• Mart Ayı Kahve Kulübü Toplu Alım Organizasyonu
    Sevgili Ziyaretçi Mart ayı Kahve Kulübü ortak alım firması sizlerin oyları ile Niji Coffee olarak seçildi. Bu konudan Mart ayı toplu alımı ile ilgili gelişmeleri öğrenebilirsin. Kahve Kulübü toplu alımı ve kulüp ile ilgili gelişmelerden, özel indirimlerden, yayınlardan hızlı bir şekilde haberdar olmak için buradan Whatsapp Kanalına katılmayı, Instagram ve Twitter adreslerinden bizi takip etmeyi unutmayın.
  • Telefon numaranızı paylaşmadan Kahve Kulübü duyurularından, güncel indirim ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Bu Linke tıklayarak Kahve Kulübü Whatsapp Kanalını takip edebilirsiniz.

Nanopresso mu cafflano mu

Şeyma Nur

Yeni Üye
İsim
Şeyma Nur
Daha fazla  
İsim
Şeyma Nur
Değirmen
Comandante
Ekipmanlar
V60,Harıo Hassas tartı, Wacaco nanopresso, Fellow, Chemex, Kalita, moccamaster
Merhabalar
Wacaco nun Nanopresso sumu yoksa cafflano mu birtakım yazılar ve yorumları gördüm emin olamadım
Genelde espresso ve americano tercih ediyorum
Makine şuan alamam Moka pot kesinlikle yerlerini tutmuyor
Bana wacaco daha iyi geldi ama bilemedim denemedim de iki ürünü de cafflanoya sanki daha çok çaba ve zaman mı gerek
Bilgisi olan varsa memnun olurum?

İkisini de kullanmadım ancak zamanında nanopresso'nun çalışma şekline daha çok benzeyen staresso'yu kullanmıştım. Çok uğraş gerektirmeden her seferinde bol kremalı kahveler çıkartıyordu ortaya. Nanopresso da öyle bildiğim kadarıyla. Staresso'nun kısa sürede pompası bozuldu. Süt köpürmeye çalışmaktan dolayı diye düşündüm ama nanopresso'da pompa bozulması gibi bir yoruma rastlamadım. Kompresso ise biraz daha uğraştırıcı gözüküyor kullanan kişilerin yorumlarına göre. Yani iyi bir sonuç almak nanopresso'ya göre zor olabilir. Kompresso'yu kullanırken dikey bir şekilde, nanopresso'yu kullanırken de yatay düzlemde bir baskı uygulaman gerekecek. Nanopresso bu anlamda daha fazla yorabilir.

Kullanan arkadaşlar yorum yapacaktır elbette daha iyi bilgi alabilirsin ancak ben nanopresso diyorum.

Şuraya nanopresso'dan daha az güçlü bir minipresso, staresso ve kompresso karşılaştırması bırakıyorum.

Merhabalar
Wacaco nun Nanopresso sumu yoksa cafflano mu birtakım yazılar ve yorumları gördüm emin olamadım
Genelde espresso ve americano tercih ediyorum
Makine şuan alamam Moka pot kesinlikle yerlerini tutmuyor
Bana wacaco daha iyi geldi ama bilemedim denemedim de iki ürünü de cafflanoya sanki daha çok çaba ve zaman mı gerek
Bilgisi olan varsa memnun olurum?

Kompresso incelemesini instagram ve youtube da yayınladım, bugün yarın Nanopresso yu da yayınlayacaktım ama buradan da yazayım. Uzun zamandır da minipresso kullanıyorum. Yani Kompresso, Minipresso ve Nanopresso ile ilgili az çok fikir sahibi oldum diyebilirim :)

Bunun ile ilgili bir konu da açacağım. Çok gelen bir soruya cevap olur umarım :)

İkisi de ticari espresso makinelerindeki espresso kadar katmanlı espresso yapamaz, öncelikle bunu kabul etmek lazım.

İkisi de taşınabilir ve kolay kullanılan ürünler, temizlikleri de kolay.

Kompresso 15 gram kahve, nanopresso 8 gram kahve kullanıyor. Nanopresso ile tam dolu su haznesi (80 gram) ile aldığınız şey aslında lungo. 50 gram kullanırsanız espressoya daha yakın olur.

nanopresso - her zaman tutarlı fincanlar alabilirsiniz, kullanıcı dostu, öğütüm vs hataları affediyor. Isıtması kompressoya göre biraz daha zahmetli. zorlayacağınız kaslar elinizdeki kaslar olacak.

kompresso - güzel espresso alabilmek için her şeyin doğru olması lazım. öğütüm, basış, tampda hata varsa, sonuç içilemeyen bir içecek oluyor ve emin olun hata yapmak çok kolay. Her şeyi olduğu gibi yapabilirseniz, güzel espresso veriyor. zorlayacağınız kas grubu eliniz, kolunuz ve üst vücudunuz.

Kas olayını neden yazıyorum derseniz, sıkı tamp ya da ince öğütümlerde biraz güç harcamak gerekiyor :)

Hataları kaldırma ve verdikleri fincan kalitesi bakımından kalita (nanopresso) vs V60 (kompresso) gibi düşünmek çok yanlış olmaz :)

Son düzenleme:
Kompresso incelemesini instagram ve youtube da yayınladım, bugün yarın Nanopresso yu da yayınlayacaktım ama buradan da yazayım. Uzun zamandır da minipresso kullanıyorum. Yani Kompresso, Minipresso ve Nanopresso ile ilgili az çok fikir sahibi oldum diyebilirim :)

Bunun ile ilgili bir konu da açacağım. Çok gelen bir soruya cevap olur umarım :)

İkisi de ticari espresso makinelerindeki espresso kadar katmanlı espresso yapamaz, öncelikle bunu kabul etmek lazım.

İkisi de taşınabilir ve kolay kullanılan ürünler, temizlikleri de kolay.

Kompresso 15 gram kahve, nanopresso 8 gram kahve kullanıyor. Nanopresso ile tam dolu su haznesi (80 gram) ile aldığınız şey aslında lungo. 50 gram kullanırsanız espressoya daha yakın olur.

nanopresso - her zaman tutarlı fincanlar alabilirsiniz, kullanıcı dostu, öğütüm vs hataları affediyor. Isıtması kompressoya göre biraz daha zahmetli. zorlayacağınız kaslar elinizdeki kaslar olacak.

kompresso - güzel espresso alabilmek için her şeyin doğru olması lazım. öğütüm, basış, tampda hata varsa, sonuç içilemeyen bir içecek oluyor ve emin olun hata yapmak çok kolay. Her şeyi olduğu gibi yapabilirseniz, güzel espresso veriyor. zorlayacağınız kas grubu eliniz, kolunuz ve üst vücudunuz.

Kas olayını neden yazıyorum derseniz, sıkı tamp ya da ince öğütümlerde biraz güç harcamak gerekiyor :)

Hataları kaldırma ve verdikleri fincan kalitesi bakımından kalita (nanopresso) vs V60 (kompresso) gibi düşünmek çok yanlış olmaz :)
Bu detaylı bildiler için çok teşekkür ederim

@teyyaredenkahve bilgi veremez adam bilmiyor çunku.Hoffman bile sallama bir inceleme yapmiş.Önyargı var alete karsi.Prof makinede de tamp’e dikkat etmesin.Flash yapmasin önden makine sogukken yapsın.Kalibre etmeden yapsın.Sonuç kotü çıkınca kendinde hata arar.Ama hic bir şeye dikkat etmiyim 50 dolarlik alet mukemmel espresso versin.Bakiş akicisi bu olunca tabi..Zaten aleti alanlarin %70-80 i yanliş kullanıyor

Ben tam olarak bilgi için değil de çok uğraşmadan alınabilecek görüntü hakkında bir bilgi vermek istedim. Açıkçası her ne kadar espresso'ya yakın sonuç, kremasız olsa da güzel dense de ben kremasız bir sonuç alsam moralim bozulur :)
O zaman kompresso mutsuz edebilir :) Wacaco ürünleri kremayı veriyor :) Krema iyi bir espresso göstergesi değil ama kremasız espresso görmek farklı bir duygu :)

@teyyaredenkahve bilgi veremez adam bilmiyor çunku.Hoffman bile sallama bir inceleme yapmiş.Önyargı var alete karsi.Prof makinede de tamp’e dikkat etmesin.Flash yapmasin önden makine sogukken yapsın.Kalibre etmeden yapsın.Sonuç kotü çıkınca kendinde hata arar.Ama hic bir şeye dikkat etmiyim 50 dolarlik alet mukemmel espresso versin.Bakiş akicisi bu olunca tabi..Zaten aleti alanlarin %70-80 i yanliş kullanıyor

Beklentileri doğru koymak gerekiyor. En iyi espresso makinesinde bile iyi bir espresso almak zor olabiliyor. Kompressoda da benzer durum var. Uğraşmak lazım. Kahve ziyan etmeyi göze almak lazım. Espressonun güzelliği ama zorluğu da burada... hele hele kahve geçişleri, gerçekten zor...

nanopresso, minipresso bu konuda farklı bir tasarım kullanıyor ve tutarlılık var. Kötü sonuç almak daha zor.

İyi bir kompresso çıktısı nanopressodan daha iyi ama o iyi çıktıyı almak gerçekten zor. En azından ben ev kullanıcısı olarak zorlandım. 2-3 kere deneyip dökmek can sıkıcı olabiliyor.

Beklentileri doğru koymak gerekiyor. En iyi espresso makinesinde bile iyi bir espresso almak zor olabiliyor. Kompressoda da benzer durum var. Uğraşmak lazım. Kahve ziyan etmeyi göze almak lazım. Espressonun güzelliği ama zorluğu da burada... hele hele kahve geçişleri, gerçekten zor...

nanopresso, minipresso bu konuda farklı bir tasarım kullanıyor ve tutarlılık var. Kötü sonuç almak daha zor.

İyi bir kompresso çıktısı nanopressodan daha iyi ama o iyi çıktıyı almak gerçekten zor. En azından ben ev kullanıcısı olarak zorlandım. 2-3 kere deneyip dökmek can sıkıcı olabiliyor.
Makine kullanmadim hiç ama bence makineden daha zor sek icmek için.Arada bir tutturdugum oluyor gerçekten mükemmel bir tat yakalıyorum ama dedigin gibi bu çok zor.Bu yüzden eksik ya da fazla demlenmiş cıkarsa su çekiyorum ustune ya da süt

Nanopresso en ucuz nereden temin edilir? Barista kiti almak gerekli mi?

En ucuz nerden temin edilir ben de bilmiyorum tek bildiğim bugün trendyolda ufak bir indirimde olduğu

Ya bu şekilde espresso dünyasına hafiften bir adım atmak mantıklı geldi. Konuyu takipte kalayım hatta indirim imkanı varsa kullanayım)

Ya bu şekilde espresso dünyasına hafiften bir adım atmak mantıklı geldi. Konuyu takipte kalayım hatta indirim imkanı varsa kullanayım)
Çok mantıklı olur.V60 gibi demlemeler zaten keyif veriyor ama yazın mesela iced latte vs yapmak isterseniz cok iyi oluyor.Sek içmeye aynı hissi vermese de onda da tatmin edici.Ben bu yaz iced latte çok içtim kompressodan.Kahveyi cok rahat hissediyorsunuz gayet keyifliydi

Geri