• Mayıs Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
  Sevgili Ziyaretçi Mayıs ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Spada Coffee Roastery olarak seçildi. Bu konudan Mayıs ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Grubuna katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Ne güzel olmuş, Merhaba

Leon

İyi Bilinen Üye
Konum
İstanbul
İsim
Leon
Daha fazla  
İsim
Leon
Merhaba, forumdan mtgg Türker Bey sayesinde haberdar oldum kendisiyle daha önceki forumdan bir alışveriş dolayısı ile tanıştım ve iyi ki tanımışım. Adım Leon (evet hakkaten) 45 yaşındayım (46 diyen dış minnaklarda var ama) tam bir kahve severim özelde espresso ve cafe crema severim. makinem 21 yıllık bir krups F874, görebileceğiniz gibi makinemi çok severim gözüm gibi de bakarım, forumlarla tanışana kadar önceden öğütülmüş lavazza kullanan ve günde en az 5 double shot espresso içen insanım, forumlarla tanıştıktan sonra çekirdek kahve için değirmen aldım, dertlerim de o zaman başladı dostlar önce hanım "çok dağılıyor buralar heryer kahve tozu yeter artık" tan başlayıp "ben birde öğütmekle uğraşamam o zaman nescafe aliyim bu nedir diyerek psikolojik baskı yapmaya başladı (hayır efendim bende düşündüm boşamayı ama 19 sene birader nafakası çok olur ayrıca boşarsan kızımı ben alırım köpek sana kalır dedi o da etkili tabi hayır seviyorum köpğimi de tam bir kıllı iblisdir kendisi). Tüm bu baskıların sonucunda ve siemens eq3 tam otomatik makine aldım,güzel mi evet güzel ama zevkli değil uğraşma yok, değirmen ve makineyi işyerime aldım az içiyormuş gibi tüketimim günde 10 shota vardı. Bu sefer kardeşim olacak iblis (az kıllı iblis diyorum ona da) bende istiyom makine bana bunu ver diyip beynimi yiyince ona verdim kendime bir beko 2170 buldum onu alıcam, (gerçi aklım gaggia classicde ama bütçe meselesi malum) artık ya kahve içmekten ölücem ya ülkenin ekonomik stresinden hayırlısı bakalım :D

Espresso dışında pek kahve tüketmiyorum filtre, v60 vs tükettim ama bana yapısız çay gibi geliyorlar midemi dolduruyor ama zevk vermiyor espressonun yoğun yapısını seviyorum, bir süredir de cafe crema daha da tatmin edici bir deneyim veriyor bana.

Kısacası hoşbuldum, eskiden bildiğim çok bilgili insanlar burda faydalanacağıma eminim.
 

Ekli dosyalar

 • IMG_20200105_150249.jpg
  IMG_20200105_150249.jpg
  175.6 KB · Görüntüleme: 31
 • IMG_20200112_110858.jpg
  IMG_20200112_110858.jpg
  185.7 KB · Görüntüleme: 39
 • IMG_20200324_201424.jpg
  IMG_20200324_201424.jpg
  105.3 KB · Görüntüleme: 36

NoDRaC

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Editör
Konum
İstanbul
İsim
Suat
Daha fazla  
İsim
Suat
Espresso Makinesi
Lelit Bianca
Değirmen
Niche, Comandante
Ekipmanlar
V60, Chemex, Kalita, Melodrip
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
istanbul
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
gaziosmanpaşa
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
taksim
Merhaba hoşgeldiniz efendim :) sabah sabah tebessüm ettirdiniz.
 

Leon

İyi Bilinen Üye
Konum
İstanbul
İsim
Leon
Daha fazla  
İsim
Leon
"Yapısız çay?" canınız sağ olsun.
Görüşleriniz değişir umarım. Hoş geldiniz
maalesef ben kahve içmeye Türk kahvesi ile başladım sonra yurtdışı seyahatimde espresso içip kalbimden vuruldum ve o gün bugündür espresso içiyorum, bakınız makinem (şimdi kardşimde) filtre kısmı da içeriyor ama yok sevemedim çok sulu geliyor bana keyif almıyorum, yanlış anlaşılma olmasın diğer demleme yöntemlerini seven keyif alan arkadaşlarıma hiç lafım yok olamazda, aslolan keyif almamız, düşünün cafe crema ki yaklaşık 1-6 oranında 120 gr gibi bir çıkış o bile bazen sulu gibi geliyor bana burdan pay biçin.

Ve hoşbuldum :)
 

mtgg

İyi Bilinen Üye
Editör
Konum
Adana
İsim
Türker Gündoğdu
Daha fazla  
İsim
Türker Gündoğdu
Espresso Makinesi
Lelit MaraX
Değirmen
Comandante C40, Niche Zero
Ekipmanlar
Fellow Stagg Ekg Kettle,V60, Kalita Wave, Aeropress, Origami, Chemex, Acaia Pearl S
Kahve Arkadaşlığı İstiyor musunuz?
Evet
Kahve Arkadaşlığı İl
Adana
Kahve Arkadaşlığı İlçe 1
Çukurova
Kahve Arkadaşlığı İlçe 2
Seyhan
Merhaba @Leon Bey biraz geç gördüm ama olsun :) Hoşgeldiniz.
 
Üst