• Eylül
    Sevgili Ziyaretçi Ekim ayı gelmesi ile birlikte Kahve Kulübü kahve alım anketini sonuçlandırdık. Sizlerin oyları ile belirlenecn firmadan Ekim ayı toplu kahve alımı yapılacak.
    Ekim ayı Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı unutmayın.

Nespresso Espresso Makinası adam olur mu :)

Canaydin0

Üye
İsim
Salih Can
Daha fazla  
İsim
Salih Can
Ekipmanlar
Moka Pot, Nespresso, Homend Filtre, V60
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Çankaya, Mustafa Kemal Mah.
Facebook
s.canaydin.ca
Twitter
canaydin0
Merhaba arkadaşlar, elimde M.Ö. kalmış Nespresso TYP 755 model bir cihaz var. Bu cihaz hakkında bilgisi olan var mı? İş görür mü?

Ekli dosyalar

• IMG_20200520_005457.jpg
    IMG_20200520_005457.jpg
    109.9 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20200520_005449.jpg
    IMG_20200520_005449.jpg
    112.6 KB · Görüntüleme: 39

frturk

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Comandante C40 / Red Clix
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy Brewing Scale, Delter Coffee Press, Origami Dripper, Bonavita Immersion Dripper, V60 Dripper, Konchero Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bayraklı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Bornova
Merhaba, sepet yapısından anladığım kadarıyla kapsül uyumlu bir sepet mevcut üzerinde. İnternet üzerinde modele ait bir bilgiye rastlayamadım. Makinede sorun mu var yoksa sadece ne şekilde kullanılacağını mı bilmiyorsunuz ?

Canaydin0

Üye
İsim
Salih Can
Daha fazla  
İsim
Salih Can
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Facebook
s.canaydin.ca
Twitter
canaydin0
Merhaba, sepet yapısından anladığım kadarıyla kapsül uyumlu bir sepet mevcut üzerinde. İnternet üzerinde modele ait bir bilgiye rastlayamadım. Makinede sorun mu var yoksa sadece ne şekilde kullanılacağını mı bilmiyorsunuz ?
Öncelikle teşekkür ederim, evet İnternette bir bilgisini bende bulamadım o yüzden MÖ dedim 😁
Sorun olarak küçük veya büyük bardak seçimleri randımanlı çalışmıyor ama manuelde sorun yok, buhar vermesinde de herhangi bir sorun yok.
Elimde espresso inceliğinde çekilmiş kahve yok o yüzden deneme fırsatım olmadı, kapsüllü mü yoksa öğütülmüş çekirdek konularak mı yapılıyor bilgim olmadığı için danışmak istedim, webde ve youtubeda hiç böyle pota görmedim garip geldi biraz o yüzden 😁

frturk

Aktif Üye
Daha fazla  
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Comandante C40 / Red Clix
Ekipmanlar
Hiroia Jimmy Brewing Scale, Delter Coffee Press, Origami Dripper, Bonavita Immersion Dripper, V60 Dripper, Konchero Kettle
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İzmir
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Bayraklı
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Bornova
Öncelikle teşekkür ederim, evet İnternette bir bilgisini bende bulamadım o yüzden MÖ dedim 😁
Sorun olarak küçük veya büyük bardak seçimleri randımanlı çalışmıyor ama manuelde sorun yok, buhar vermesinde de herhangi bir sorun yok.
Elimde espresso inceliğinde çekilmiş kahve yok o yüzden deneme fırsatım olmadı, kapsüllü mü yoksa öğütülmüş çekirdek konularak mı yapılıyor bilgim olmadığı için danışmak istedim, webde ve youtubeda hiç böyle pota görmedim garip geldi biraz o yüzden 😁

Sepetin içini net göremiyorum ancak gördüğüm kadarıyla sepetin tabanı, güncel makinelerdeki kapsülün koyulduğu hazneyle aynı yapıya sahip gibi duruyor. Çok büyük ihtimalle üzerindeki sepet kapsülle birlikte kullanılabilir. İlave sepet yoksa kapsül harici kullanım mümkün olmayabilir. İsterseniz Nespresso’ya mail atın, onlar belki yardımcı olur :)

Canaydin0

Üye
İsim
Salih Can
Daha fazla  
İsim
Salih Can
Ekipmanlar
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Ankara
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Keçiören
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Facebook
s.canaydin.ca
Twitter
canaydin0
Sepetin içini net göremiyorum ancak gördüğüm kadarıyla sepetin tabanı, güncel makinelerdeki kapsülün koyulduğu hazneyle aynı yapıya sahip gibi duruyor. Çok büyük ihtimalle üzerindeki sepet kapsülle birlikte kullanılabilir. İlave sepet yoksa kapsül harici kullanım mümkün olmayabilir. İsterseniz Nespresso’ya mail atın, onlar belki yardımcı olur :)
Teşekkürler, yarın mail atayım bakalım nasıl dönüş yapacaklar, buradan güncel durumu paylaşırım :)

Kdundar

İyi Bilinen Üye
İsim
Korhan Dündar
Daha fazla  
İsim
Korhan Dündar
Değirmen
Comandante C40
Ekipmanlar
Hario V60, Kalita Wave 185, Aeropress, Fellow Stagg EKG
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
İstanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Kartal
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Sancaktepe
Merhaba, ilk kullandığım Nespresso makinesi aynı model de olabilir yakın bir modelde ama çok benzer özellik ve tasarımda idi. Bendeki kapsüllüydü. Nespresso nun kapsül haricinde çalışan bir makinesi olmaması lazım zira ana ürün zaten kapsül.