilk bir araya geldiğinde, henüz bu forum ortada yokken bütün kararlarımızı doğrudan demokrasi yöntemi ile anket açıp oylamak şeklinde alıyorduk (hâlâ da öyle yapıyoruz genel olarak).

O dönemde mevcut üyeler arasında ne kadar zamanda bir alım yapalım anketi yaptık. İlk sonuç 2 hafta çıktı, ancak kısa sürede gördük ki 2 hafta kısa bir süre, üyelerin farklı tüketim alışkanlıkları var. Örneğin ben haftada yaklaşık 300gr kahve tüketirken bu miktarı 1 ayda tüketenler var. Dolayısıyla 2 hafta çok içene de az içene de kısa geldi. Zira örneğin ben de ayda 1200 grama yakın kahve tüketiyorum ama kendimi tek bir seçeneğe bağlamak istemiyorum, arada merak ettiğim başka çekirdekleri de denemek istiyorum.

Bu sebeplerle ikinci kez oylama yaptık ve 1 aylık periyotlar kabul gördü. Tabii şu an sayımız farklı, popülasyon büyüdü, talep gelirse tüm bunlar yeniden değerlendirilebilir.

Burası demokratik bir ortam, ismi lazım değil bir kısım diktatoryal tiplerin yönettiği eski çiftlik değil :)

melih ismail

İyi Bilinen Üye
Anket nerede arkadaslar kapandı mi

HaLiL

İyi Bilinen Üye
İsim
İbrahim Halil
Daha fazla  
İsim
İbrahim Halil
Espresso Makinesi
Cafelat Robot
Değirmen
C40+RedClix👎🏻, 1Zpresso K-Plus👍🏻, Sözen♾
Ekipmanlar
Kalita 155, V60(plastik+İmmersion), Delter Press, Espro, Stagg Ekg
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Gaziantep
3x150 bencede olabilir. 4 kahve (2 iyi + 2 vasat) yerine 3 tane iyi kahve miktarları biraz daha fazla ..
Eldeki en iyi çekirdekler olsun bence de, hatta tek bir çekirdek bile olabilir. Aslında bu güne kadar yaptığımız alımlarda en beğenilen çekirdeklerin karakteristliği de elimizde veri olarak var. Buna göre değerlendirilebilir.

melih ismail

İyi Bilinen Üye
Eldeki en iyi çekirdekler olsun bence de, hatta tek bir çekirdek bile olabilir. Aslında bu güne kadar yaptığımız alımlarda en beğenilen çekirdeklerin karakteristliği de elimizde veri olarak var. Buna göre değerlendirilebilir.
size katılıyorum birden çok çekirdek bazen kötü sonuçlar verebiliyorum çekirdek sayısını azaltıp gramajı arttırabiliriz.

tahakucuk

İyi Bilinen Üye
İsim
Muammer Taha Küçük
Daha fazla  
İsim
Muammer Taha Küçük
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
V60, Kalita, Delter press
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Kocaeli
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İzmit
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Derince
Bence de bu sefer nitelikli olsun gerekirse az çeşit olsun. En azından paramızın karşılığını alalım ve keyifle kahvemizi içelim.

Sensei

İyi Bilinen Üye
İsim
Yasemin
Daha fazla  
İsim
Yasemin
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İdealtepe
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Suadiye
Biz eldeki en iyi çekirdekleri istiyoruz ama kavurucuya bunu ikna etmek zor. Hepsinden eşit bir şekilde satmak ister sonuçta. Bir de elimdeki bu çekirdek diğerlerinden kötü diyebilir mi? Sonrasında satışlarını etkilemez mi? Bence çift yönlü düşünmek lazım.

melih ismail

İyi Bilinen Üye
Biz eldeki en iyi çekirdekleri istiyoruz ama kavurucuya bunu ikna etmek zor. Hepsinden eşit bir şekilde satmak ister sonuçta. Bir de elimdeki bu çekirdek diğerlerinden kötü diyebilir mi? Sonrasında satışlarını etkilemez mi? Bence çift yönlü düşünmek lazım.
kesinlikle evet haklısınız ama bizde iyi kahve içmek için burada toplandık ve ben bu ayki alımdaki kahvelerin yarısından fazlasını demlemeyeceğim kenara koydum vasat olduğunu düşünüyorum.

Sensei

İyi Bilinen Üye
İsim
Yasemin
Daha fazla  
İsim
Yasemin
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
İdealtepe
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Suadiye
kesinlikle evet haklısınız ama bizde iyi kahve içmek için burada toplandık ve ben bu ayki alımdaki kahvelerin yarısından fazlasını demlemeyeceğim kenara koydum vasat olduğunu düşünüyorum.
Bu konuda ben de öyle düşünüyorum, zaten misafirlik olarak kenara kaldırdım. Fakat zaten kavurucuları toplu alıma bile ikna etmek zorken, istediğimiz çekirdeğe ikna etmek daha zor. Bir yandan kendimizi düşünürken diğer yandan kavurucuyu da zor duruma sokmamalıyız. Bir de çekirdeği denemeden bilemeyiz. Misal coffeenutz alımındaki Brezilya çekirdeği, çoğu kişi istememişti fakat güzel çıktı :)

melih ismail

İyi Bilinen Üye
Bu konuda ben de öyle düşünüyorum, zaten misafirlik olarak kenara kaldırdım. Fakat zaten kavurucuları toplu alıma bile ikna etmek zorken, istediğimiz çekirdeğe ikna etmek daha zor. Bir yandan kendimizi düşünürken diğer yandan kavurucuyu da zor duruma sokmamalıyız. Bir de çekirdeği denemeden bilemeyiz. Misal coffeenutz alımındaki Brezilya çekirdeği, çoğu kişi istememişti fakat güzel çıktı :)
beklenmedik süprizler olabiliyor tabi bende bu ayki toplu alımda aldığım çekirdekleri demleyince süpriz yaşadım :) kimse yoğurdum ekşi demez kavurucu arkadaşları zan altında bırakmak istemiyorum bu arada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...